Galerie Smerfy 2015-2016

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 22.06.2016.

W srodę pożegnaliśmy siedmioro kolegów i koleżanek idących do szkoły – życzymy powodzenia, „ocen dobrych i bardzo dobrych”, wielu sukcesów i wygranych wszystkich olimpiad, my spotkamy się po wakacjach. Do zobaczenia!

MATEMATYCZNY WIATRAK 21.06.2016.

We wtorek w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty „Zabawy matematyczne z „WIATRAKIEM MATEMATYCZNYM”.
Wzięliśmy udział w zabawach przeprowadzonych przez Panie: Izabelę Żukowską i Urszulę Dąbrowską z olsztyńskiego „Teatru za Dwa Grosze”, które są autorkami innowacyjnej pomocy dydaktycznej służącej do nauki matematyki poprzez ruch i aktywność własną dzieci w wieku przedszkolnym.

NASZE ZABAWY

„BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK” 10.06.2016.

W ostatnim, w tym roku szkolnym, konkursie wzięły udział: Basia, Natalia i Weronika. Doskonale poradziły sobie z trudnymi zadaniami do wykonania. Układały puzzle, pokonały tor przeszkód, nawiązały łączność z policją. Nie zabrakło też wspólnych zabaw. Na koniec były prezenty i słodki poczęstunek.

„W CZYSTEJ JURZE ZDROWY DUCH” 7.06.2016.

W konkursie ekologiczno-plastycznym, zorganizowanym przez Przedszkole nr 5 w Zawierciu, wzięli udział Julia i Wojtuś. Po ciepłym powitaniu przez Panią dyrektor obejrzeliśmy przedstawienie o rodzinie, która po pikniku zostawiła bałagan. Ale duch zamku postraszył bałaganiarzy i musieli posprzątać pozostawione śmieci. Po przedstawieniu otrzymaliśmy różne przybory i materiały do wykonania ekologicznego zamku. Postaraliśmy się i zrobiliśmy bardzo ładny zamek z królem i królową, rycerzami, a także łódką do przepłynięcia na drugą stronę rzeki!

MAŁA AKADEMIA JAZZU – FINAŁ 2.06.2016.

Znowu byliśmy najlepsi! Otrzymaliśmy najwięcej punktów i zajęliśmy pierwsze miejsce! Basia i Wojtuś odpowiadali bezbłędnie na pytania dotyczące wszystkich audycji, które odbyły się od września 2015 roku. W nagrodę otrzymali upominki. Zespołowo też odpowiadaliśmy najlepiej, za co otrzymaliśmy mnóstwo „słodkich punktów”. Następne spotkania z Małą Akademią Jazzu – w przyszłym roku szkolnym.

DZIEŃ DZIECKA 1.06.2016.

Dzień Dziecka w naszym przedszkolu był bardzo wesoły! Bawiliśmy się wspólnie z „Pajacykami” i konkurowaliśmy w zdrowej rywalizacji, spotkaliśmy się z psem rasy husky, a w ogrodzie czekały na nas „dmuchańce” i malowanie twarzy. Dziękujemy Radzie Rodziców za dostarczenie nam tylu atrakcji!

Konkurs recytatorski 30.05.2016.

W miniony poniedziałek, w Bibliotece Pedagogicznej, odbył się IV Biblioteczny Konkurs Recytatorski „W zaczarowanym świecie poezji Pani Profesor Papuzińskiej wiersze dla dzieci”. Nasze przedszkole reprezentował Jaś. Po ciepłym powitaniu gości i uczestników rozpoczęła się prezentacja utworów przez dzieci z zawierciańskich przedszkoli. Wystąpili także, z programem artystycznym, uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Zawierciu. W przerwie na obrady konkursowego jury był słodki poczęstunek, zwiedzanie biblioteki i przygotowanych ekspozycji. Konkurs zakończył się wręczeniem nagród.

WSPOMNIENIA Z PIKNIKU RODZINNEGO 23.05.2016.

„Kto o zdrowie swoje dba, ten szczęśliwe życie ma!” – to hasło pikniku rodzinno-sportowo-zdrowotnego, który odbył się w naszym ogrodzie w poniedziałek. Była zumba, zawody sportowe, występy przedszkolaków, pokaz mody ekologicznej, zabawy z „Michael’em Jackson’em”, „Luciano Pavarotti”, „Majką Jeżowską”, z „Połykaczem ognia” i „Wielkoludem””. Zgodnie z hasłem pikniku poczęstunek, przygotowany przez nasze Mamy, spełniał wszelkie wymagania zdrowego żywienia. Była smakowita palma z ananasów, kiwi i bananów, były szaszłyki warzywne i owocowe, warzywne leczo, rodzynki, orzeszki, banany, truskawki oraz soki. Było bardzo kolorowo, zdrowo i wesoło! Bawiliśmy się świetnie!