Galerie – Pajacyki 2014-2015

Koniec Roku Jubileuszowego.

24.06.2015r. dzieci z grupy Pajacyki pożegnały przedszkole – były wiersze, piosenki i taniec ,,Kaczuszki”, który dziewczynki zatańczyły już na Jubileuszu naszego przedszkola. Były też przyrzeczenia dzieci i Rodziców dotyczące bezpiecznego i wesołego spędzenia wakacji oraz w związku z tym słoniki na szczęście.

Po krótkiej części artystycznej dzieci zgadywały, ile to już lat skończyło nasze przedszkole i obejrzały prezentację multimedialną przygotowaną przez nauczycielkę naszego przedszkola z grupy Leśne ludki – panią Jolę Opuchlik.

Dziękujemy pani Joli, że mogliśmy pooglądać siebie, nasze przedszkole i panie na dużym ekranie!!!

Na koniec uroczystości były oczywiście upominki i słodki poczęstunek.

Dni otwarte Szkoły Policji!!!

12.06.2015r. byliśmy na wycieczce w Katowicach – atrakcji było co nie miara. Wszędzie mnóstwo Policjantów i samochodów policyjnych, których sygnały długo brzmiały w naszych uszach. Po całym ,,miasteczku policyjnym” oprowadzał nas pan policjant – oglądaliśmy pokaz akcji zorganizowanej przez policyjne służby więzienne, eksponaty wystawione przez policyjne służby graniczne, samochód symulujący dachowanie podczas wypadku, mogliśmy wejść do samochodu policyjnego i na prawdziwy policyjny motor. Była też policyjna grochówka i mnóstwo pysznego policyjnego kompotu w ten upalny dzień – zaraz po odpoczynku w policyjnych namiotach oglądaliśmy pokazy tresury psów i koni policyjnych. Na koniec tego dnia pełnego atrakcji odwiedziliśmy policyjny plac zabaw i świetnie bawiliśmy się na dmuchanych zamkach. Było super – czekamy na następną taką wycieczkę!!!

 

Życzenia dla naszego przedszkola!!!

11.06.2015r. w naszym przedszkolu zebrało się wielu bardzo ważnych gości – byli to między innymi emerytowani pracownicy, którzy przez wiele lat pracowali na wizerunek Przedszkola nr8 w Zawierciu. Były wspomnienia i łzy wzruszenia na twarzach dawnych nauczycielek oraz ich wychowanków podczas słuchania nagrań i oglądania zdjęć z dawnych lat. Był dąb, pamiątkowa tabliczka okolicznościowa i kapsuła czasu z listem do potomnych – zasadzony i zakopana w ogrodzie przedszkolnym. Dzieci przedstawiły swoje umiejętności taneczne i pięknie zaśpiewały hymn przedszkola oraz ,,100 lat” przy torcie urodzinowym.

Bez pomocy Rodziców ta Uroczystość nie była by tak wspaniała!!!

Wielkie podziękowania dla Rodziców, którzy upiekli nam ciasta, dla Mamy która zakupiła kapsułę czasu i wygrawerowała na niej pamiątkowe napisy, dla Mamy która zamówiła i zakupiła stroje na występ, dla wszystkich Mam, Tatusiów, Babć czy Dziadków, którzy przyszli w tym dniu z dziećmi do przedszkola i zaopiekowali się nimi po występie. DZIĘKUJEMY!!!

Żeby zdrowe zęby mieć…

3.06.2015r odwiedziły nasze przedszkole panie, które opowiadały nam o sposobie i długości mycia zębów, o tym jak często i kiedy powinniśmy je myć. Panie przyniosły ze sobą prezenty dla dzieci – szczoteczki do zębów i pasty w specjalnych saszetkach oraz kalendarzyki. Po opowiadaniu przeszliśmy do działania – każdy z nas samodzielnie, obserwując demonstrację pani doktor – pokazał, jak prawidłowo powinno się myć zęby. Prosimy obejrzeć zdjęcia z tych zajęć:

Dzień Dziecka za nami.

1.06.2015r. w Międzynarodowy Dzień Dziecka pogoda nam dopisała, na naszym placu pojawiła się Gąsienica Megi. Można było się wesoło pobawić i tylko niektóre dzieci miały obawy przed wejściem do jej wnętrza. Wtedy pani pomagała i wchodziła do gąsienicy razem z dziećmi albo zachęcała i asekurowała je przez okienka. Była wesoła zabawa – zjeżdżaliśmy na zjeżdżalni, graliśmy w płkę i rzucaliśmy nią do kosza. Na koniec był oczywiście słodki poczęstunek i dużo, dużo picia.

Wspomnienia po koncercie.

29.05.2015r.  gościliśmy w naszym przedszkolu panie, które nam opowiadały o muzyce, kompozytorach i ich utworach oraz śpiewały i grały utwory muzyki poważnej. Dowiedzieliśmy się kto to był Moniuszko i posłuchaliśmy między innymi pieśni o prząśniczkach. Było ciekawie i mogliśmy posłuchać trochę innej niż codziennie muzyki, i trochę innego śpiewu, niż my to robimy.

28.05.2015r. Dzień Mamy i Taty

Z okazji święta naszych Kochanych Rodziców spotkaliśmy się z nimi w przedszkolu. Wspólnie się bawiliśmy : były zabawy przy muzyce, konkursy, życzenia, piosenki i laurki . Na koniec kosztowaliśmy kiełbaski z grilla.

Było super 🙂

25.05.2015r.- Spotkanie z Zuzią

Nasze przedszkole już kilka lat zbiera plastikowe nakrętki dla Zuzi. Zuzia to uczennica klasy piątej poruszająca się na wózku inwalidzkim. Nakrętki, jak sama powiedziała, zamieniane są na pieniążki, a te na bardzo drogi sprzęt rehabilitacyjny – w tym przypadku na schodołaz.  Zuzia z tatą odwiedziła nas  w przedszkolu, aby osobiście podziękować nam za ogromne zaangażowanie i „wielkie serca”. Zuzia opowiadała przedszkolakom o swojej niepełnosprawności, o swoich zainteresowaniach i codziennym życiu. Następnie dziewczynka odpowiadała na pytania dzieci oraz wyrecytowała   własne wiersze.  Zbiórka nakrętek trwa nadal.    Zuzia  -trzymamy kciuki!!!

 

14.05.2015r.- Z wizytą w Szkole Podstawowej nr 6

W czwartek 14 maja odwiedziliśmy Szkołę  Podstawową Nr 6. Głównym celem była wizyta w  bibliotece szkolnej, ale przy okazji zwiedziliśmy inne pomieszczenia (klasy, świetlice, hale sportową). Dzieci zapoznały się z wyglądem i wyposażeniem biblioteki, dowiedziały się, jak zostać czytelnikiem i jak obchodzić się z książkami.

Breakdance, co to za taniec?

13.05.2015r. w naszym przedszkolu zagościło dwóch trenerów tańca współczesnego. Dzieci z zainteresowaniem uczestniczyły w warsztatach i z uwagą słuchały wskazówek oraz starały się jak najdokładniej wykonywać wszystkie pokazywane figury. Na koniec zorganizowano konkurs tańca między chłopcami i dziewczynkami – obie grupy wykazały się dużymi umiejętnościami tanecznymi, jak na pierwsze zajęcia w tym zakresie. Zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć z warsztatów: