„Dzień Dziecka na Sportowo”- 1.06.2020r.

Dzień dobry!

To jeszcze jedna propozycja na dzisiejszy dzień.
Dziś ważny dzień dla wszystkich dzieci. To ich święto- Dzień Dziecka. W przedszkolu obchodzilibyśmy ten Dzień w ogrodzie przedszkolnym uczestnicząc w wielu zabawach i konkurencjach sportowych. Jednak wiemy, że w tym roku Dzień Dziecka jest wyjątkowy. I tak też go będziemy obchodzić- wyjątkowo. Pani Justyna przygotowała dla wszystkich dzieci zabawy sportowe z okazji tego wyjątkowego dnia. Zapraszam do wspólnej zabawy!

1. Rozgrzewka
Zabawa ruchowa przy angielskiej piosence „Head, shoulders, knees and toes” . Wszystkie przedszkolaki doskonale ją znają i na pewno chętnie jej nauczą rodziców . Proszę tylko odtworzyć utwór muzyczny:

2. Slalom wokół butelek
Należy rozstawić 2-3 butelki w pokoju lub w ogrodzie. Dziecko przygląda się ich rozstawieniu i zapamiętuje ułożenie butelek, następnie dorosły zawiązuje mu oczy. Zadanie polega na przejściu toru, w taki sposób, aby nie przewrócić żadnej butelki. Gdy przedszkolak przejdzie slalom, należy dołożyć kolejną przeszkodę.

3. Domowy tor przeszkód

Chyba nie ma dziecka, które nie uwielbia torów przeszkód. Oto przykładowy tor:

• Etap 1: Na dywanie rozłożonych jest 6 złożonych ręczników. Zadanie polega na przebiegnięciu w taki sposób, aby stopy stawiać tylko na tych ręcznikach. Do tego etapu można wykorzystać również skrawki materiałów, kartek, maskotek.
  • Etap II: Czołganie. Do zadania można wykorzystać tunel, karton lub duże krzesło, dziecięcy stolik – dziecko może się pod nim czołgać lub przejść na czworaka.
  • Etap III: Rzucanie do celu. Dziecko staje na specjalnie wyznaczonym miejscu i próbuje wrzucić balon do postawionej przed nim miski. Zamiast balonów można wykorzystać piłki.
  • Etap IV: Kolejne zadanie to wejście na krzesełko i zeskoczenie z niego.
  • Etap V: Należy rozstawić 5 butelek w niewielkich odstępach. Zadaniem dziecka jest jak najszybszy slalom pomiędzy nimi.

4. Balonowy tenis
Do gry potrzebny jest balon i 2 papierowe talerzyki przyklejone do drewnianych łyżek. Rodzic i dziecko rozgrywa punktowany mecz.

5. Zabawa skoczna „Skocz do mety”
Na podłodze ustawiamy za pomocą sznurków miejsce startu i mety. Zawodnicy (rodzic, dziecko, rodzeństwo) stoją przy pierwszej linii. Każdy rzuca kostką i skacze do przodu tyle razy ile wyrzuci oczek. Gra trwa do momentu przekroczenia linii mety.

6. Rozdanie dyplomów.
Dorosły wręcza dyplom za udział w zabawach ruchowych. Gratuluje wytrwałości, szybkości, siły i kreatywności.

Dyplom z okazji Dnia Dziecka

Życzę miłej i wesołej zabawy!