Joga w naszym przedszkolu

ZAJĘCIA ODBYŁY SIĘ W DNIU

14.11.2019R

Dzieci to urodzeni jogini, dlatego nic nie stoi na przeszkodzie, by już kilkulatki ćwiczyły jogę. Małe dzieci zakładają nogi za głowę, bez trudu siada”ją w kwiecie lotosu czy wyginają kręgosłup w koci grzbiet. Dzięki elastycznym stawom maluchy mogą przyjmować pozycje, które są prawie niemożliwe dla dorosłych. Choć joga to nie tylko ćwiczenia fizyczne, ale również np. medytacja, to dla dzieci praktyka jogi może być świetną zabawą.

Na czym polega joga dla dzieci?

Joga dla dzieci to głównie zabawa i spontaniczność. Na zajęciach wykonuje się m.in. asany zwierzęce – przyjmując te pozycje, dzieci naśladują zwierzęta. Wywołuje to dużo śmiechu, pobudza kreatywność i wyobraźnię dziecka, zachęca do wesołej komunikacji z rówieśnikami”.