Tydzień zajęć wakacyjnych 20.07.2020 – 24.07.2020

Dzieci podczas tego tygodnia miały możliwość uczestniczyć w ciekawych zajęciach.

Świetnie się bawiły podczas przechodzenia przez ścieżkę sensoryczną wykonaną przez Roksanę.

• Ścieżka sensoryczna to pewnego rodzaju tor przeszkód dla dziecka, którego funkcją jest stymulowanie zmysłu dotyku. Pośrednio wpływa on korzystnie na rozwijanie innych umiejętności, a co najważniejsze – jest świetną zabawą dla malucha. Dzieci przechodziły przez szyszki, klocki, wytłoczki po jajkach, kaszę, mąkę oraz wodę! Jednogłośnie największą radość sprawiło dzieciom przechodzenie przez mąkę – bo jak to określiły jest taka „mięciutka” i przyjemna w dotyku 🙂

Dodatkowo skorzystaliśmy z pięknej słonecznej pogody – malowaliśmy kredami i farbami.

• Graliśmy w Twistera ze zwierzętami – Głównym zadaniem było utrzymanie równowagi, stojąc na rękach i stopach, na co raz to innych kolorowych polach maty z określonymi podobiznami zwierzaków. Zadaniem dzieci było  umieszczanie dłoni i stóp na wskazanym przez nauczycielkę miejscu.

A podczas zajęć w sali, poznawaliśmy zasady ruchu drogowego, znaki drogowe oraz zasady bezpieczeństwa i wykonaliśmy pracę plastyczną.