Wizyta Górników

Dzisiaj 02.12.2019r. w naszym przedszkolu gościliśmy Górników z Kopali w Libiążu. W naszym przedszkolu   pojawili się niezwykli goście – górnicy. To z okazji Święta Górnika – Barbórki – zaproszeni zostali do przedszkola, aby przybliżyć  i  poszerzyć wiadomości dzieci na temat ciężkiej i niebezpiecznej pracy. 

Ubrani byli w piękny, galowy mundur, na ich czapkach , która nazywa się czako lśniły pióropusze z piór. Dzieci dowiedziały się, że są cztery kolory pióropuszy: czarny, czerwony, biały i zielony.

Jednak pod ziemią górnik jest ubrany w rzeczy robocze, kaski, bluzy, praca jest bardzo ciężka. Dzieci zaśpiewały piosenkę o górnikach i wręczyły podziękowania Panom Górnikom. Panowie po wspólnym pozowaniu do zdjęć, w podziękowaniu za gościnę i przyjemnie spędzony czas w towarzystwie dzieci, obdarowali naszych milusińskich drobnymi upominkami. Spotkanie było bardzo pouczające i przybliżyło dzieciom postać tak przecież rzadko spotykaną na co dzień.