Galerie Misie 2014-2015

Kończymy rok szkolny

Ta galeria zawiera 15 zdjęć.

We wtorek 23 czerwca dzieci  z grupy ,,Misie” uroczystym występem zakończyły swój pierwszy rok szkolny w naszym przedszkolu. Było to duże wydarzenie dla wszystkich dzieci i ich rodziców. Tańcem i piosenką pożegnaliśmy się na całe wakacje. Po występie dzieci otrzymały upominki – książki, dyplomy i słodycze – z rąk Pani Dyrektor.  Dzieci, wspólnie z rodzicami zeszły po występie na słodki poczęstunek. Śmiechom i dobrej zabawie nie było końca. W ciągu całego roku dzieci nawiązały wiele przyjaźni. Poznały się ze sobą i bardzo polubiły. Żal było niektórym z nich  rozstawać się na czas wakacji. Po wakacjach na pewno chętnie wrócą do nowej grupy i nowej sali zabaw. Udanych, radosnych, słonecznych wakacji drogie ,, Misie”!! Wracajcie wypoczęci i zadowoleni po wakacjach!!!

Czytający rodzice.

W poniedziałek odwiedziła nas mama Natalki.  Przyniosła ze sobą książeczki, które czytała naszym milusińskim. Były to wiersze, zagadki, rymowanki. Dzieci chętnie słuchały, śpiewały piosenki do znanych wierszy i dobrze się bawiły. Zadawały wiele pytań i były bardzo aktywne. Po wspólnej zabawie dzieci dostały od mamusi Natalki słodką niespodziankę. Podziękowały i zaprosiły panią Annę na następne czytanie bajek. Bardzo dziękujemy za mile spędzony czas!!

Sadzenie dębu z okazji 60 lecia

Ta galeria zawiera 28 zdjęć.

W piątek 12 czerwca dzieci z grupy ,, Misie” zasadziły jubileuszowy dąb oraz zakopały kapsułę czasu kończąc w ten sposób obchody 60 lecia naszego przedszkola. Wcześniej dzieci dowiedziały się czego symbolem jest dąb i co kryje kapsuła. Było to dla nich duże wydarzenie. Mamy wszyscy nadzieję, że zapamiętają je na długo.

60 lecie przeszkola

Ta galeria zawiera 12 zdjęć.

11 czerwca obchodziliśmy uroczystość jubileuszu 60 lecia przedszkola. Było wielu gości. Dzieci z naszej grupy zatańczyły dla gości taniec do piosenki ,, Wesołe minki”. Nasi najmłodsi czuli tremę, tańcząc przed dużą widownią. Dziękujemy im za występ.

Zdrowe zęby

Ta galeria zawiera 15 zdjęć.

Dzień dziecka

Ta galeria zawiera 13 zdjęć.

W poniedziałek obchodziliśmy Dzień Dziecka. W naszym przedszkolu było wiele zabawy i radości. Na początek urządziliśmy w sali wiele zabaw i konkursów, np. zabawy z balonikami- ,,walcz o balon”, tańczyliśmy przy muzyce, zgadywaliśmy , kogo brakuje i graliśmy w parząca piłkę. Po zabawie i słodkich upominkach wyszliśmy na podwórze przedszkolne, gdzie czekała na nas kolorowa gąsiennica- największa atrakcja dnia. Nie wszyscy mieli odwagę wejść do środka, ale było wiele śmiechu. Będąc na podwórku spędziliśmy czas na sportowo – graliśmy w piłkę, rzucaliśmy ją do kosza, skakaliśmy na trampolinie. Gdy wychodziliśmy do domu dostaliśmy upominki z okazji naszego święta, które zakupiły nasze mamy. Bardzo im dziękujemy!

Dzień mamy i taty

 

W czwartek , 28 maja odbyło się spotkanie z okazji Dnia Mamy i Taty. Bardzo miło spędziliśmy ten czas. Dzieci były zadowolone, że ich rodzice tak licznie przybyli na to spotkanie. Po występie dzieci do zabawy zaprosiliśmy rodziców. Tatusiowie składali samoloty z papieru, mamusie obierały jabłuszka. Wspólnie z dziećmi rodzice bawili się przy muzyce- tańczyli na gazecie i przy znanych melodiach dla dzieci z pewnością przypominali sobie własny pobyt w przedszkolu. Dziękujemy za wspólną zabawę!

Zajęcia plastyczne – motek kotka

Ta galeria zawiera 7 zdjęć.

W ubiegłym tygodniu rozmawialiśmy na zajęciach o naszych ulubionych zwierzątkach. Szczególnie spodobał nam się kotek i jego zwyczaje. Każde z dzieci marzy o tym, żeby mieć w domu takie zwierzątko- móc je pogłaskać, przytulić, pobawić się z nim. Ci z nas, którzy mają kotki w domu lub u znajomych czy krewnych dzielili się swoją wiedzą na temat pielęgnacji, żywienia i zwyczajów tych zwierząt. Oglądaliśmy zdjęcia, ilustracje i książki. Dużo frajdy sprawiły nam zajęcia plastyczne, na których kolorowaliśmy kotki i wyklejaliśmy wełną kłębki.

Taniec nowoczesny

Ta galeria zawiera 26 zdjęć.

W środę , 13 maja 2015 r. braliśmy udział w ciekawych zajęciach tanecznych. Instruktorzy tańca nowoczesnego zaprezentowali nam swoje umiejętności i zachęcali nas do wspólnego treningu. Niektóre elementy tańca były dla nas zbyt trudne- chociaż bawiliśmy się doskonale. Poznaliśmy figury akrobatyczne i sposób ich wykonania. Śmiechu i radości  było wiele.

Przygody Koziołka Matołka

Ta galeria zawiera 9 zdjęć.

We wtorek gościliśmy w przedszkolu Teatrzyk ,, Skrzat ” z Krakowa. Dzieci mogły poznać przygody Koziołka Matołka. Jak zawsze bezpośredni kontakt z aktorami był dla dzieci silnym przeżyciem. Nieco wystraszone dzieci z początku miały obawy co do losów Koziołka, ale tempo i zmiana akcji na scenie szybko wzbudziły ich zainteresowanie. Już bez lęku dzieci śledziły przygody Koziołka Matołka i reagowały śmiechem. W naszej sali dzieci dzieliły się wrażeniami, oglądały ilustracje, mogły dotknąć pluszowego koziołka. Bardzo im się podobał.