DYŻUR WAKACYJNY – INFORMACJE

utworzone przez | cze 8, 2021 | Aktualności

Poniżej podajemy wniosek do wydruku.

Wniosek o przyjęcie dziecka na dyżur wakacyjny 2021 (5)

Zapisy na dyżury wakacyjne
w roku szkolnym 2020/2021

1. Zasady ogólne
  2. Z dyżurów mogą skorzystać wyłącznie dzieci uczęszczające do przedszkoli/oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Zawiercie.
  3. Zapisy na dyżury wakacyjne prowadzone są w przedszkolach/oddziałach przedszkolnych w szkołach podstawowych.
  4. We wszystkich dyżurujących przedszkolach/oddziałach przedszkolnych obowiązują
    te same zasady, terminy i kryteria zapisów.
  5. We wniosku o przyjęcie dziecka na dyżur wakacyjny można wskazać maksymalnie 3 przedszkola/oddziały przedszkolne.
  6. Pierwszeństwo w przyjęciu na dyżur wakacyjny mają dzieci uczęszczające
    do dyżurującego przedszkola/oddziału przedszkolnego, a następnie dzieci z innych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych
    .
  7. Przyjęcie dziecka na dyżur wakacyjny
  8. Kolejność przyjęć na dyżur wakacyjny ustala dyrektor przedszkola/szkoły zgodnie
    z zasadami ujętymi w cz. I pkt 5.
  9. W przypadku grupy kandydatów spełniających te same kryteria, ustalając kolejność przyjęć, dyrektor bierze pod uwagę przede wszystkim:
  • wnioski dotyczące rodzeństw,
  • miejsce przedszkola/szkoły na liście preferencji (w porządku od najbardziej do najmniej preferowanego).
  1. Informacja o zakwalifikowaniu dziecka na dyżur będzie dostępna w przedszkolu/szkole, do której dziecko zostanie zakwalifikowane.
  2. Warunkiem przyjęcia dziecka na dyżur jest wniesienie opłaty za żywienie,
    w terminie 7 dni od dnia opublikowania informacji o zakwalifikowaniu,
    w wysokości i na rachunek wskazany przez dyrektora przedszkola/szkoły, do której dziecko zostało zakwalifikowane.
  3. Brak uiszczenia opłaty we wskazanym terminie oznacza rezygnację z miejsca
    w dyżurującym przedszkolu/oddziale przedszkolnym w szkole podstawowej
    .
  4. Rodzice/prawni opiekunowie dzieci, które nie zostały przyjęte na dyżur do wybranych przedszkoli/oddziałów przedszkolnych, mogą zgłosić się do innego dyżurującego przedszkola/szkoły, które dysponują wolnymi miejscami.
  5. Wykaz wolnych miejsc zostanie opublikowany w przedszkolu/szkole.

Link z zarządzeniem Prezydenta Miasta Zawiercie:

Zarządzenie Nr 1159_2021