Galerie Leśne Ludki 2016-2017

19.06.2017r.- Zakończenie roku szkolnego

19 czerwca uroczyście pożegnaliśmy dzieci, które odchodzą do szkoły. Będziemy za Wami tęsknić, pozostałe dzieci pożegnały przedszkole na czas wakacji. Były wiersze, piosenki i taniec. Dzieci otrzymały książki i dyplomy. Był też słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Dziękujemy rodzicom za pomoc i zaangażowanie w życie przedszkola oraz dzieciom za cały rok szkolny. Wszystkim życzymy wspaniałych wakacji. 🙂

Jeszcze raz o bezpieczeństwie

14.06.2017r. – tuż przed wakacjami, odwiedził nas ratownik WOPR i przypomniał podstawowe zasady bezpiecznego zachowania, numery alarmowe i sposoby zachowania w niebezpiecznych sytuacjach. Zajęcia odbyły się na placu przedszkolnym, mogliśmy wejść do łodzi ratunkowej i kolejno siąść za jej sterem.

14.06.2017 r.- Nutka i Trubadur w Warszawie

Po raz kolejny odwiedził nas Teatrzyk Skrzat z Krakowa. Obejrzeliśmy bajkę ” O przygodach Nutki i Trubadura w Warszawie” oraz pobawiliśmy się z aktorami.

07.06.2017r.- Zumba , zabawy taneczno-ruchowe

Dzisiaj odbyło się ostatnie spotkanie z Panią Anitą. Dzieci jak zwykle super się bawiły i tańczyły.

06.06.2017r.- Wycieczka do Straży Pożarnej

We wtorek byliśmy na wycieczce w Straży Pożarnej. Strażacy zapoznali nas ze swoją pracę. Obejrzeliśmy wozy strażackie, ich wyposażenie. Dzieci poczuły się jak prawdziwi strażacy: przymierzały hełmy , włączały syrenę w samochodzie, trzymały węże do gaszenia pożaru, oglądały próbny alarm.

Dziękujemy strażakom za zaproszenie.

 

 

 

01.06.2017- Festyn rodzinny z okazji Dnia Dziecka

01 czerwca w naszym przedszkolu odbył się festyn rodzinny z okazji Dnia Dziecka. Do południa dzieci pod opieką nauczycielek i rodziców skakały na zamkach dmuchanych, zjeżdżały z nich, miały malowane twarze i jeździły na koniach. Były zawody sportowe i tańce. Potem wspólnie z rodzicami bawiliśmy się przy muzyce, tańczyliśmy z wodzirejem i jedliśmy kiełbaski upieczone przez naszych tatusiów.  Dodatkową atrakcją była Łódź Ratunkowa WOPR-u ,a Pan Zbyszek F. przypomniał nam zasady bezpieczeństwa podczas letnich zabaw. Było bardzo dużo atrakcji, wesoło i miło.

29.05.2017- Zajęcie ” Jak dzieci na całym świecie bawiły się literami”

29.05 na zajęciach odwiedziła nas Pani Dyrektor. Rozmawialiśmy o zbliżającym się Dniu Dzieciach oraz podobieństwach i różnicach dzieci na całym świecie. Później były zabawy z literami, gdzie dzieci mogły zaprezentować swoje umiejętności: wybierać litery jakie znają, samogłoski, duże litery łączyć z małymi oraz układać proste wyrazy. Następnie rozmawialiśmy o zaczarowanym świecie , dzieci podawały swoje propozycje i wykonały piękne prace plastyczne” Zaczarowany świat dziecka”

26.05.2017- Wycieczka do Wioski Indiańskiej

26 maja  odbyła się autokarowa wycieczka do „WIOSKI INDIAŃSKIEJ”. Na miejscu powitali nas Indianie i zaprosili  do wspólnych zabaw, nadali indiańskie imiona. Przygotowali dla nas mnóstwo atrakcji: skoki w workach, wyścigi jaszczurek, jazda na nartach i wiele innych. Zaproszeni zostaliśmy na pyszne kiełbaski z grilla. To był wspaniały dzień!

 

Ludzie listy piszą…

I te papierowe, i elektroniczne a pracownicy poczty mają ciągle dużo obowiązków. 

23.05.2017r. odwiedził naszych przedszkolaków Naczelnik Poczty Polskiej w Zawierciu – pan Edmund W.

Całkiem niedawno podczas wysyłania listu do Mikołaja, my odwiedziliśmy pocztę i też pan Naczelnik nas po niej oprowadzał – możemy więc powiedzieć, że jesteśmy już dobrymi znajomymi 🙂 Obejrzeliśmy budynek poczty zarówno tam gdzie obsługiwani są klienci, jak i jego zaplecze. Tym razem pan Naczelnik opowiadał nam o historii poczty, o pracy na poczcie i o pracy listonosza, przypomnieliśmy sobie nasze adresy i pojęcia takie jak adresat, nadawca, znaczek pocztowy itd.

Spotkanie ze sztuką

Podczas jednej z cyklicznych wizyt w Pracowni Szkła i Ceramiki przyjrzeliśmy się bliżej twórczości malarskiej artystów. Oglądaliśmy malarstwo zarówno abstrakcyjne, jak i malownicze krajobrazy jurajskie, górskie i inne piękne widoki. Były to obrazy malowane na płótnie i oprawione w ramy, każdy obraz był podpisany przez autora i wyeksponowany w Galerii MOK Zawiercie. Oglądaliśmy także wystawę prac małych artystów biorących udział w zajęciach ceramicznych.

Te wystawy prac – dużych i małych artystów zainspirowały nas do stworzenia własnej Galerii, którą utworzyliśmy i wystawiliśmy nasze małe arcydzieła w przedszkolu.

Zapraszamy do obejrzenia naszej przedszkolnej Galerii 🙂