Galerie Pajacyki 2015-2016

Bezpieczne wakacje.

Ta galeria zawiera 61 zdjęć.

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami! Pamiętać jednak musimy o tym, żeby były one dla nas radosne, szczęśliwe i bezpieczne! W poniedziałek gościł u nas pan ratownik z WOPR. Przypomniał nam, jak należy zachować się w czasie kąpieli słonecznych i nad wodą. Przypomnieliśmy sobie numery alarmowe: policji, pogotowia ratunkowego i straży pożarnej. Po raz kolejny zobaczyliśmy i przypomnieliśmy sobie, jak udzielać pierwszej pomocy!. Niektórzy z nas mogli sami spróbować, jak wykonywać masaż serca i sztuczne oddychanie. Będziemy też pamiętać o tym , że głowę przed słońcem trzeba chronić czapką lub kapeluszem, do wody wchodzimy tylko pod opieką dorosłych, a ze sobą musimy zabrać wodę do picia. Życzymy bezpiecznych wakacji!!

Zakończenie roku szkolnego……

Ta galeria zawiera 70 zdjęć.

W czwartek, 23 czerwca uroczyście pożegnaliśmy przedszkole. Niedługo rozpoczynają się wakacje! Czekaliśmy na nie. W ciągu roku szkolnego wydarzyło się wiele ciekawych, emocjonujących i radosnych wydarzeń. Teraz myślimy tylko wakacjach, które spędzimy z naszymi najbliższymi gdzieś nad morzem, w górach czy nad jeziorem. Wspólnie z rodzicami i zaproszonymi gośćmi wierszem i piosenką pożegnaliśmy przedszkole, naszą panią i kolegów z grupy. Dostaliśmy upominki i dyplomy, a w naszej sali mogliśmy spędzić miłe chwile przy słodkim poczęstunku. Do zobaczenia po wakacjach.!!

Spotkanie z bajką – czytający rodzice

Ta galeria zawiera 12 zdjęć.

Z książeczką- bajeczką przyszedł do nas tatuś Michałka. Lubimy słuchać bajek czytanych nam przez rodziców. Dziękujemy! Zapraszamy w nowym roku szkolnym!

Wycieczka do teatru- ,, Trzy świnki”

Ta galeria zawiera 81 zdjęć.

W poniedziałek pojechaliśmy po raz pierwszy do prawdziwego teatru! Do tej pory to aktorzy i teatr przyjeżdżali do nas.  Było to dla nas duże przeżycie. Oglądaliśmy bajkę – ,, Trzy świnki” w wykonaniu doskonałych aktorów. Widzieliśmy wspaniałe dekoracje i rekwizyty. Oglądaliśmy kukiełki. W czasie przerwy mogliśmy pooglądać wystrój teatru i wystawę robiących wrażenia kukiełek. Droga powrotna upłynęła szybko. Wróciliśmy do przedszkola na obiad zmęczeni, ale zadowoleni! W przyszłym roku też pojedziemy do teatru! Mamusiom, które pojechały z nami serdecznie dziękuję za pomoc! Dziękuję p. Ewelinie- mamusi Oliwii, p. Izabeli- mamusi Tobiasza, p. Marlenie – Mamusi Michała i p. Wioletcie – mamusi Leona.

 

 

Wizyta strażaków

W piątek, 3 czerwca  odwiedzili nas strażacy. Przyjechali do nas wozem strażackim. Mogliśmy zobaczyć , jak wygląda z bliska. Strażacy pokazali nam wyposażenie, stroje ochronne, mogliśmy poczuć się strażakami trzymając węża strażackiego. Chłopcy przymierzali hełm, oglądali wyposażenie samochodu strażackiego. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy. W przyszłym roku to my odwiedzimy strażaków w ich miejscu pracy!

Obchody Dnia Dziecka w naszym przedszkolu – 1.06.

