Aktualności Misie 2018-2019

MIKOŁAJKI

5 grudnia 2018r. nasze przedszkole odwiedził Mikołaj. Obejrzeliśmy przedstawienie w wykonaniu dzieci oraz nauczycielek z grupy „Leśne Ludki” i ‚Smerfy”. Grupa Biedronek zatańczyła, a wszystkie przedszkolaki wspólnie zaśpiewały piosenkę dla Mikołaja. Po występach udaliśmy się do sal, gdzie pod choinką czekały na dzieci prezenty.

Dziękujemy tatusiowi Antosia P. za włączenie się w organizację Mikołajek, jak również wszystkim rodzicom z grupy za przepiękne ozdoby na naszą choinkę.

Barbórka w przedszkolu

Wczoraj w naszym przedszkolu odbyły się uroczyste obchody Dnia Górnika, zaproszeni zostali górnicy z kopalni „Sobieski”  w Jaworznie. Zaprezentowali swoje stroje górnicze: galowy i roboczy. Opowiedzieli o swojej ciężkiej pracy, o swojej patronce, pokazali swoje narzędzia pracy i rekwizyty do stroju galowego. Dzieci zaprezentowały stroje ludowe i górnicze, zaśpiewały i zainscenizowały piosenki, wyrecytowały wierszyki, zatańczyły śląski taniec ,,Grozik” oraz pobawiły się wspólnie z górnikami.          Na koniec wręczono górnikom laurki a górnicy obdarowali dzieci koszem słodkości 🙂

SPOTKANIE Z CIEKAWYM ZAWODEM

Dnia 03.12.2018r. naszą grupę odwiedziła mamusia Zuzi S., która przybliżyła dzieciom pracę farmaceuty. Odpowiedziała na zadawane przez przedszkolaki pytania, a także powiedziała, w jaki sposób dbać o swoje zdrowie. Bardzo dziękujemy za podarowane upominki.

Święto Górników

Znalezione obrazy dla zapytania Górnik - obrazki dla dzieci

4.12.2018r (wtorek) w naszym przedszkolu – podobnie, jak górnicy my również będziemy świętowali Barbórkę.

Z tej okazji przybędą do nas zaproszeni goście z Zakładu Górniczego ,,Sobieski” – Tauron Wydobycie SA w Jaworznie.

Prosimy o odświętne ubranie dzieci w tym dniu.

Mile widziane będą czapki górnicze dla chłopców i wianuszki dla dziewczynek.

DZIĘKUJĘ 🙂

 

Andrzeju, Andrzeju…

Wczoraj odwiedziły nasze przedszkole Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Rokitnie Szlacheckim – słuchaliśmy i próbowaliśmy śpiewać piosenki ludowe, oglądaliśmy ich piękne stroje i wspólnie sobie powróżyliśmy. Adaś dowiedział się, że pierwszy z nas się ożeni i będzie dużo podróżował, Nikola zostanie panią nauczycielką, Zosia panią doktor, Lily panią strażak a Franek piosenkarzem. Antek będzie miał słodkie i wesołe życie a Michelle pracowite.

Jeżeli chodzi o wróżby woskowe, to już zadanie dla państwa i dzieci – do odczytania w domu 🙂

Rytmika

Spotkanie z wierszami

Dnia 28.11.2018r. gościliśmy w naszym przedszkolu uczniów z zaprzyjaźnionego Liceum Katolickiego w Zawierciu. Dzieci z zaciekawieniem oglądały przedstawione przez licealistów wiersze J. Brzechwy i J. Tuwima. Nie zabrakło również wspólnych zabaw przy muzyce, po których przedszkolaki mogły wykazać się wyobraźnią i namalować ilustracje do przedstawionych wierszy.

KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Jest to wspaniały czas a zarazem dobry moment na przygotowanie ozdób świątecznych, wspólnie z dziećmi. Prosimy państwa o przygotowanie i przyniesienie ozdób do przedszkola, najpóźniej do 14 grudnia. Liczy się pomysł, kreatywność i dobre chęci. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na pomoce dydaktyczno naukowe dla dzieci – tablice multimedialne.

Zachęcamy do udziału i życzymy przyjemnej pracy 🙂