Aktualności Misie 2018-2019

Zdjęcia – ,, Przedszkolaki 2019″

Informujemy Rodziców naszych przedszkolaków, że dnia 01.04.2019 r.  (poniedziałek)

w naszym przedszkolu  będą robione zdjęcia grupowe dzieci z wszystkich grup wiekowych.

Wykonane zdjęcia będą opublikowane w dodatku ,,Dziennika Zachodniego pod tytułem ,, Przedszkolaki 2019″

KIERMASZ WIELKANOCNY

Podobny obraz         Już niedługo Wielkanoc.

Jak co roku w naszym przedszkolu organizujemy Kiermasz Świąteczny.

W związku z tym zwracamy się do Państwa z wielką  prośbą. Prosimy o wykonanie, przygotowanie i przyniesienie ozdób wielkanocnych na świąteczny kiermasz.

Wszystkie Państwa dary prosimy przynosić do dnia 5 kwietnia – do p. Lucyny i p. Agnieszki.

Liczy się pomysł, kreatywność i dobre chęci. Zachęcamy Państwa do udziału, liczymy na Was, Drodzy Rodzice. Dziękujemy!

Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na pomoce dydaktyczno-naukowe dla dzieci.

POWITANIE WIOSNY 21.03.2019.

21 marca 2019r. w naszym przedszkolu zorganizowaliśmy „Wiosenny koncert”. O godzinie 10.00  wszystkie   przedszkolaki  wraz  ze  swoimi  paniami  zebrały  się  w sali Misiów, żeby  wspólnie  powitać  wiosnę. Dzieci prezentowały swoje umiejętności wokalne oraz taneczne, następnie dowiedziały się o tradycjach związanych z pożegnaniem zimy i powitaniem wiosny, po czym razem przemaszerowaliśmy barwnym korowodem w okolicach przedszkola, trzymając w rękach kolorowe balony. Wreszcie przyszedł czas już na dobre przegnać zimę . My zrobiliśmy to paląc naszą Marzannę i szukając symbolu wiosny, którym był gaik, a znalazła go Amelka z grupy Leśne Ludki. Pomimo, że słoneczko nie wyjrzało w ten dzień zza chmur, to i tak na buźkach naszych przedszkolaków gościł uśmiech.

Serdecznie dziękujemy Rodzicom za kolorowe Marzanny.

POWITANIE WIOSNY

Drodzy Rodzice, w czwartek (21.03.2019r.) w naszym przedszkolu będziemy uroczyście obchodzić PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY. Bardzo proszę, żeby dziewczynki w tym dniu miały na sobie białe rajstopki i białe koszulki. Zielone spódniczki będą zapewnione przez przedszkole. Natomiast chłopcy- koszulki w kolorze zielonym i ciemne spodnie (czarne lub granatowe). Dziękuję.

KONKURS PLASTYCZNY

Szanowni Państwo,

 serdecznie zapraszamy dzieci Państwa  do wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursu plastycznego organizowanego przez Centrum Inicjatyw Lokalnych,

PSS Społem Zawiercie, Kuźnię Młodych Talentów oraz ARK Jobs Sp. z o. o. pn. „Wielkanocna Kartka Społem”.

            Ideą konkursu jest rozbudzenie zainteresowania dzieci w wieku przedszkolnym pięknym zwyczajem tworzenia i obdarowywania się kartkami świątecznymi, zwrócenie ich uwagi na tradycje oraz zachęcenie do kreatywnego i twórczego działania.

            Konkurs trwa od 04.03.2019 do 18.03.2019.

INNOWACJA PEDAGOGICZNA

W piątek 8 marca 2019r. w naszej grupie została wprowadzona innowacja pedagogiczna „Tradycje kulinarne w krajach anglosaskich”. Innowacja ta ma na celu zapoznanie dzieci z

tradycjami kulinarnymi i różnicami kuchni polskiej i świata. Dzieci będą poznawać położenie kraju anglosaskiego na mapie, flagę oraz nazwy potraw w języku angielskim. My upiekliśmy pączki o nazwie „baignets”, które są wypiekane i serwowane w Nowym Orleanie, miasteczku w Stanach Zjednoczonych. Dzieci mogły poczuć różnicę w smaku, jak również w kształcie pączków. Są one kwadratowe, posypane cukrem pudrem i nie mają w środku nadzienia. Dzieciom bardzo posmakowały.

DZIEŃ KOBIET

8 marca w naszym przedszkolu uroczyście obchodziliśmy Święto Kobiet. Wszyscy spotkaliśmy się w grupie Smerfy, gdzie każda grupa zaprezentowała swoje umiejętności taneczne, wokalne oraz recytatorskie. Dziewczynki z grupy Misie zatańczyły do piosenki „Chocolate”. Pan przewodniczący Rady Rodziców w imieniu wszystkich rodziców złożył paniom życzenia. Po uroczystej akademii udaliśmy się do naszej sali, gdzie dziewczynki zostały przez chłopców obdarowane wiosennymi wachlarzykami, a wszystkie dzieci dostały słodką niespodziankę. Dziękujemy bardzo Rodzicom i Dzieciom za pamięć.

Przedszkolne zabawy

Dzisiaj odwiedzili nas w przedszkolu przedstawiciele Firmy Kosmos z Częstochowy. Pokazali nam, jak możemy programować i kodować ruchy małych ,,kuleczek” robotów. Wspólnie układaliśmy ,,puzzlowe” drogi i kodowaliśmy drogi kwiatowe, nasze roboty  – ,,pojazdy” poruszały się zgodnie z naszymi projektami 🙂

DZIEŃ KOBIET

W dniu 08.03.2019r. (piątek) w naszym przedszkolu będziemy uroczyście obchodzić Dzień Kobiet. Bardzo proszę, żeby w tym dniu dzieci przyszły do przedszkola odświętnie ubrane. Dziękuję.