Rocznik 2014-2015

Kończymy rok szkolny

Ta galeria zawiera 15 zdjęć.

We wtorek 23 czerwca dzieci  z grupy ,,Misie” uroczystym występem zakończyły swój pierwszy rok szkolny w naszym przedszkolu. Było to duże wydarzenie dla wszystkich dzieci i ich rodziców. Tańcem i piosenką pożegnaliśmy się na całe wakacje. Po występie dzieci otrzymały upominki – książki, dyplomy i słodycze – z rąk Pani Dyrektor.  Dzieci, wspólnie z rodzicami zeszły po występie na słodki poczęstunek. Śmiechom i dobrej zabawie nie było końca. W ciągu całego roku dzieci nawiązały wiele przyjaźni. Poznały się ze sobą i bardzo polubiły. Żal było niektórym z nich  rozstawać się na czas wakacji. Po wakacjach na pewno chętnie wrócą do nowej grupy i nowej sali zabaw. Udanych, radosnych, słonecznych wakacji drogie ,, Misie”!! Wracajcie wypoczęci i zadowoleni po wakacjach!!!

Czytający rodzice.

W poniedziałek odwiedziła nas mama Natalki.  Przyniosła ze sobą książeczki, które czytała naszym milusińskim. Były to wiersze, zagadki, rymowanki. Dzieci chętnie słuchały, śpiewały piosenki do znanych wierszy i dobrze się bawiły. Zadawały wiele pytań i były bardzo aktywne. Po wspólnej zabawie dzieci dostały od mamusi Natalki słodką niespodziankę. Podziękowały i zaprosiły panią Annę na następne czytanie bajek. Bardzo dziękujemy za mile spędzony czas!!

Koniec Roku Jubileuszowego.

24.06.2015r. dzieci z grupy Pajacyki pożegnały przedszkole – były wiersze, piosenki i taniec ,,Kaczuszki”, który dziewczynki zatańczyły już na Jubileuszu naszego przedszkola. Były też przyrzeczenia dzieci i Rodziców dotyczące bezpiecznego i wesołego spędzenia wakacji oraz w związku z tym słoniki na szczęście.

Po krótkiej części artystycznej dzieci zgadywały, ile to już lat skończyło nasze przedszkole i obejrzały prezentację multimedialną przygotowaną przez nauczycielkę naszego przedszkola z grupy Leśne ludki – panią Jolę Opuchlik.

Dziękujemy pani Joli, że mogliśmy pooglądać siebie, nasze przedszkole i panie na dużym ekranie!!!

Na koniec uroczystości były oczywiście upominki i słodki poczęstunek.

JUŻ ŻEGNAMY SIĘ – 22.06.2015

Czy ktoś pragnie, czy nie pragnie, zawsze dzień przychodzi taki, gdy kochane swe przedszkole muszą żegnać przedszkolaki”.

No i stało się!  Nadeszła chwila rozstania, dla 10 chłopców – z przedszkolem, a dla 15 dzieci na czas wakacji. „Leśne Ludki” przedstawiły wspaniały program artystyczny, były wiersze piosenki i taniec „Kalinka” oraz kwiaty, laurki i przyrzeczenie 6-latków:
                                           BĘDĘ UCZYĆ SIĘ WYTRWALE
                                      NIE PRZYNIOSĘ WSTYDU WCALE!
Tym akcentem dzieci pożegnały nauczycieli, panią dyrektor, wszystkich pracowników przedszkola oraz oczywiście kolegów i koleżanki. Po części oficjalnej na wszystkich czekał „bajeczny” tort, piniaty oraz inne niespodzianki.

Dziękujemy Rodzicom za przygotowanie wspaniałej uroczystości oraz za wszelką pomoc i bezcenną współpracę.
Dzieciom życzymy słonecznych i bezpiecznych wakacji, a 6-latkom, dodatkowo, powodzenia w szkole!

Żegnaj przedszkole!- 19.06.

Dzisiaj „Smerfy” pożegnały przedszkole występem przed rodzicami: wierszem, piosenką, tańcem. Do występu przygotowywały się z dużym zaangażowaniem. Przedstawiony program wszystkim bardzo się podobał co potwierdziły głośne brawa. Na pamiątkę pobytu w przedszkolu „starszaki” otrzymały dyplomy i drobne upominki. Były życzenia, kwiaty, podziękowania, łzy wzruszenia i słodki poczęstunek przygotowany przez Rodziców. „SMERFNY TORT” zaskoczył wszystkich swoim wyglądem i smakiem. Na zakończenie niespodzianka od Rodziców: malowanie buzi. Wesołe i pomalowane dzieciaki pożegnały dzień pełen wrażeń. Było super!