Początek czerwca to czas wyjątkowo lubiany przez wszystkie dzieci. Również nasi Podopieczni z radością świętowali swój dzień − Dzień Dziecka − na zorganizowanej przez nas zabawie. Główną atrakcją były „dmuchańce” i malowanie twarzy, a także spotkanie z psem rasy husky o wdzięcznym imieniu Figo, dzięki uprzejmości dziadka naszego Mateuszka. W tym dniu nasza grupa wraz z grupą Smerfy wzięła udział w licznych grach i zabawach ruchowo-muzycznych. Dzieci wspaniale się ze sobą bawiły, konkurując, ale także wspaniale ze sobą współpracując. Ten dzień na długo pozostanie w naszej pamięci!!!

Serdeczne podziękowania dla rodziców za zakupienie słodkiego poczęstunku dla dzieci oraz dla mamy Karola – pani Iwony Witkowicz za zasponsorowanie słodkości oraz napojów dla naszych milusińskich.

Szczególne podziękowania dla dziadka Mateuszka Jakubowiaka Pana Bartosa za umożliwienie naszym dzieciom spotkania i zabawy z psem Figo.

Festyn rodzinny

Ta galeria zawiera 40 zdjęć.

23 maja , w poniedziałek odbył się w naszym przedszkolu festyn rodzinny. Na placu przedszkolnym zgromadziło się bardzo wiele osób – rodziców, dziadków, znajomych i przyjaciół dzieci z naszego przedszkola. W tym roku festyn przebiegał pod hasłem- ,, Kto o zdrowie swoje dba – ten szczęśliwe życie ma”. Zabawa rozpoczęła się wspólnym tańcem- zumbą. Następnie były występy dzieci z poszczególnych grup z przygotowanymi wierszykami i piosenkami, nawiązującymi do zbliżającego się Dnia Mamy i Taty. Dzieci z naszej grupy zaśpiewały dwie piosenki – ,, Kocham Cię, mamo” i ,, Tata, rycerz wspaniały”. Po występie dzieci obdarowały swoich rodziców własnoręcznie wykonanymi upominkami. Bardzo podobały się dzieciom zabawy z wodzirejem. Było rodzinnie, radośnie i czas płynął bardzo szybko. Niepostrzeżenie upłynęły cztery godziny wspaniałej zabawy.

 

Teatrzyk lalkowy.

Ta galeria zawiera 49 zdjęć.

W piątek, 20 maja odwiedził nas teatrzyk lalkowy ,,Kikimora” z Krakowa. Dzieci mogły sobie przypomnieć wiersze Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Razem z aktorami mówiły fragmenty znanych im wierszy, dopowiadały frazy, bardzo dobrze rozpoznawały i nazywały bohaterów wierszy. Razem z panem Maluśkiewiczem wędrowały po krainie wyobraźni.

Konkurs ekologiczny

Ta galeria zawiera 2 zdjęcia.

Dzieci z naszej grupy- Oliwia, Olga i Hubert brały udział w konkursie ekologicznym. W strojach przygotowanych przez swoje mamusie zaprezentowali się na wybiegu. Stroje miały być wykonane z materiałów odpadowych podlegających recyclingowi. Pomysłowość mam nie ma granic! Oto nasi milusińscy w swoich strojach. Serdecznie dziękujemy za wspaniałe stroje!! Dzięki pomysłowości mam  dzieci z naszego przedszkola zajęły II miejsce w konkursie.

Zaczarowane źródełko

Ta galeria zawiera 21 zdjęć.

Dzisiaj po śniadaniu oglądaliśmy spektakl teatrzyku ,,Skrzat” z Krakowa p.t.,, Zaczarowane źródełko”. Mogliśmy zobaczyć w jaki sposób Anusia starała się pomóc swojej chorej mamusi. Dziewczynka wędrowała szukając zaczarowanego źródła z mającą moc uzdrawiania wodą. Spotkało ją wiele przygód, musiała pokonać wiele trudności. Spektakl oglądaliśmy z dużym zainteresowaniem.