Galerie – Leśne Ludki 2014-2015

JUŻ ŻEGNAMY SIĘ – 22.06.2015

Czy ktoś pragnie, czy nie pragnie, zawsze dzień przychodzi taki, gdy kochane swe przedszkole muszą żegnać przedszkolaki”.

No i stało się!  Nadeszła chwila rozstania, dla 10 chłopców – z przedszkolem, a dla 15 dzieci na czas wakacji. „Leśne Ludki” przedstawiły wspaniały program artystyczny, były wiersze piosenki i taniec „Kalinka” oraz kwiaty, laurki i przyrzeczenie 6-latków:
                                           BĘDĘ UCZYĆ SIĘ WYTRWALE
                                      NIE PRZYNIOSĘ WSTYDU WCALE!
Tym akcentem dzieci pożegnały nauczycieli, panią dyrektor, wszystkich pracowników przedszkola oraz oczywiście kolegów i koleżanki. Po części oficjalnej na wszystkich czekał „bajeczny” tort, piniaty oraz inne niespodzianki.

Dziękujemy Rodzicom za przygotowanie wspaniałej uroczystości oraz za wszelką pomoc i bezcenną współpracę.
Dzieciom życzymy słonecznych i bezpiecznych wakacji, a 6-latkom, dodatkowo, powodzenia w szkole!

„Dzień Otwarty” w Szkole Policji w Katowicach – 12.06.2015

Podczas „Dnia Otwartego” SP w Katowicach przedszkolaki miały okazję zwiedzać jedyną szkołę policji na południu Polski. Mogły zobaczyć  pokazy w wykonaniu policji i innych służb mundurowych, wystawy broni i sprzętu transportowego, konie, inscenizacje działań policyjnych i ratowniczych, a także pokazy musztry. Spróbowały także tradycyjnej grochówki z policyjnej kuchni. Na koniec nadmiar energii zostawiły na „dmuchańcach” – jak one to robią?!

JUBILEUSZ 60-LECIA PRZEDSZKOLA – 11.06.2015.

Spotkanie z trenerem – 3.06.2015

Dzisiaj przedszkolaki spotkały się z trenerem projektu „Edukacja, promocja i profilaktyka w kierunku zdrowia jamy ustnej skierowana do małych dzieci, ich rodziców, opiekunów i wychowawców” . Dzieci dowiedziały się, jak dbać o higienę jamy ustnej, po czym przystąpiły do szczotkowania zębów „na sucho” (dosłownie, gdyż otrzymały w prezencie pastę, szczoteczkę oraz kalendarz szczotkowania zębów).

DZIEŃ DZIECKA NA SPORTOWO – 1.06.2015

O Dniu Dziecka pamiętamy – niespodzianki dla was mamy” . I rzeczywiście atrakcji nie zabrakło, były zabawy, konkurencje sportowe, słodycze, prezenty i oczywiście życzenia. Ale największą furorę zrobiła dmuchana gąsienica – 26 metrowy tor przeszkód. Radości było co niemiara. Sami zobaczcie!

Warsztaty muzyczne 29.05.2015.

Muzycy z Filharmonii Śląskiej zapoznali nas z twórczością Stanisława Moniuszki.

DZIEŃ MAMY I TATY

Breakdance w przedszkolu – 13.05.2015.

Wizyta w bibliotece – 14.05.2015

Dzisiaj byliśmy z wizytą w Szkole Podstawowej Nr 6, z którą współpracujemy od dawna. Głównym celem była biblioteka szkolna, ale przy okazji zwiedzaliśmy inne pomieszczenia (klasy, świetlica, hala sportowa). Dzieci zapoznały się z wyglądem i wyposażeniem biblioteki, dowiedziały się, jak zostać czytelnikiem i jak obchodzić się z książkami.

Teatrzyk w przedszkolu: „Koziołek Matołek” – 28.04

Dzisiaj w przedszkolu odwiedzili nas aktorzy z Teatru „Skrzat” w Krakowie, którzy odegrali przedstawienie „Koziołek Matołek” – postać stworzoną przez Kornela Makuszyńskiego.