Galerie Pajacyki 2016-2017

Koniec roku szkolnego u ,, Pajacyków”

W czwartek , 22 czerwca uroczyście zakończyliśmy rok szkolny. Dzieci mówiły wierszyki, śpiewały piosenki i tańczyły. Radośnie powitaliśmy lato i wakacje! Po występie każde z dzieci otrzymało pamiątkowy dyplom i książkę na pamiątkę. Nasze mamy przygotowały słodki poczęstunek.

Dziękujemy! Życzymy udanych wakacji!

Bezpieczne wakacje

W środę gościliśmy ratownika WOPR, który przypomniał dzieciom o zasadach bezpiecznej zabawy w czasie wakacji. Pan Zbigniew pokazał dzieciom, jak należy udzielać pierwszej pomocy, czego możemy używać , ratując tonącego i jak należy zachować się wobec nieznajomych. Przypomnieliśmy sobie również numery telefonów alarmowych. Mogliśmy usiąść w łodzi ratownika i obejrzeć jej wyposażenie. Już niedługo wakacje!

„Skrzat” z wizytą u BAJKOLUDKÓW 14.06.

Po raz ostatni w tym roku szkolnym gościliśmy aktorów z teatru „Skrzat” z Krakowa. Tym razem Nutka i Trubadur zabrali naszych przedszkolaków na wycieczkę po Warszawie. Dzieci przypomniały sobie zabytki stolicy,  jej herb i tańce regionalne . Podróż umilały  wesołe piosenki, przy których można się było poruszać. Na zakończenie przedstawienia aktorzy tradycyjnie otrzymali gromkie brawa od małych widzów.

Konkurs wiedzy o bezpieczeństwie.

Dzisiaj dzieci z naszej grupy- Julitka, Franek i Tobiasz – byli w Przedszkolu nr 6 na konkursie wiedzy o bezpieczeństwie. Konkurs ten organizowany jest już od wielu lat i ma za zadanie zapoznawanie dzieci z zagrożeniami i sposobami reagowania na nie. Dzieci z naszej grupy wykazały się dużą wiedzą! Doskonale znały numery alarmowe, wiedziały, jak należy zachować się w różnych środkach transportu i znały sposób, jak zachować się wobec nieznanego psa. Wiedziały, czego nie można zabierać na pokład samolotu i umiały spakować plecak na wycieczkę w góry! W czasie konkursu mogły poznać interesujących gości: p. Komendanta Straży Pożarnej, Strażników Miejskich, przedstawiciela GOPR i policjantów Ruchu Drogowego. Wszyscy ci goście dzielili się swoją wiedzą z uczestnikami konkursu dotyczącą bezpieczeństwa dzieci.

Było bardzo miło i wesoło!

Naszym kolegom i koleżance gratulujemy!

Z wizytą u strażaków

Dzisiaj byliśmy na wycieczce w Straży Pożarnej. Mogliśmy z bliska zobaczyć na czym polega ich ciężka praca. Obejrzeliśmy, jak wyglądają wozy strażackie, mogliśmy zajrzeć do środka i posiedzieć na miejscach strażaków. Widzieliśmy ciężki sprzęt ratowniczy -np. nożyce do rozcinania samochodów po wypadku oraz nosze do przenoszenia rannych i torbę pierwszej pomocy. Bardzo nam się podobał próbny alarm! Szczególnie chłopcom!!! Wszystkie dzieci zebrane w garażu zobaczyły widowiskowy zjazd strażaków po rurze! Nagrodziły naszych gospodarzy gorącymi oklaskami! O pracy strażaków opowiadał nam młodszy kapitan p.Kamil Wypart . Pan Kamil był naszym przewodnikiem i opiekunem podczas wycieczki. Pomocą służyli nam panowie: st. sekcyjny p. Michał Brożek i sekcyjny p. Grzegorz Kitliński.

Bardzo gorąco dziękujemy za wspaniałe przyjęcie i opowieści o trudnej pracy strażaków!!

Mamy nadzieję odwiedzić strażaków jeszcze nie raz!

Dziękujemy!!

