Finał akcji „Góra Grosza” 11.01.19

Piątek był dniem, kiedy postanowiliśmy podsumować ogólnopolską akcję charytatywną „Góra Grosza”.

Celem na który zbierane były te drobne monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji jest działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących.

I tym razem przedszkolaki  nie zawiodły, każdy przyniósł tyle, ile mógł – w myśl zasady:

Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie.

W tegorocznej akcji Przedszkole nr 8 zebrało dużo aż – 74,24 zł.

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM DARCZYŃCOM

Bez wątpienia najważniejszym aspektem podsumowania akcji było nabycie umiejętności pomagania potrzebującym, ale dodatkowym elementem ważnym dla nas była realizacja podstawy programowej, a konkretnie z obszaru poznawczego punktów:

12) klasyfikuje przedmioty według: wielkości, kształtu, koloru, przeznaczenia,

17) rozpoznaje modele monet i banknotów o niskich nominałach, porządkuje je, rozumie, do czego służą pieniądze w gospodarstwie domowym;

dla dzieci była to bardzo pouczająca lekcja oraz interesująca zabawa!