ŚWIĘTO GÓRNIKA

W dniu 2 grudnia 2019r. w naszym przedszkolu odbył się Dzień Górnika. Z tej okazji gościliśmy Górników z kopalni w Libiążu, aby poszerzyć wiadomości dzieci na temat ciężkiej i czasami niebezpiecznej pracy górnika. Górnicy przybyli w pełnym galowym umundurowaniu. Przedszkolaki miały okazję przyjrzeć się z bliska czapce górniczej oraz odznaczeniom, które górnicy otrzymują za długoletnią, ciężką pracę w kopalni, co było dla nich dużą atrakcją spotkania. Górnicy wytłumaczyli dzieciom jakie znaczenie mają kolory pióropusza na czapce i kto je nosi. Przedszkolaki chętnie oglądały górniczy mundur oraz wysłuchały opowieści przedstawianych przez górników. Dzieci bardzo chętnie oglądały wszystkie przyniesione przez górników akcesoria, towarzyszące im w codziennej pracy oraz zadawały pytania naszym Gościom. Spotkanie zakończyły serdeczne podziękowania. Przedstawiciele przedszkolnej społeczności złożyli na ręce górników album- kolorowankę własnoręcznie przygotowany przez dzieci. Nie obyło się również bez wspólnego pamiątkowego zdjęcia, a także niespodzianki przygotowanej przez niecodziennych Gości – statuetki patronki górników Św. Barbary złożonej na ręce Pani Dyrektor oraz słodkiego poczęstunku w postaci kosza cukierków, którymi nasi Goście obdarowali wszystkich uczestników uroczystości. Dziękujemy naszym Gościom za przyjęcie zaproszenia od naszego przedszkola oraz za poświęcony czas i zaangażowanie.