OSIĄGNIĘCIE PRZEDSZKOLA

DOBRA  PRAKTYKA  PEDAGOGICZNA

W czerwcu 2018 roku nasze Przedszkole wzięło udział w konkursie pod nazwą „Szlak Gospodarstw Województwa Śląskiego”, skierowanym do dzieci i uczniów naszego województwa, a zorganizowanym przez Stowarzyszenie Gospodarstw Edukacyjnych Województwa Śląskiego.

Celem konkursu była popularyzacja zajęć edukacyjnych dla dzieci w gospodarstwach edukacyjnych, promocja edukacji pozaszkolnej oraz propagowanie i realizowanie idei zrównoważonego rozwoju obszarów wiejskich.

Nagrodą w konkursie był 3 godzinny pobyt grupy dzieci na terenie wybranego gospodarstwa edukacyjnego wraz z udziałem w warsztatach edukacyjnych.      Warunkiem udziału w warsztatach było stworzenie i wysłanie hasła, które miało nawiązywać do działalności Stowarzyszenia, i które miało przekonać Organizatora konkursu do zakwalifikowania placówki do bezpłatnego udziału w warsztatach edukacyjnych.

Wybrany przez dyrektora koordynator konkursu, Pani Elżbieta Opuchlik, zgłosiła udział Przedszkola w konkursie, wysyłając stworzone przez nią i dzieci hasło „Polska żywność – samo zdrowie, skąd się bierze – a kto to wie? Jak chcesz wiedzieć – prosta droga, udaj się do Przybynowa.”

W wyniku weryfikacji zgłoszeń z hasłami Organizator wyłonił placówki, wśród których było również nasze przedszkole. Koordynatorka konkursu, z listy dostępnych gospodarstw i oferty prowadzonych warsztatów, wybrała Przybynów i warsztaty pod nazwą „Co z tego będzie, gdy kura na grzędzie?”. Zajęcia zostały zrealizowane w dniu 02.10.2018.