Wszystkim Rodzicom  dziękujemy  za przygotowanie słodkiego poczęstunku dla dzieci oraz za pomoc w organizacji tak ważnej uroczystości.  DZIĘKUJEMY!

DZIECIOM życzymy wesołych i bezpiecznych wakacji oraz sukcesów w szkole. POWODZENIA!

Dni otwarte Szkoły Policji!!!

12.06.2015r. byliśmy na wycieczce w Katowicach – atrakcji było co nie miara. Wszędzie mnóstwo Policjantów i samochodów policyjnych, których sygnały długo brzmiały w naszych uszach. Po całym ,,miasteczku policyjnym” oprowadzał nas pan policjant – oglądaliśmy pokaz akcji zorganizowanej przez policyjne służby więzienne, eksponaty wystawione przez policyjne służby graniczne, samochód symulujący dachowanie podczas wypadku, mogliśmy wejść do samochodu policyjnego i na prawdziwy policyjny motor. Była też policyjna grochówka i mnóstwo pysznego policyjnego kompotu w ten upalny dzień – zaraz po odpoczynku w policyjnych namiotach oglądaliśmy pokazy tresury psów i koni policyjnych. Na koniec tego dnia pełnego atrakcji odwiedziliśmy policyjny plac zabaw i świetnie bawiliśmy się na dmuchanych zamkach. Było super – czekamy na następną taką wycieczkę!!!

 

Życzenia dla naszego przedszkola!!!

11.06.2015r. w naszym przedszkolu zebrało się wielu bardzo ważnych gości – byli to między innymi emerytowani pracownicy, którzy przez wiele lat pracowali na wizerunek Przedszkola nr8 w Zawierciu. Były wspomnienia i łzy wzruszenia na twarzach dawnych nauczycielek oraz ich wychowanków podczas słuchania nagrań i oglądania zdjęć z dawnych lat. Był dąb, pamiątkowa tabliczka okolicznościowa i kapsuła czasu z listem do potomnych – zasadzony i zakopana w ogrodzie przedszkolnym. Dzieci przedstawiły swoje umiejętności taneczne i pięknie zaśpiewały hymn przedszkola oraz ,,100 lat” przy torcie urodzinowym.

Bez pomocy Rodziców ta Uroczystość nie była by tak wspaniała!!!

Wielkie podziękowania dla Rodziców, którzy upiekli nam ciasta, dla Mamy która zakupiła kapsułę czasu i wygrawerowała na niej pamiątkowe napisy, dla Mamy która zamówiła i zakupiła stroje na występ, dla wszystkich Mam, Tatusiów, Babć czy Dziadków, którzy przyszli w tym dniu z dziećmi do przedszkola i zaopiekowali się nimi po występie. DZIĘKUJEMY!!!

Sadzenie dębu z okazji 60 lecia

Ta galeria zawiera 28 zdjęć.

W piątek 12 czerwca dzieci z grupy ,, Misie” zasadziły jubileuszowy dąb oraz zakopały kapsułę czasu kończąc w ten sposób obchody 60 lecia naszego przedszkola. Wcześniej dzieci dowiedziały się czego symbolem jest dąb i co kryje kapsuła. Było to dla nich duże wydarzenie. Mamy wszyscy nadzieję, że zapamiętają je na długo.

60 lecie przeszkola

Ta galeria zawiera 12 zdjęć.

11 czerwca obchodziliśmy uroczystość jubileuszu 60 lecia przedszkola. Było wielu gości. Dzieci z naszej grupy zatańczyły dla gości taniec do piosenki ,, Wesołe minki”. Nasi najmłodsi czuli tremę, tańcząc przed dużą widownią. Dziękujemy im za występ.

„Dzień Otwarty” w Szkole Policji w Katowicach – 12.06.2015

Podczas „Dnia Otwartego” SP w Katowicach przedszkolaki miały okazję zwiedzać jedyną szkołę policji na południu Polski. Mogły zobaczyć  pokazy w wykonaniu policji i innych służb mundurowych, wystawy broni i sprzętu transportowego, konie, inscenizacje działań policyjnych i ratowniczych, a także pokazy musztry. Spróbowały także tradycyjnej grochówki z policyjnej kuchni. Na koniec nadmiar energii zostawiły na „dmuchańcach” – jak one to robią?!