Aktualności Pajacyki 2020-2021

Dzień Edukacji Narodowej 14.10.2020

„Dzień Edukacji Narodowej – polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione 27 kwietnia 1972 roku, określone ustawą – Karta praw i obowiązków nauczyciela jako Dzień Nauczyciela”

Nasze przedszkolaki również chciały podziękować swoim ukochanym paniom i pracownikom przedszkola za trud włożony w ich wychowanie.

Z tej okazji „Pajacyki” przygotowały krótki występ artystyczny a następnie obdarowały personel przedszkola różami oraz cukierkami 🙂

Gimnastyka na świeżym powietrzu

We wtorek 06.10.2020r. Dzieci z grupy II „Pajacyki” uczestniczyły w zajęciach ruchowych na świeżym powietrzu. Jesienna aura sprzyjała przebywaniu na dworze, dlatego też gimnastyka poranna w naszym przedszkolu odbyła się w ogrodzie. Na początku obowiązkowa rozgrzewka a potem ćwiczenia usprawniające kręgosłup.

Jeż z masy solnej

Data wykonania 08.10.2020r.

Efekt końcowy pracy dzieci możecie Państwo zobaczyć na szatni naszego przedszkola! 🙂 🙂 🙂

 

Owocowe szaszłyki

02.10.2020r.

Owoce są źródłem witamin, dlatego na zajęciach zachęcamy dzieci do ich spożywania. Najlepszym sposobem na przekonanie przedszkolaków do spożywania owoców są działania praktyczne, dzięki którym maluchy z grupy „Pajacyki” zrobiły pyszne owocowe szaszłyki. Była to również okazja do porównywania wyglądu i smaku wybranych owoców krajowych i zagranicznych. Po skończonej pracy wszystkie dzieci ze smakiem zjadły owocowe przysmaki. Przedszkolakom bardzo smakowała własnoręcznie wykonana potrawa. Przygotowanie szaszłyków dało dzieciom wiele satysfakcji i radości.

 

 

Ćwiczenia oddechowe z piórkami

Zajęcia odbyły się 01.10.2020r.

Ćwiczenia i zabawy oddechowe stanowią ważny element w terapii logopedycznej dziecka. Oddychanie to czynność fizjologiczna niezbędna do życia i prawidłowego mówienia. Nieprawidłowy oddech wpływa niekorzystanie na wymowę. Celem ćwiczeń oddechowych jest pogłębienie oddechu, rozruszanie przepony, wydłużenie fazy wydechowej oraz zapobieganie mówieniu na wdechu.

Sadzimy drzewka 23.09.2020

W dniu 23.09.2020 dzieci z grupy II PAJACYKI wzięły udział w akcji „SadziMY” – inicjatorem akcji jest Prezydent RP. Dzieci sadziły drzewka – sosny, świerki, brzozy. Sadzonki drzewek otrzymaliśmy od Nadleśnictwa Siewierz.

 

Dzień Przedszkolaka 20.09.2020

20 września to bardzo ważna data, bo wtedy obchodzimy Dzień Przedszkolaka!

Naszym wszystkim dzielnym przedszkolakom, tym mniejszym i tym większym, życzymy samych radosnych i słonecznych dni!

By w przedszkolu spełniały się Wasze marzenia a spędzony tutaj czas był dla Was magiczny, przepełniony zabawą, nauką i radością!

 

Poniżej fotorelacja z Dnia Przedszkolaka w Grupie II Pajacyki – dzieci wzięły udział w grach i zabawach ruchowych. Na zakończenie zabawy czekały na dzieci balonikowe zwierzaki, kwiatki, miecze.

Sprzątanie Świata 18.09.2020

Sprzątanie Świata- Nasze przedszkolaki zaopatrzone w rękawice i worki również zaangażowały się w tę akcję. Dzieci chętnie pomagały w sprzątaniu ogrodu przedszkolnego oraz terenu w pobliżu przedszkola, gdzie zebrano kilka worków śmieci. Dzięki temu wokół przedszkola zrobiło się czysto i przyjemnie. Nagrodą za troskę i włożony wysiłek dzieci była zabawa na placu zabaw.

 

 

Wizyta Straży Miejskiej 17.09.2020

Spotkanie przedszkolaków z przedstawicielami Straży Miejskiej miało na celu  utrwalenie zasad bezpieczeństwa – podczas spacerów, zabaw na placu zabaw, w czasie pobytu w przedszkolu i domu.