Wizyta Górników

02.12.2019 r. odwiedzili nas Górnicy z Kopalni „Janina” w Libiążu. Przybyli w pełnym galowym stroju, dzięki czemu dzieci mogły przyjrzeć się ich świątecznym strojom w skład których wchodzi: mundur z odznaczeniami oraz czapki „czako” z pióropuszami w  czterech kolorach. Panowie opowiadali również o swoich codziennych, roboczych, kopalnianych ubraniach oraz o ciężkiej i niebezpiecznej pracy górnika.  Zaprezentowali niektóre z akcesoriów niezbędnych w ich codziennej pracy oraz odpowiadali na pytania, których nie brakowało. Przedszkolaki śpiewały i tańczyły dla górników. „Leśne Ludki” zaprezentowały taniec „Krakowiak”, a na koniec wręczyły Panom podziękowanie. Miłym zakończeniem spotkania był słodki poczęstunek – cukierki – jaki nasi goście przygotowali dla wszystkich uczestników uroczystości.