Galerie – Smerfy – 2013-2014

13.06.2014r.- Żegnaj Kochane Przedszkole

Dzisiaj”Smerfy”, najstarsza grupa przedszkolaków pożegnała się z przedszkolem. Dzieci recytowały wiersze,  śpiewały piosenki, a wraz z rodzicami podziękowały wychowawczyniom i wszystkim pracownikom przedszkola. Przedszkolaki wystąpiły także w przedstawieniu „Kopciuszek”, wspaniale wcielając się w role. Nie zabrakło również prezentów przygotowanych przez rodziców. Największą  atrakcją był wspaniały smerfowy tort. W uroczystości udział wzięli Andrzej Kaźmierczak – naczelnik Wydziału Edukacji i Jolanta Pawula – była dyrektor „Bajkoludków”.

07.06.2014r.- Występ pod MOK

Z okazji zakończenia obchodów Dnia Dziecka dzieci z najstarszych grup zawierciańskich przedszkoli wystąpiły na scenie przed MOK. Nasze przedszkole reprezentowały „SMERFY”, które w pięknych strojach jak na „Bajkoludki ” przystało najpierw zaśpiewały hymn naszego przedszkola, a później pięknie zatańczyli taniec „Polka- Kowbojka” 🙂

06.06.2014r.- „Na jagody”

Dzieci  oglądały występ przygotowany przez uczniów klas pierwszych ze Szkoły Podstawowej nr 6 pt. „Na jagody”, który bardzo im się podobał.

 

06.06.2014r. Międzyprzedszkolny Konkurs „Bezpieczny Przedszkolak”

W Przedszkolu nr 6 odbyła się VII edycja konkursu „Bezpieczny Przedszkolak”, w którym udział wzięły  dzieci z grupy „Smerfy”  Oliwia, Tymek i Maks L. Dzieci wykazały się wiedzą na temat bezpieczeństwa oraz brały udział w konkurencjach sprawnościowych. Na koniec dzieci otrzymały nagrody.

26.05.2014r.- Festyn Rodzinny

„Bezpiecznie się bawimy- z ekologią przyjaźnimy!

rodziców do wspólnej zabawy zapraszamy, bo ich bardzo kochamy” 

pod takim hasłem dzieci bawiły się z rodzicami. Naszym zabawom towarzyszył „Warcik”- maskotka Straży Miejskiej. Były wiersze,  piosenki, konkursy, słodki poczęstunek i inne atrakcje. Dzieci wręczyły swoim rodzicom prezenty, które same wykonały. Było super:)

22.05.2014r.- Wesoło na placu zabaw

Bardzo lubimy ruch i zabawy na świeżym powietrzu.  Wczoraj w czasie wycieczki na plac zabaw świetnie się bawiliśmy i chociaż po zabawie byliśmy  zmęczeni to bardzo szczęśliwi wróciliśmy do przedszkola.

Wycieczka do Straży Pożarnej

Ta galeria zawiera 20 zdjęć.

W środę 21 maja byliśmy na wycieczce u strażaków. Chcieliśmy zobaczyć jak wygląda ich praca : chcieliśmy zobaczyć z bliska wozy strażackie, które szczególnie u chłopców wzbudzały duże emocje. Wszystko, co zobaczyliśmy wywarło na nas duże wrażenie. Mogliśmy z bliska zobaczyć wyposażenie wozów strażackich, nawet wejść do środka! Zobaczyliśmy kompletny strój strażaka gotowego do wyjazdu do pożaru- panowie zademonstrowali nam, jak wygląda alarm do wyjazdu, a potem mogliśmy przymierzyć hełm strażacki. Na koniec wycieczki mogliśmy zobaczyć, jak wysoko sięga drabina z jednego z wozów. Teraz już wiemy, że wchodzenie po niej na górę wymaga wiele odwagi.  Podziękowaliśmy za ciekawe spotkanie- wielu chłopców po tej wycieczce na pewno zechce w przyszłości zostać strażakami

19. 05. 2014r. – Poznajemy fizykę i chemię – ciekawe doświadczenia:) c.d.

To już  kolejne spotkanie z nauczycielem fizyki i chemii, który przybliżał dzieciom ciekawe zjawiska fizyczno- chemiczno- przyrodnicze – oczywiście z zachowaniem największej ostrożności. Na koniec rozstrzygnięty został konkurs plastyczny, dzieci otrzymały słodkie nagrody.

16. 05. 2014r. – Rodzice czytają bajki

To już kolejne spotkanie w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” .Dzisiaj w przedszkolu gościliśmy  mamę Karolka P., która przeczytała nam bajkę z serii Domisie pt.  ” Nie warto się obrażać”. Książka bardzo podobała się dzieciom, była nie tylko wesoła, ale też bardzo pouczająca. Bardzo dziękujemy pani Agnieszce, zapraszamy do czytania chętnych rodziców.

15. 05. 2014r. – Międzyprzedszkolne Artystyczno- Przyrodnicze Plenery

W Przedszkolu nr 1 odbyły się artystyczne plenery pod hasłem ” Jak mieszkaniec jurajskiej bramy powinien być ubrany- kroimy, szyjemy, projektujemy. Zawiercie- Brama na Jurę”. Nasze przedszkole reprezentowały : Juleczka M. i Alusia P., które wraz z rodzicami Ali i tatą Julii zaprojektowały bardzo oryginalny strój na Jurę. Wszyscy świetnie się bawili, na koniec otrzymali wspaniałe nagrody.