Galerie Leśne Ludki 2015-2016

Pożegnaliśmy przedszkole

24.06.2016r. uroczyście pożegnaliśmy przedszkole a powitaliśmy lato i wakacje. Przyszło do nas ,,lato” dosłownie i w przenośni – były wierszyki, piosenki i wiele zabawy z balonami i plażowymi piłkami, były życzenia, podziękowania i dużo ciepłych słów w tym bardzo gorącym dniu. Rodzice przygotowali nam też słodką niespodziankę, za co serdecznie dziękujemy. Na pożegnanie oczywiście nie zabrakło także, tradycyjnie w bajkowym przedszkolu książki i dyplomu. Pożegnaliśmy też Cypriana, który w tym roku idzie już do szkoły – życzyliśmy mu wszystkiego najlepszego.

 

 

BEZPIECZNI NA WAKACJACH!!!

Lepiej kilka razy za dużo, niż jeden raz za mało – dlatego tak często rozmawiamy i przypominamy dzieciom o bezpiecznych zachowaniach. Dzieci je znają i choć nie zawsze stosują, to przecież mają mądrze kochających Rodziców, którzy nad nimi czuwają. Przed wakacjami po raz kolejny przypominaliśmy sobie – swoje adresy, numery alarmowe, zasady zachowania nad wodą, w lesie, w górach, na słońcu, w mieście, na wsi i w domu czyli wszędzie tam gdzie możemy się znaleźć podczas wielu dni wolnych, które na nas czekają.

03.06.2016r.- Spotkanie ze Strażą Pożarną

3 czerwca w naszym przedszkolu gościliśmy przedstawicieli  Straży Pożarnej z Zawiercia. Na początku wszystkie dzieci wzięły udział w próbnym alarmie. 

Podczas spotkania ze strażakami dzieci dowiedziały się, że praca strażaków polega nie tylko na gaszeniu pożarów, ale również na udzielaniu pomocy ludziom podczas powodzi i wypadków samochodowych. Największe zainteresowanie wzbudził wóz strażacki, którym przyjechali nasi goście. Strażacy zademonstrowali wykorzystywaną w akcjach aparaturę oraz wyposażenie wozu strażackiego, między innymi: gaśnice, węże, sprzęt służący do pomocy podczas wypadków. Ogromną atrakcją był pokaz  sprzętu gaśniczego pod czujnym okiem strażaków.

01.06.2016r.- Dzień Dziecka

Jak co roku 1 czerwca dzieci obchodzą swoje święto, czyli Dzień Dziecka. W tym dniu słońce świeciło nad Naszym Przedszkolem dla Wszystkich Dzieci, a dzień obfitował w wiele ciekawych atrakcji. Radość dzieci była ogromna, były zabawy muzyczno – ruchowe, dmuchańce, malowanie twarzy, a także spotkaliśmy psa husky, z którym zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia . Jak przystało na Dzień Dziecka – nie zabrakło również prezentów. Za wszystkie atrakcje dziękujemy naszym kochanym rodzicom.

24.05.2016r.- Zajęcia otwarte dla rodziców

24 maja odwiedzili nas Rodzice, Babcia oraz pani Dyrektor. W czasie zajęć  Rodzice brali  czynny  w nich udział. Wspólnie z dziećmi wykonali ślimaki z makaronowych muszelek. Dzięki temu nie tylko obserwowali swoje pociechy, ich aktywność, umiejętności, zachowanie, ale również świetnie się bawili ze swoimi dziećmi stając się aktywnymi uczestnikami procesu edukacyjnego. Dziękujemy!! Pamiętajcie Drodzy Rodzice przed wami wielkie zadania: mądrze kochać, mądrze wychowywać, mądrze uczyć.

Kto o zdrowie swoje dba…

To początek hasła przewodniego – Prozdrowotnego Pikniku Rodzinnego z okazji Dnia Mamy i Taty, który odbył się na naszym placu przedszkolnym w dniu 23.05.2016r.

Zabawa była wyśmienita – bawili się wszyscy i duzi i mali, i starsi i młodsi, i Babcie z Dziadkami i Rodzice. Zabawę rozpoczęły panie ze Studia tańca i fitness ,,EU4YA”, następnie swoje umiejętności przedstawiły przedszkolaki – śpiewając, tańcząc i recytując wierszyki. Reprezentacja ,,modelek i modela” z naszego przedszkola zaprezentowała swoje stroje ekologiczne a na koniec zabawę poprowadził nasz zaprzyjaźniony wodzirej – pan Błażej. Podczas pikniku mogliśmy się częstować zdrowymi smakołykami owocowo warzywnymi – było zdrowo i wesoło!!!

Brzechwa i Tuwim dzieciom

20.05.2016r. mogliśmy obejrzeć inscenizacje wierszy znanych autorów dla dzieci w wykonaniu aktorów Teatru Lalek z Krakowa ,,Kikimora”. Przedstawienie było zabawne i obserwowaliśmy przygody pana Maluśkiewicza z zapartym tchem cieszyło nas to, że mogliśmy aktywnie uczestniczyć w występach aktorów i chętnie się angażowaliśmy do wspólnej zabawy.

17.05.2016r.- Ekologiczny Pokaz Mody

W Miejskim Ośrodku Kultury w Zawierciu odbył się „Ekologiczny pokaz mody przedszkolaka” , w którym wzięły udział również dzieci z naszej grupy ( Natalia K., Natalia M.,Malwinka). Kibicowały im „Smerfy” z gr. IV oraz rodzice dzieci uczestniczących. W ramach konkursu dzieci zaprezentowały przygotowane przez rodziców stroje wykonane z surowców wtórnych i odpadów komunalnych. Celem konkursu było propagowanie idei segregacji odpadów oraz możliwości ich powtórnego wykorzystania. Organizatorem wydarzenia był Referat Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego w Zawierciu.

Nasze Przedszkole „Bajkoludki” zajęło wysokie drugie miejscegratulujemy naszym modelkom i modelowi, a Rodzicom dziękujemy za zaangażowanie i piękne stroje.

Wesoło się bawimy i ćwiczymy!

12.05.2016r. po raz kolejny odwiedziła nas ,,pani od zumby” – jesteśmy już prawie specjalistami od tego rodzaju tańca i bardzo chętnie w nim uczestniczymy. Lubimy tańczyć i poruszać się w rytm muzyki – zawsze jest wesoło podczas zajęć zumby. Chętnie się ruszamy, bo znamy hasło – RUCH TO ZDROWIE, KAŻDY MALUCH CI TO POWIE!!!

Teatrzyk w przedszkolu

9.05.2016r. oglądaliśmy przedstawienie ,,Zaczarowane źródełko’ w wykonaniu aktorek Teatrzyku ,,Skrzat” z Krakowa. Jak zawsze wzbudziło ono nasze zainteresowanie i z dużą uwagą śledziliśmy kolejne sceny. Staraliśmy się bardzo aby aktywnie uczestniczyć w przedstawieniu i ,,pomagaliśmy” głównej bohaterce. Bardzo lubimy te nasze przedszkolne spotkania z bajką.