Rocznik 2015-2016

„Bajkoludkowy” Teatr Własny – Nauczyciele dzieciom – bajka pt: „Czerwony Kapturek”

11 lipca w naszym przedszkolu odbyło się przedstawienie teatralne pt. „Czerwony Kapturek” przygotowane przez nauczycielki przedszkola : Lucynę Zalewską, Katarzynę Celejowską i Iwonę Dubik. Dzieci wiedziały jak się powinny zachowywać podczas przedstawienia i z uśmiechami na twarzach wysłuchały treści bajki. Na koniec dzieci nagrodziły panie wielkimi brawami.

Warsztaty plastyczne w plenerze „Lato, lato, lato czeka – już wakacji nadszedł czas” – 8.07.

7 lipca w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty plastyczne w plenerze pt. „Lato, lato, lato czeka – już wakacji nadszedł czas”. Dzieci malowały farbami na folii, rysowały kredkami i malowały farbami na sztalugach, a także rysowały kredą na betonie. Wszystkie przedszkolaki bardzo się zaangażowały i stworzyły piękne dzieła na miarę prawdziwych artystów:)

 

Bezpieczne wakacje – 04.07.

4 lipca na boisku  sportowym Ośrodka Sportu i Rekreacji  przy ulicy Wierzbowej odbyły się warsztaty pt. „Bezpieczne wakacje”, które poprowadził Ratownik Medyczny Wodnego Pogotowia Ratunkowego  w Zawierciu pan Zbigniew Fielek. Dzieci uczyły się „udzielać” pierwszej pomocy oraz wzięły udział w zabawach połączonych z grami i zawodami sportowymi.

Bezpieczne wakacje – 27.06.

W poniedziałek w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z ratownikiem WOPR na temat „Bezpiecznych wakacji”. Podczas tego spotkania utrwaliliśmy numery alarmowe. Pan ratownik rozmawiał z nami jak bezpiecznie zachowywać się przy i na zbiornikach wodnych, jak powiadamiać pogotowie ratunkowe, jak bezpiecznie bawić się w okolicach domu. Wykonywaliśmy także ćwiczenia na manekinie- jak prawidłowo udzielać pierwszej pomocy. Będziemy o tym wszystkim pamiętać na wakacjach.

Bezpieczne wakacje.

Ta galeria zawiera 61 zdjęć.

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami! Pamiętać jednak musimy o tym, żeby były one dla nas radosne, szczęśliwe i bezpieczne! W poniedziałek gościł u nas pan ratownik z WOPR. Przypomniał nam, jak należy zachować się w czasie kąpieli słonecznych i nad wodą. Przypomnieliśmy sobie numery alarmowe: policji, pogotowia ratunkowego i straży pożarnej. Po raz kolejny zobaczyliśmy i przypomnieliśmy sobie, jak udzielać pierwszej pomocy!. Niektórzy z nas mogli sami spróbować, jak wykonywać masaż serca i sztuczne oddychanie. Będziemy też pamiętać o tym , że głowę przed słońcem trzeba chronić czapką lub kapeluszem, do wody wchodzimy tylko pod opieką dorosłych, a ze sobą musimy zabrać wodę do picia. Życzymy bezpiecznych wakacji!!

Zakończenie roku szkolnego……

Ta galeria zawiera 70 zdjęć.

W czwartek, 23 czerwca uroczyście pożegnaliśmy przedszkole. Niedługo rozpoczynają się wakacje! Czekaliśmy na nie. W ciągu roku szkolnego wydarzyło się wiele ciekawych, emocjonujących i radosnych wydarzeń. Teraz myślimy tylko wakacjach, które spędzimy z naszymi najbliższymi gdzieś nad morzem, w górach czy nad jeziorem. Wspólnie z rodzicami i zaproszonymi gośćmi wierszem i piosenką pożegnaliśmy przedszkole, naszą panią i kolegów z grupy. Dostaliśmy upominki i dyplomy, a w naszej sali mogliśmy spędzić miłe chwile przy słodkim poczęstunku. Do zobaczenia po wakacjach.!!

Spotkanie z bajką – czytający rodzice

Ta galeria zawiera 12 zdjęć.

Z książeczką- bajeczką przyszedł do nas tatuś Michałka. Lubimy słuchać bajek czytanych nam przez rodziców. Dziękujemy! Zapraszamy w nowym roku szkolnym!

Pożegnaliśmy przedszkole

24.06.2016r. uroczyście pożegnaliśmy przedszkole a powitaliśmy lato i wakacje. Przyszło do nas ,,lato” dosłownie i w przenośni – były wierszyki, piosenki i wiele zabawy z balonami i plażowymi piłkami, były życzenia, podziękowania i dużo ciepłych słów w tym bardzo gorącym dniu. Rodzice przygotowali nam też słodką niespodziankę, za co serdecznie dziękujemy. Na pożegnanie oczywiście nie zabrakło także, tradycyjnie w bajkowym przedszkolu książki i dyplomu. Pożegnaliśmy też Cypriana, który w tym roku idzie już do szkoły – życzyliśmy mu wszystkiego najlepszego.

 

 

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 22.06.2016.

W srodę pożegnaliśmy siedmioro kolegów i koleżanek idących do szkoły – życzymy powodzenia, „ocen dobrych i bardzo dobrych”, wielu sukcesów i wygranych wszystkich olimpiad, my spotkamy się po wakacjach. Do zobaczenia!

MATEMATYCZNY WIATRAK 21.06.2016.

We wtorek w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty „Zabawy matematyczne z „WIATRAKIEM MATEMATYCZNYM”.
Wzięliśmy udział w zabawach przeprowadzonych przez Panie: Izabelę Żukowską i Urszulę Dąbrowską z olsztyńskiego „Teatru za Dwa Grosze”, które są autorkami innowacyjnej pomocy dydaktycznej służącej do nauki matematyki poprzez ruch i aktywność własną dzieci w wieku przedszkolnym.