„Gniazdo dla ptaków”- 16.04.2021r.

utworzone przez | Kwi 16, 2021 | Aktualności Misie 2020-2021

Zabawy na dzień dzisiejszy.

Cartoon blue bird sitting in a nest Premium Vector

1. Masażyk „Wiosna”

Przyszła do nas piękna wiosna (idziemy palcami po plecach)                                                                                                                                               Wielką radość nam przyniosła! (gest rękami “wielki” i obejmujemy się, ściskamy za ramiona)                                                                                                                                                                                                                                  Najpierw zawiał ciepły wietrzyk, (dość szybko przesuwamy palcami po plecach)                                                                                                                    Potem z chmurki mokry deszczyk, (dotykamy pleców opuszkami dłoni)                                                                                                                           Zaświeciło jasne słonko, (rysujemy promyczki)                                                                                                                                                                Zatrzymało się nad łąką. (dociskamy całą dłoń do pleców/gest stop)                                                                                                                                         A na łące jest zabawa, (dowolnie przebiegamy palcami do plecach)                                                                                                                                            Pąki kwiatów, świeża trawa. (rysujemy pąki i trawę/ lub lekko kłujemy palcami na trawę)                                                                                          Wszystko pachnie, błyszczy, świeci ( głęboki wdech nosem/rysujemy promyczki)                                                                                                         Patrzcie dzieci, bocian leci! (gest placem wskazującym)                                                                                                                                                     Boćki tu się rozglądają składamy dłoń w dziób bociana i lekko podszczypujemy)                                                                                                               Żaby szybko uciekają. (dłoń ułożona w łódeczkę przeskakuje w różne miejsca)                                                                                                                          I owady są też tu, (rysujemy palcem lot owadów)                                                                                                                                                             Wszystko budzi się ze snu! (gest budzenia się i rozciągania)

2. Zabawa przy piosence „Maszeruje wiosna”

3. Ćwiczenia logopedyczne „Ćwierkające wróbelki”

Dziecko naśladuje ćwierkanie wróbelków i zmienia  przy tym natężenie głosu (cicho, głośno)

4. Praca plastyczna „Gniazdko z ptaszkiem”

Proszę wydrukować rysunek. Dziecko wykleja gniazdo kawałkami brązowej bibuły, a  ptaka kawałkami gazety.

Do druku: ptak

5. Zabawy popołudniowe

• Słuchanie bajki czytanej przez rodzica
  • Zabawa „Ptasie skojarzenia”– dziecko mówi z czym kojarzą się słowa- gniazdko, dziupla, piórko, skrzydło.
I to na tyle w tym tygodniu. Pozdrawiam. Do zobaczenia w poniedziałek w przedszkolu!