Galerie – Pajacyki – 2013-2014

W Urzędzie Miasta- 23.06.2014r.

Dzisiaj byliśmy na wycieczce w Urzędzie Miasta. Byliśmy gośćmi Pana Prezydenta w Jego gabinecie. Niektórzy z nas mogli zasiąść na fotelu prezydenckim. W sali obrad prowadziliśmy”poważne rozmowy” z Panem Prezydentem, przez mikrofon zadawaliśmy pytania dotyczące pracy Prezydenta Miasta. To spotkanie zakończyliśmy wspólnym zdjęciem. Najbardziej smakowały nam „prezydenckie cukierki”. Byliśmy również w siedzibie Straży Miejskiej oraz w Wydziale Edukacji. Pełni wrażeń wróciliśmy do przedszkola. „Ale było fajnie!”- mówiły dzieci.

Do widzenia przedszkole- 18.06.2014r.

…”lalki, klocki dziś żegnamy, wszystkie ładnie poskładamy… A my jedźmy na wakacje!”- tak, tak właśnie dziś pożegnaliśmy się z przedszkolem na wakacje. Były wiersze, piosenki, tańce i wiele niespodzianek.Morze, góry, jeziora na nas już czekają.Do widzenia przedszkole. Do zobaczenia we wrześniu.

Studenci- praktykanci – 30.05

W naszym przedszkolu studenci- praktykanci Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej mają możliwość obserwacji zajęć z dziećmi prowadzonych przez wykwalifikowanych nauczycieli, uczestnictwa w różnorodnych formach pracy przedszkola oraz samodzielnie mogą przeprowadzać zajęcia, aby pogłębiać swoją wiedzę, zdobywać nowe doświadczenia, aby w przyszłości być nauczycielami dobrze przygotowanymi merytorycznie i praktycznie do pracy z małymi dziećmi.

W dniu 30.05.2014r. zajęcia w naszej grupie prowadziła pani Marta.

Piknik w naszym przedszkolu- 26 maj

„Bezpiecznie się bawimy- z ekologią przyjaźnimy!Rodziców do wspólnej zabawy zapraszamy, bo ich bardzo kochamy!”- to hasło naszego Pikniku. A to Straż Miejska z „Warcikiem”.

STRAŻ POŻARNA w naszym przedszkolu!

Było bardzo wesoło – strażacy pokazali nam wóz strażacki, przymierzaliśmy hełmy strażackie, laliśmy wodę z gaśnicy, a na koniec zaśpiewaliśmy strażakom piosenkę i wręczyliśmy laurki z wierszowanymi życzeniami, napisanymi przez naszą panią. Czekamy z niecierpliwością, na odwiedziny strażaków w przyszłym roku!!!

Teatr Iluzji- 6.05.

To już kolejny raz gościliśmy „czarodzieja” w przedszkolu. Oglądaliśmy jego występ z zaciekawieniem.

Dzień Flagi

2 maja  obchodzimy Dzień Flagi. U nas w przedszkolu odbyło się to już 30.04 . Wszyscy zaśpiewaliśmy hymn Polski oraz piosenkę „Płynie Wisła, płynie”. Dowiedzieliśmy się jakie są nasze barwy narodowe oraz co one oznaczają.

Goście z „Osikowej Doliny”- 25.04.14r.

Odwiedzili nas goście z „Osikowej Doliny” w Koziegłowach. Pokazali nam różne „cuda”, które wykonali z osikowego łyka. Sami też mieliśmy okazję wykonać ciekawe rzeczy z tego łyka. Zabawa była świetna!

Dzień Ziemi

22 kwietnia to Dzień Ziemi- w naszym przedszkolu obchodziliśmy go 23 kwietnia. Odpowiedzieliśmy na pytanie: Jak należy dbać o Ziemię, żeby była ładniejsza? Z piosenką na ustach, transparentami i balonami ruszyliśmy w „zielonym marszu” po osiedlu. Na zakończenie dzieci otrzymały obrazki do pokolorowania i wykonaliśmy wystawkę prac.

Spotkanie z Franklinem

Odwiedził nas bardzo miły gość- Franklin. Franklin to żółwik bohater książek dla dzieci bardzo lubiany przez wszystkich. Bawiliśmy się z nim wesoło oraz słuchaliśmy czytanej przez panią z biblioteki jego przygody „Franklin na wycieczce”.