Festyn rodzinny z okazji Dnia Dziecka

Dzisiaj w naszym przedszkolu odbył się festyn rodzinny z okazji Dnia Dziecka. Do południa dzieci pod opieką nauczycielek i rodziców skakały na zamkach dmuchanych, zjeżdżały z nich, miały malowane twarze i jeździły na koniach. Potem wspólnie bawiliśmy się przy muzyce, tańczyliśmy i śpiewaliśmy piosenki. Pogoda nam dopisała, więc dużo czasu spędziliśmy na podwórku przedszkolnym. Bardzo chętnie braliśmy udział w zawodach sportowych. Były wyścigi, rzuty do celu i skoki. Po obiedzie, już z rodzicami, wspólnie bawiliśmy się z wodzirejem przy muzyce i jedliśmy kiełbaski upieczone przez naszych tatusiów. Dużą atrakcją dla dzieci była możliwość zobaczenia prawdziwej łodzi ratunkowej WOPR. Pan Zbigniew F. – ratownik opowiadał dzieciom, jak bezpiecznie spędzać wolny czas nad wodą. Było bardzo dużo atrakcji. Mile spędziliśmy czas.

 

Warsztaty plastyczne w Galerii Muzealnej Leszka Dutki

Po raz kolejny mogliśmy pójść do Galerii Muzealnej Leszka Dutki. Uczestniczyliśmy w warsztatach rzeźbiarskich w ramach Laboratorium Nauki i Twórczej Ekspresji p.t. ,, I ja mogę zostać rzeźbiarzem”. Celem tej inicjatywy i działań jest zaprezentowanie przedszkolakom nowej techniki plastycznej wypowiedzi, twórcze pobudzenie i rozwój wyobraźni. Pod kierunkiem Pani Grażyny Ferdyn – Pełnomocnika Prezydenta Miasta ds. dokumentowania tradycji miasta i dorobku artystycznego i z pomocą Pana Grzegorza współpracownika Pani Grażyny, poznaliśmy nowe obszary sztuki. Czarna glina była dla nas nieco trudnym tworzywem, ale szybko uporaliśmy się z trudnościami. Poznaliśmy kolejne etapy tworzenia ceramiki użytkowej. Wykonywaliśmy samodzielnie medalion z gliny. Po jego wypaleniu w wysokiej temperaturze w profesjonalnym piecu będziemy ozdabiać nasze wytwory w przedszkolu. Będą miłymi upominkami i pamiątkami. Spotkanie w Galerii bardzo nam się podobało! Mamy nadzieję na kolejne spotkania warsztatowe jesienią!!! Dziękujemy za wspaniałe spotkanie!!

 

Wycieczka do indiańskiej wioski.

Wycieczka do indiańskiej wioski była bardzo udana! Dzieci bawiły się wspaniale! Przygotowano dla nich wiele atrakcji. Mogły strzelać z łuku, przechodzić po ruchomej kładce, wspinać się, pokonywać kołyszący się most. Wszystkie dzieci miały nadane indiańskie imiona i zostały pasowane na Indian. Samodzielnie robiły opaski z piórami, oglądały film o życiu Indian i sposobie polowań na bizony. Po pełnym emocji dniu wszystkie dzieci czekały na ulubione kiełbaski z grilla. Były bardzo smaczne! Zmęczeni, ale zadowoleni pojechaliśmy na obiad do przedszkola.

„Wioska indiańska” 26.05.

BAJKOLUDKI 26 maja wybrały się na wycieczkę do „Wioski indiańskiej”. Po przyjeździe na miejsce powitali nas „Indianie” zapraszając do wspólnej, wesołej zabawy. Było strzelanie z łuku, rzucanie podkową, wspinanie się po linach, zwiedzanie tipi i robienie pióropuszy. Nie zabrakło wspólnego grilla, wspólnych zdjęć i pamiątkowych dyplomów. Zabawy było co niemiara!

WIĘCEJ CIEKAWYCH ZDJĘĆ OPUBLIKUJE PANI LUCYNA, ŻYCZYMY MIŁEGO OGLĄDANIA!

Nasi laureaci!

Miło nam poinformować rodziców, że 24 maja odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pn. „Kolorowy bajek świat”, w trakcie Festynu Rodzinnego w  zawierciańskich szkołach katolickich. Można było zobaczyć wszystkie prace i zagłosować na najładniejszą z nich. To zgromadzeni goście głosowaniem decydowali, która praca otrzyma nagrodę publiczności. Nagrodę tę otrzymał Dawidek K. z Pajacyków i Nadia D. z Misiów. GRATULUJEMY!

RODZICOM DZIECI DZIĘKUJEMY ZA ZAANGAŻOWANIE I FAJNIE SPĘDZONY CZAS.

II miejsce, w swojej grupie wiekowej, zdobył nasz młodszy kolega Wiktor M. z Misiów. RÓWNIEŻ GRATULUJEMY!