Galerie Misie 2016-2017

Do widzenia przedszkole!- 21.06.

W środę „MISIE”  uroczyście pożegnały przedszkole na czas wakacji. Przedszkolaki pięknie recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Pamiętaliśmy o wspólnych zabawach z rodzicami. Dzieci otrzymały książki i dyplomy. Był też słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. 

Dziękujemy dzieciom za ten wspaniały rok, a Rodzicom za zaangażowanie i za pomoc.

 Wszystkim życzymy wspaniałych wakacji. Do zobaczenia we wrześniu!

WOPR- 14.06.

W przedszkolu gościliśmy ratownika WOPR-u. Pan Zbyszek przypomniał nam zasady bezpiecznego zachowania podczas wakacji. Pamiętajmy o nich, wakacje tuż, tuż!

Teatrzyk „Skrzat” z Krakowa-14.06.

W środę w naszym przedszkolu wystąpili aktorzy Teatru „Skrzat” z Krakowa. Przedstawili nam bajkę o przygodach Nutki i Trubadura w Warszawie. Była też wspólna zabawa z aktorami.

Nasze zabawy na placu przedszkolnym

Jest piękna pogoda i dlatego coraz więcej czasu spędzamy na placu przedszkolnym. Bawimy się świetnie. Pamiętamy  o bezpiecznej zabawie.

Zabawy taneczno-ruchowe-7.06.

To już ostatnie spotkanie z tańcem i Panią Anitą. Dzieci jak zwykle super tańczyły. Zabawa była wspaniała.

Straż Pożarna-6.06.

We wtorek „MISIE” wybrały się na wycieczkę do STRAŻY POŻARNEJ. Strażacy zapoznali nas ze swoją pracą. Poznaliśmy wyposażenie wozu strażackiego. Dużą atrakcją była możliwość przymierzenia prawdziwego hełmu oraz pokaz zjazdu po rurze podczas próbnego alarmu. Dziękujemy Strażakom za zaproszenie!

Dzień Dziecka- 1.06.

DZIEŃ DZIECKA to bardzo radosny dzień dla wszystkich dzieci. W naszym przedszkolu już od rana ten dzień był inny niż zwykle. Dzieci spędziły go na PIKNIKU z okazji ich ŚWIĘTA. W „BAJKOLUDKACH” tego dnia trwała cały dzień zabawa. Po śniadaniu na placu przedszkolnym czekało na dzieci wiele atrakcji: konie, malowanie twarzy, „dmuchańce”, a po obiedzie przedszkolaki i rodzice uczestniczyli w zabawach zorganizowanych przez WODZIREJA. Dodatkową atrakcją dla dzieci była  ŁÓDŹ RATOWNICZA WOPRU, w której pan Zbyszek Fielek opowiadał o bezpieczeństwie podczas wakacyjnych sportów wodnych. Pogoda dopisała i humory także. Wszyscy świetnie się bawili.

W „Indiańskiej wiosce”-26.05.

W piątek odbyła się autokarowa wycieczka do „WIOSKI INDIAŃSKIEJ”. Na miejscu powitali nas Indianie i zaprosili  do wspólnych zabaw. Przygotowali dla nas mnóstwo atrakcji: skoki w workach, wyścigi jaszczurek, jazda na nartach i wiele innych. Zaproszeni zostaliśmy na pyszne kiełbaski z grilla. To był pełen niespodzianek dzień!

Konkurs „Kolorowy Bajek Świat”-24.05.

Dzisiaj wręczono nagrody w Międzyprzedszkolnym  Konkursie Plastycznym „Kolorowy Bajek Świat”  pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Zawiercie. Odbyło się to na Festynie Rodzinnym w Katolickiej Szkole Podstawowej, Katolickim Gimnazjum i Katolickim Liceum Ogólnokształcącym. Wśród laureatów konkursu- „Bajkoludkowe przedszkolaki”II miejsce Wiktor – „MISIE” oraz nagrody publiczności Nadia– „MISIE” i Dawid– „Pajacyki”. Wszystkie dzieci mogły skorzystać z wielu atrakcji przygotowanych przez szkołę: przedstawienie „Lokomotywa”,  Zumba, pokaz walki JU-JITSU, gry i zabawy ruchowe, kąciki kreatywne i kulinarne.

Laureatom GRATULUJEMY! Wszystkim dzieciom biorącym udział w konkursie DZIĘKUJEMY!

Zabawy muzyczno-ruchowe- 24.05.

„MISIE” bardzo lubią spotkania z Panią Anitą. Dzieci dowiodły, że taniec jest dla nich wielką przyjemnością. Podczas takich zajęć przedszkolaki uczą się nie tylko kroków tanecznych, ale także koordynacji, równowagi i pamięci. Taka zabawa to promowanie zdrowego trybu życia u dzieci.