Aktualności Misie 2020-2021

Informacja dla Rodziców

PRZEDSZKOLE  NR 8  W  ZAWIERCIU  INFORMUJE  RODZICÓW,  ŻE  ZGODNIE  Z  OPINIĄ  SANITARNĄ  PAŃSTWOWEGO  POWIATOWEGO  INSPEKTORATU  SANITARNEGO

OD  DNIA  26  PAŹDZIERNIKA 2020R  DO  DNIA  13  LISTOPADA  2020R.   NASTĘPUJE  ZAWIESZENIE  ZAJĘĆ  W  PRZEDSZKOLU  NR 8  W  ZAWIERCIU.

PRZECHODZIMY  NA  PRACĘ  ZDALNĄ

Dzień Edukacji Narodowej- 14.10.2020r.

W środę- 14 października w grupie obchodziliśmy Dzień Nauczyciela. MISIE rozmawiały nt pracy nauczyciela, opowiadały na czym polega praca nauczyciela. Przedszkolaki śpiewały piosenki, tańczyły, układały serce z czerwonych klocków oraz kwiatki z kolorowych kół.

Dziękujemy wszystkim Rodzicom za życzenia, kwiaty, upominki.

Robimy kompoty- 1.10.2020r.

Dzisiaj- 1 października dzieci zabrały się za robienie kompotów z jabłek, gruszek i śliwek. Owoce zostały umyte i pokrojone. Wszystkie składniki zostały wrzucone do słoików i zalane wodą z cukrem. Panie kucharki zagotowały nam słoiki i teraz już nasze kompoty czekają na zimę. Robienie kompotu okazało się świetną zabawą, przy której dzieci w sposób praktyczny zdobywały wiadomości oraz nowe umiejętności.

Dzień Chłopaka- 30.09.2020r.

„W tym dniu szczególnym – września trzydziestego,
Witamy serdecznie chłopaka każdego.
Dzisiaj święto Wasze, dzień prezentów, życzeń,
Innych przyjemności już nawet nie zliczę!”

Dzisiaj- 30 września w naszej grupie obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Najfajniejsze chłopaki są oczywiście w grupie „Misie”, dlatego dziewczynki przygotowały niespodzianki dla kolegów. Była orkiestra w wykonaniu dziewczynek, były tańce, zgadywanki dla chłopców, były „pokazy wesołych minek” w wykonaniu chłopców, po zjedzeniu cytryny. Każdy chłopiec otrzymał upominek z okazji swojego święta, a dziewczynki coś na pocieszenie-  niespodziankę. Był to dzień pełen wrażeń, radości i dobrej zabawy, a wykonane zdjęcia będą miłym wspomnieniem tych chwil.

Dziękujemy Rodzicom za upominki!

Język Angielski w „Misiach”- 25.09.2020r.

Dzisiaj- 25 września na zajęciach z języka angielskiego MISIE obchodziły Międzynarodowy  Dzień Języków Obcych ze Świnką Peppą. Dzieci poznały przygody Świnki Peppy, poznały nowy zwrot Is It…? pytając i używając nazw członków rodziny: mummy, daddy, grandma, grandpa, sister i brother. Misie także zrobiły sobie zdjęcia w fotobudce. To były wspaniałe zajęcia!

Zabawy z piłeczkami- 24.09.2020r.

Dzisiaj- 24 września MISIE aktywnie uczestniczyły w zabawach ruchowych z piłką na placu przedszkolnym.  Były zabawy z elementem podskoku, rzutu, toczenia. Zabawy te wyzwoliły w dzieciach wiele swobody i radości oraz stworzyły okazję do  wyrabiania ogólnej sprawności ruchowej.

Sadzimy Drzewka- 23.09.2020r.

W środę – 23 września MISIE w ogrodzie przedszkolnym zasadziły drzewka w ramach Akcji  „SadziMY”. Inicjatorem ogólnopolskiej akcji jest Prezydent RP. Sadzonki drzewek otrzymaliśmy od Nadleśnictwa Siewierz. Jesteśmy dumni z naszych ekologów!

 

„Dzień Przedszkolaka”- 22.09.2020r.

„Każdy przedszkolak dobrze wie,
że kiedy 20 wrzesień zbliża się,
od najmłodszego, aż po starszaka,
wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka”

We wtorek- 22.09.2020r. MISIE obchodziły Dzień Przedszkolaka. Co roku w całej Polsce 20 września przedszkolaki świętują swój dzień – Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Tego dnia, dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy. Misie chodziły po śladach kolorowych stóp, tańczyły na gazecie, rozwiązywały quiz, wykonywały uśmiechnięte słoneczka i zmagały się z balonami, z których tworzyły różne rzeczy wg własnego pomysłu. Na zakończenie otrzymały dyplomy. Radość, śmiech świadczyły o wspaniałej zabawie.

Informacja dla Rodziców

Drodzy Rodzice!

W naszej grupie  DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA będziemy obchodzić 22.09.2020r. (wtorek), w związku z tym proszę Państwa, aby dzieci w tym dniu miały bluzeczki w kolorze – do wyboru- żółtym, zielonym, czerwonym, niebieskim, pomarańczowym, różowym, fioletowym (mogą być z nadrukiem). W tym dniu na dzieci czeka świetna zabawa i niespodzianki. Dziękuję!

Sprzątanie Świata- 18.09.2020r.

W piątek -18 września MISIE uczestniczyły 27 Akcji Sprzątanie Świata pod hasłem „Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję”. Nasze przedszkole już od wielu lat jest uczestnikiem akcji „Sprzątania Świata”. Nasze przedszkolaki „uzbrojone” w rękawice ochronne i plastikowe worki na odpady z wielkim zaangażowaniem „sprzątały świat”  czyli okolice naszego przedszkola. Udział w sprzątaniu poprzedzony został rozmową podczas, której dzieci dowiedziały się jak  należy dbać o przyrodę, chronić ją oraz szukały odpowiedzi na pytanie „Dlaczego należy sprzątać świat?”.