Galerie Misie 2015-2016

„Bajkoludkowy” Teatr Własny – Nauczyciele dzieciom – bajka pt: „Czerwony Kapturek”

11 lipca w naszym przedszkolu odbyło się przedstawienie teatralne pt. „Czerwony Kapturek” przygotowane przez nauczycielki przedszkola : Lucynę Zalewską, Katarzynę Celejowską i Iwonę Dubik. Dzieci wiedziały jak się powinny zachowywać podczas przedstawienia i z uśmiechami na twarzach wysłuchały treści bajki. Na koniec dzieci nagrodziły panie wielkimi brawami.

Warsztaty plastyczne w plenerze „Lato, lato, lato czeka – już wakacji nadszedł czas” – 8.07.

7 lipca w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty plastyczne w plenerze pt. „Lato, lato, lato czeka – już wakacji nadszedł czas”. Dzieci malowały farbami na folii, rysowały kredkami i malowały farbami na sztalugach, a także rysowały kredą na betonie. Wszystkie przedszkolaki bardzo się zaangażowały i stworzyły piękne dzieła na miarę prawdziwych artystów:)

 

Bezpieczne wakacje – 04.07.

4 lipca na boisku  sportowym Ośrodka Sportu i Rekreacji  przy ulicy Wierzbowej odbyły się warsztaty pt. „Bezpieczne wakacje”, które poprowadził Ratownik Medyczny Wodnego Pogotowia Ratunkowego  w Zawierciu pan Zbigniew Fielek. Dzieci uczyły się „udzielać” pierwszej pomocy oraz wzięły udział w zabawach połączonych z grami i zawodami sportowymi.

Bezpieczne wakacje – 27.06.

W poniedziałek w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z ratownikiem WOPR na temat „Bezpiecznych wakacji”. Podczas tego spotkania utrwaliliśmy numery alarmowe. Pan ratownik rozmawiał z nami jak bezpiecznie zachowywać się przy i na zbiornikach wodnych, jak powiadamiać pogotowie ratunkowe, jak bezpiecznie bawić się w okolicach domu. Wykonywaliśmy także ćwiczenia na manekinie- jak prawidłowo udzielać pierwszej pomocy. Będziemy o tym wszystkim pamiętać na wakacjach.

Do widzenia przedszkole!- 20.06.

„Do widzenia przedszkole, zakwitły akacje, dojrzały truskawki, pora na WAKACJE!”

W poniedziałek „MISIE” uroczyście zakończyły swój pierwszy rok w przedszkolu. Maluchy pięknie recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Do wspólnej zabawy dzieci zaprosiły obecnych na uroczystości RODZICÓW. Rodzice z dumą oglądali występy swoich dzieci. Pani Dyrektor wręczyła dzieciom książki i dyplomy. Uroczystość zakończył słodki poczęstunek. 

Spotkanie ze strażakami – 3.06.

3 czerwca do naszego przedszkola zostali zaproszeni bardzo wyjątkowi goście, a mianowicie gościliśmy strażaków z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Zawierciu.

Na początku wszystkie dzieci wzięły udział w próbnym alarmie przeciwpożarowym, a następnie w trakcie spotkania ze strażakami mogły z bliska oglądać wóz strażacki i sprzęt pożarniczy. Strażacy zaprezentowali również dzieciom pokaz lania wody wężem strażackim. Przez chwile wszyscy mogli poczuć się jak strażacy przymierzając hełm.

Składamy serdeczne podziękowania strażakom z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Zawierciu, którzy umożliwili  naszym podopiecznym poznanie zawodu strażaka z bliska oraz  za zaprezentowanie sprzętu i wozu strażackiego.

 

Dzień Dziecka w naszym przedszkolu – 01.06.

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”.

Dzień Dziecka zorganizowany w naszym przedszkolu stał się okazją ku wielkiej radości. Do atrakcji tego dnia zaliczyć można było: dmuchaną zjeżdżalnię, trampolinę, malowanie twarzy, spotkanie z psem Figo oraz zabawy ruchowe. Dzień osłodził nam również słodki poczęstunek. Maluszki świetnie się bawiły!

Dziękujemy serdecznie Radzie Rodziców za pomoc w organizacji i sfinansowanie atrakcji dla dzieci !!!

 

Festyn rodzinny – 23.05.

23 maja w naszym przedszkolu odbył się Festyn Rodzinny pod hasłem „Kto o zdrowie swoje dba,ten szczęśliwe życie ma”. Festyn rozpoczął się zumbą,którą poprowadziły pani Ania i wlascicielka Studia EU4YA FITNESS&DANCE pani Justyna Gajda – Sieradzka Potem nasze maluszki przedstawiły krótki program artystyczny,deklamując wiersz dla mamy pt. „Mamo,mamo coś ci dam” oraz śpiewając piosenkę „Kochamy Was”. Po występach dzieci wzięły udział w licznych zabawach i konkursach prowadzonych przez wodzireja Błażeja Złotniczka. Zabawy było co nie miara. Ten dzień na pewno na długo pozostanie w naszej pamięci ! Czytaj dalej

Teatrzyk lalkowy w naszym przedszkolu – 20.05.

Dzisiaj w naszym przedszkolu odbyło się przedstawienie pt. „Wielka wyprawa pana Maluśkiewicza”,które zaprezentowali aktorzy z Teatru Lalek z Krakowa „Kikimora” . Przedstawienie oparte było na wierszach J. Tuwima tj. „Pan Hilary” czy „Murzynek Bambo”oraz Jana Brzechwy tj.”Zoo”. Przedstawienie bardzo się wszystkim podobało.