Piątek 26.06.2020 r. „Pocztówka z mojego miasta”

Dzień dobry,
zapraszam na dzisiejsze zabawy i ćwiczenia.

1. Zabawa „Jedziemy na wakacje w góry”
Proszę zachęcić dziecko, aby po kolei wykonywało ćwiczenia: „Jedziemy pociągiem w góry (ruchy naprzemienne: lewa ręka – prawa noga, przy równoczesnym wydawaniu dźwięków: cz, cz, cz). Teraz jedziemy samochodem (dż, dż, dż). Dalszą podróż odbywamy bryczką (kląskanie językiem, parskanie). Wspinamy się wysoko (ruchy naprzemienne: prawa ręka-lewa noga). Jedziemy wyciągiem krzesełkowym (poruszanie językiem po podniebieniu). Jemy oscypki (mlaskanie, oblizywanie warg).

2. Zabawa dydaktyczna „Mieszkam w fantastycznym miejscu”
Proszę porozmawiać z dzieckiem o miejscach, które lubi najbardziej w swojej miejscowości, co warto według niego zobaczyć w naszym mieście.

3. Wyprawa terenowa „Mały turysta”
Proszę zabrać przedszkolaka w miejsce, w którym pobawicie się w przewodników. Niech wyobrazi sobie, że przygotowujecie się do zaproszenia na wycieczkę dzieci z innego miasta. Opowiadajcie sobie o tym miejscu, tak, jakbyście je pierwszy raz widzieli.

4. Zabawa ruchowa „Jazda na rowerze”
Niech dziecko położy się na plecach, uniesie nogi i porusza nimi, jakby jechało na rowerze. Po chwili może zrobić odpoczynek, a następnie razem z rodzicem złączyło stopy i wspólnie wykonało ćwiczenie.

5. Rozmowa kierowana – Pocztówki – co to takiego?
Proszę pokazać dziecku pocztówki i zachęcić do obejrzenia. Proszę zapytać:
– Czy wiesz, co to jest?
– Do czego służą pocztówki?
– Co się znajduje na pocztówkach?

6. Praca plastyczna „Pocztówka z mojego miasta”
Do wykonania pocztówki potrzebna jest sztywna kartka w formacie pocztówki, pastele. Niech przedszkolak postara się umieścić na niej to, co uważa za ciekawe dla dzieci, które na co dzień mieszkają gdzie indziej (np. na wsi). W razie potrzeby proszę podpowiedzieć co można namalować.

7. Wypełnianie karty pracy nr 175 (5latki).

8. Propozycja popołudniowa: „Bezpieczne wakacje”
Bezpieczne wakacje

Proszę obejrzeć wspólnie z dzieckiem plansze dotyczące bezpieczeństwa podczas wakacji. Jest to okazja do poruszenia ważnych tematów związanych z sytuacjami trudnymi, niebezpiecznymi.

Wakacje z Tygryskami | Przedszkole Zabierzów Krzeszowice Balice ...

Dokładka: W poniższym pliku znajduje się Wakacyjnik dla dzieci. Materiał zawiera 9 kart i stanowi bazę do stworzenia wakacyjnej książki pamiątkowej. Na kolejnych kartach znajdują się zadania do kreatywnego uzupełnienia podczas wakacji. Dowolne karty można powielać, oraz dodawać puste strony do dowolnego wypełnienia.
Wakacyjnik