Galerie Smerfy 2014-2015

Żegnaj przedszkole!- 19.06.

Dzisiaj „Smerfy” pożegnały przedszkole występem przed rodzicami: wierszem, piosenką, tańcem. Do występu przygotowywały się z dużym zaangażowaniem. Przedstawiony program wszystkim bardzo się podobał co potwierdziły głośne brawa. Na pamiątkę pobytu w przedszkolu „starszaki” otrzymały dyplomy i drobne upominki. Były życzenia, kwiaty, podziękowania, łzy wzruszenia i słodki poczęstunek przygotowany przez Rodziców. „SMERFNY TORT” zaskoczył wszystkich swoim wyglądem i smakiem. Na zakończenie niespodzianka od Rodziców: malowanie buzi. Wesołe i pomalowane dzieciaki pożegnały dzień pełen wrażeń. Było super!

Wszystkim Rodzicom  dziękujemy  za przygotowanie słodkiego poczęstunku dla dzieci oraz za pomoc w organizacji tak ważnej uroczystości.  DZIĘKUJEMY!

DZIECIOM życzymy wesołych i bezpiecznych wakacji oraz sukcesów w szkole. POWODZENIA!

Wycieczka autokarowa- 12.06.

Nadszedł dzień wycieczki autokarowej do Katowic na Dzień Otwarty Szkoły Policji. Zobaczyliśmy pokazy w wykonaniu policji, wystawę broni, sprzętu transportowego, konie. Spotkaliśmy znanego nam Sznupka. Dzień był pełen wrażen i niespodzianek.

„60 LAT PRZEDSZKOLA” – 11 czerwiec

„Kart w kalendarzu ubyło niemało i lat 60 szybko zleciało,lecz jest coś w życiu, co się nie zmienia – to najpiękniejsze przedszkolne wspomnienia.”

„Żeby zdrowe zęby mieć…” – 3 czerwiec

BAJKOLUDKI miały dzisiaj spotkanie z lekarzem stomatologiem panią  Katarzyną Kotwicką, edukatorem projektu Edukacja, promocja i profilaktyka w kierunku zdrowia jamy ustnej skierowana do małych dzieci, ich rodziców, opiekunów i wychowawców. Jakież było zdziwienie Smerfów, kiedy otrzymały prezenty do higieny jamy ustnej i poznały  prawidłowy sposób mycia zębów. Okazało się, że chyba nikt tego nie robił dobrze! Teraz już nie będzie żadnych wymówek!

Dzień Dziecka w BAJKOLUDKACH – 1 czerwiec

„Pierwszy czerwca dzień radosny kwitną kwiatki, słońce świeci…” i świetna zabawa trwała na całego!

 

Koncert filharmoniczny – 29 maj

BAJKOLUDKI uczestniczyły dzisiaj w koncercie filharmonicznym połączonym z warsztatami muzycznymi, prowadzonymi przez muzyków z Filharmonii Śląskiej.

Dzień MAMY i TATY – 27 maj

W grupie SMERFÓW dzisiaj bardzo WAŻNE ŚWIĘTO! W sali zgromadziły się całe rodziny by WSPÓLNIE obchodzić Święto Mamy i Taty! Nie zabrakło dobrej zabawy, życzeń i oczywiście całusów dla Swoich Ukochanych Rodziców.

Konkurs plastyczny rozstrzygnięty

Doradca metodyczny wychowania przedszkolnego we współpracy z Wydziałem Edukacji przy Urzędzie Miejskim w Zawierciu zorganizował konkurs plastyczny  „MOJE MIASTO za 100lat- jak w bajce, wszystko zdarzyć się może”. W konkursie wzięli udział rodzice i dzieci zawierciańskich przedszkoli. Również dzieci z naszej grupy uczestniczyły w tym konkursie. Wśród nagrodzonych prac znalazła się praca naszej koleżanki z grupy Ani C. Cieszymy się Aniu i gratulujemy!

Zabawy na placu przedszkolnym- 18.05.

W ramach „promocji zdrowia” chodzimy na spacery i wycieczki a także ćwiczymy naszą sprawność fizyczną bawiąc się na naszym przedszkolnym placu.

Konkurs „Bezpieczny Przedszkolak”- 15.05.

To już kolejny konkurs, w którym przedstawiciele naszej grupy brali udział. Byli to Ania C., Zuzia W. i  Nikodem Ł. Konkurs ten to „Bezpieczny Przedszkolak” w Przedszkolu Nr6. Były niespodzianki, nagrody i super zabawa.