Galerie Smerfy 2016-2017

„PRZEDSZKOLA CZAS JUŻ MINĄŁ…” 19.06.2017.

We wtorek zakończyliśmy kolejny, a zarazem ostatni już rok w przedszkolu. Pożegnaliśmy przedszkole, powitaliśmy wakacje.  Nasi Rodzice wysłuchali wierszy w naszym wykonaniu, a także piosenek, obejrzeli tańce: poloneza, polkę i tarantellę. Byli również świadkami naszych łez – trudno rozstać się po wspólnie spędzonych czterech latach.
Finałem uroczystości był poczęstunek przygotowany przez Rodziców, lody oraz „smerfny” tort.   Było również pamiątkowe zdjęcie.
Do widzenia!

W serduszkach naszych pamięć tkwi
o dniach spędzonych tutaj.
Tak dobrze razem było nam,
w przedszkolnych, ciepłych murach.

W przedszkolu to ostatni dzień,
rozstania nadszedł czas.
I powolutku, cicho –
już opuszczamy Was.

BEZPIECZNE WAKACJE – KINOPRZEDSZKOLE 13.06.2017.

We wtorek po raz ostatni byliśmy w Miejskim Ośrodku Kultury na zajęciach, kończących cykl Interdyscyplinarnego Programu Edukacji Medialnej pt. „Piękna nasza Polska cała”. Tematem ostatnich zajęć było bezpieczeństwo podczas wakacji. Przypomnieliśmy sobie zasady obowiązujące w górach, nad wodą, w mieście, w co należy wyposażyć plecak, walizkę, jak zachować się w lesie. Obejrzeliśmy filmy: „Reksio ratownik”, „Zmylony trop”, „Reksio Robinson”.

Życzymy wszystkim słonecznych, kolorowych, pełnych dobrych wrażeń i wspomnień oraz bezpiecznych wakacji!

 

TEATR „SKRZAT” Z KRAKOWA

14 czerwca gościliśmy aktorów z teatru „Skrzat” z Krakowa. Tym razem Nutka i Trubadur zabrali naszych przedszkolaków na wycieczkę po Warszawie. Dzieci przypomniały sobie zabytki stolicy,  jej herb i tańce regionalne . Podróż umilały  wesołe piosenki, przy których można się było poruszać. Na zakończenie przedstawienia aktorzy tradycyjnie otrzymali gromkie brawa od małych widzów.

BEZPIECZNE WAKACJE

W środę 14 czerwca BAJKOLUDKI odwiedził zaprzyjaźniony z naszym przedszkolem ratownik WOPR-u Pan Zbyszek Fielek i przypomniał podstawowe zasady bezpiecznego zachowania podczas wakacji, numery alarmowe i sposoby zachowania w niebezpiecznych sytuacjach. Zajęcia odbyły się na placu przedszkolnym, mogliśmy wejść do łodzi ratunkowej i kolejno siąść za jej sterem.

ZAJĘCIA PLASTYCZNE W MOKu

9 czerwca byliśmy w Miejskim Ośrodku Kultury na zajęciach plastycznych prowadzonych przez Panią Grażynę B. Dzieci układały piękne kompozycje z pokruszonego szkła, a następnie przyklejali je na szkle. Prace wyszły im przepiękne!

ZABAWA TANECZNO- RUCHOWA

7 czerwca odbyły się już ostatnie zajęcia taneczno- ruchowe z Panią Anitą. Dzieci bawiły się wspaniale. DZIĘKUJEMY!

KONKURS EKOLOGICZNY

8 czerwca Natalia L. i Kornelia Ś. uczestniczyły w konkursie ekologicznym w Przedszkolu nr. 5. Konkurs  miał na celu: wychowywanie dzieci w duchu poszanowania przyrody, propagowanie wiedzy przyrodniczej oraz zwiększenie świadomości ekologicznej dzieci  przy zastosowaniu różnorodnych form przekazu m.in.: edukacji muzycznej, technicznej i językowej. Dziewczynki wykonały piękne kwiaty z płatków kosmetycznych, patyczków i bibuły. Wszystkie dzieci otrzymały nagrody i dyplomy, a potem udały się na słodki poczęstunek. To był bardzo miły i ciekawy dzień.

KONKURS RECYTATORSKI

6 czerwca w Bibliotece Pedagogicznej odbył się Konkurs Recytatorski „W zaczarowanym świecie poezji: No, po prostu– RUPAKI!… Danuty Wawiłow”. W konkursie brał udział Dawid G., który pięknie wyrecytował wiersz pt. „Szybko”. Celem konkursu było upowszechnianie czytelnictwa, rozwijanie kompetencji czytelniczych, popularyzowanie wśród dzieci sylwetki i twórczości Danuty Wawiłow, rozbudzanie wrażliwości na piękno kultury żywego słowa, rozwijanie zdolności recytatorskich. W czasie obrad Jury, dzieci zwiedzały bibliotekę oraz mogły skosztować słodkiego poczęstunku i napić się soku. Na koniec zostały wręczone dyplomy i upominki.

Serdecznie dziękuję mamie Dawida za pomoc w przygotowaniu chłopca do konkursu.

W STRAŻY POŻARNEJ 6.06.2017.

Dzisiaj wybraliśmy się do Straży Pożarnej, aby poznać pracę dzielnych strażaków. Zobaczyliśmy, wyposażone w różne narzędzia i przyrządy, wozy do gaszenia pożarów oraz ratowania ludzi poszkodowanych w wypadkach. Mieliśmy także okazję zobaczyć z bliska wnętrze wozu i  jak strażacy po ogłoszeniu alarmu, wyruszają na akcję. Sami też próbowaliśmy „gasić” pożar i przenosić „poszkodowanych”. Spotkanie ze strażakami bardzo nam się podobało. Dziękujemy za zaproszenie!

KONKURS LITERACKO-FILMOWY 2.06.2017.

W dniu 2.06.17. w Księgarni Edukacyjnej odbyło się spotkanie autorskie z Panią Zofią Stanecką, autorką książek dla dzieci. Nastąpiło również rozstrzygnięcie konkursu, zorganizowanego przez Fundację KULTjURA oraz Księgarnię. Zadanie konkursowe polegało na nagraniu filmu przedstawiającego wspólne czytanie dowolnej książki autorstwa Zofii Staneckiej. Sześcioro dzieci z naszej grupy czytało opowiadanie z książki pt. „Basia i wyprawa do lasu”. Jurorzy przyznali nam drugie miejsce. Zwycięskie nagrania zostaną opublikowane na kanale youtube edumaniak tv oraz fanpage’ach Fundacji KULTjURA oraz Księgarni Edukacyjnej.