Galerie Biedronki 2016-2017

Do widzenia przedszkole, witajcie wakacje!!! – 23.06.17r.

W piątek 23 czerwca w naszej grupie miało miejsce uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017. Biedroneczki na zakończenie roku szkolnego zaprezentowały występ artystyczny. Rodzice, którzy uczestniczyli w uroczystości zobaczyli swoje pociechy tańczące, recytujące i śpiewające, nagradzając je gromkimi brawami. Były także dyplomy i prezenty dla przedszkolaków oraz podziękowania dla rodziców.

 

Bezpieczne wakacje – 14.07.17r.

We środę nasze przedszkole odwiedził zaprzyjaźniony z naszym przedszkolem ratownik WOPR-u Pan Zbyszek Fielek i przypomniał podstawowe zasady bezpiecznego zachowania podczas wakacji, numery alarmowe i sposoby zachowania w niebezpiecznych sytuacjach. Zajęcia odbyły się na placu przedszkolnym, mogliśmy wejść do łodzi ratunkowej i kolejno siąść za jej sterem.

Z wizytą u strażaków – 6.06.17r.

We wtorek – 6 czerwca mieliśmy okazję odbyć bardzo ciekawą wycieczkę do siedziby Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zawierciu.  Dzięki życzliwości Panów Strażaków mogliśmy oglądać i dotykać samochody oraz sprzęt pożarniczy. Z ogromną uwagą i zaciekawieniem słuchaliśmy opowieści o trudnej, odpowiedzialnej i bardzo niebezpiecznej pracy strażaków.

Podczas rozmowy o bezpieczeństwie z pracownikami straży, utrwaliliśmy sobie numer ratunkowy straży pożarnej, zobaczyliśmy, jak wygląda wóz strażacki wewnątrz, a każdy z nas miał okazję przymierzyć kask ochronny. Ogromną atrakcją była dla nas możliwość „gaszenia” fikcyjnego pożaru oraz pokaz alarmu próbnego i pokazu zjazdu strażaków po tzw. ślizgu. Do Przedszkola powróciliśmy z przekonaniem, że w przyszłości wszyscy zostaniemy strażakami (również dziewczynki) 😯

Serdecznie dziękujemy wszystkim Strażakom z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zawierciu za umożliwienie nam przeprowadzenia tak ciekawej wycieczki.

Zapisz

Zapisz

Dzień Dziecka – 1.06.17r.

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”.

Dzień Dziecka zorganizowany w naszym przedszkolu stał się okazją ku wielkiej radości. Do atrakcji tego dnia zaliczyć można było: dmuchaną zjeżdżalnię, trampolinę, malowanie twarzy, jazdę konną oraz zabawy ruchowe. Po południu natomiast dzieci wraz ze swoimi opiekunami bawiły się z wodzirejem, który przygotował mnóstwo wspaniałych atrakcji dla naszych przedszkolaków. Dodatkową atrakcją dla dzieci była ŁÓDŹ RATOWNICZA WOPRU, w której ratownik Pan Zbyszek Fielek opowiadał o bezpieczeństwie podczas wakacyjnych sportów wodnych. Dzień osłodził nam również słodki poczęstunek. Świetnie się bawiliśmy!

Dziękuję serdecznie wszystkim Rodzicom, którzy zaangażowali się w organizację poczęstunku dla naszej grupy, a w szczególności mamom :

Mai W., Nadii M., Madzi M.,Huberta Sz. za pomoc podczas trwania Pikniku oraz mamie Nadii M. i Karolka W. za zasponsorowanie upominków  dla naszych Biedroneczek!!!

 

 

Urodziny Alicji – 31.05.17r.

We środę nasza Biedroneczka – Ala S. obchodziła swoje 4 urodzinki. Tradycyjnie były życzenia,śpiewanie 100 lat i słodkości.

Wycieczka do WIOSKI INDIAŃSKIEJ – 26.05.17r

26 maja Biedroneczki wraz z dziećmi z całego przedszkola wybrały się do Wioski Indiańskiej, znajdującej się w Kiełkowicach, małej wsi nieopodal Ogrodzieńca. Po przyjeździe na miejsce powitali nas „Indianie” zapraszając do wspólnej zabawy. Dzieci dowiedziały się ciekawostek na temat życia Indian.  Potem dzieci mogły zobaczyć jak wygląda namiot  indiański „Tipi”. Na zajęciach plastycznych, każdy wykonał opaskę – pióropusz – symbol prawdziwego Indianina. Każde dziecko otrzymało imię indiańskie. Nie zabrakło też gier i zabaw indiańskich tj. strzelanie z łuku, rzut podkową .wyścigi jaszczurek, skakanie w workach omijając przeszkody. Po zabawach udaliśmy się na ucztę Indian. Na koniec dzieci dostały pamiątkowe dyplomy. To był dzień pełen wrażeń!

Spotkanie z listonoszem – 23.05.17r.

We wtorek nasze przedszkole odwiedził  Naczelnik Poczty Polskiej w Zawierciu.Pan Naczelnik opowiedział nam o pracy listonosza, jaka jest droga listów i przesyłek pocztowych, co można wysłać i dokąd. Wysłuchał również naszych pytań i odpowiedział na nie, pochwaliliśmy się znajomością naszych adresów oraz wiedzą, jak prawidłowo zaadresować kopertę. Na koniec wszyscy zaśpiewaliśmy Panu naczelnikowi piosenkę pt. „Chodzi listonosz”.

4 Urodziny Huberta – 23.05.17r.

We wtorek swoje 4 urodziny obchodził Hubert. Tradycyjnie były życzenia, śpiewanie 100 lat i słodkości.

„Flaga i barwy narodowe” – 22.05.17r.

Dzisiaj w naszej grupie odbyły się zajęcia podsumowujące tematykę dotyczącą naszej OJCZYZNY. Biedroneczki wspaniale poradziły sobie z zadaniami, wykazały się znajomością pojęć związanych z tym tematem. Dzieci śpiewały hymn, wiedziały jakie miasto jest stolicą Polski, co to jest godło oraz jak nazywa się najdłuższa rzeka w Polsce. Nasza Pani była z NAS bardzo dumna:)

„Polska – nasz kraj” – zajęcia plastyczne – 18.05.17r.

W tym tygodniu na naszych zajęciach Biedroneczki zostały zapoznane z wiadomościami związanymi z Polską. Dowiedziały się jakie są barwy narodowe naszego kraju, jak wygląda flaga,godło oraz co oznacza słowo hymn. Dzisiaj wykonywaliśmy na zajęciach pracę plastyczną związaną z tą tematyką.