Aktualności Leśne Ludki 2020-2021

Dzień Edukacji Narodowej

14.10.2020r  obchodziliśmy w naszym przedszkolu święto wszystkich pracowników również nauczycieli. Dzieci zaprezentowały wierszyki, piosenkę i taniec oraz przedstawiły swoje zdanie na temat przedszkola i czego by nauczały gdyby w przyszłości zostały nauczycielami. Nie obyło się bez słodkiego poczęstunku, życzeń i upominków 🙂

Dziękujemy państwu za pamięć, miłe słowa, upominki i życzenia 🙂

 

URODZINY NATALKI

7.10.2020r obchodziła swoje urodziny nasza koleżanka Natalka – przyszła do przedszkola pięknie wystrojona i szczęśliwa. Wszyscy życzyliśmy Natalce spełnienia marzeń, duuużo urodzinowych prezentów i aby zawsze była taka mądra, grzeczna i zadowolona jak dzisiaj w przedszkolu. Oczywiście tradycyjnie zabrzmiało ,,Sto lat” w naszej sali a Natalka zaprezentowała swój solowy taniec z balonikami i pięknie wirującą spódniczką. Jeszcze raz wszystkiego najlepszego Natalko 🙂 🙂 🙂

Zakupy w warzywniaku

6.10.2020r w związku z realizowaną tematyką odwiedziliśmy osiedlowy sklep warzywniczy. Zajęcia rozpoczęły się wesołymi, jesiennymi zabawami ruchowymi i ćwiczącymi narządy mowy. Następnie dzieliliśmy jarzyny na owoce i warzywa, przeliczaliśmy je a bohaterką dzisiejszych zajęć była cyfra 1 i dlatego wybraliśmy się do pobliskiego warzywniaka aby każdy mógł sobie wybrać i kupić 1 jabłuszko. Samodzielnie się obsłużyliśmy, zapłaciliśmy pani i oczywiście dostaliśmy resztę.

Dziękujemy Rodzicom za warzywa i owoce, które zdobią nasz Kącik Przyrody a dzisiaj posłużyły za pomoce dydaktyczne.

URODZINY KACPERKA

Nasz Kacperek skończył właśnie 5 lat! Kochany, życzymy Ci wszystkiego co najpiękniejsze, wielu przyjaciół, i wielu cudownie spędzonych chwil, nigdy nie trać tej wspaniałej radości, i uroczego uśmiechu. Bądź dalej tak pięknie wrażliwy i opiekuńczy dla innych. Jeszcze raz wszyscy życzymy Ci 100 LAT !!!

Informacja dla rodziców

Mój zielnik - Ceny i opinie - Ceneo.pl

Jesień w pełni a wokół – wiele pięknych kolorowych liści, kwiatów i innych roślin.

Zapraszamy wszystkich rodziców do wspólnej zabawy i nauki ze swoim dzieckiem.

Prosimy o wykonanie ,,Jesiennych zielników”, o suszenie i opisywanie swoich zbiorów.

Prosimy o przynoszenie swoich prac do końca października.

Życzymy ciekawej zabawy i nauki 🙂

„Zdrowo się odżywiamy, owoce – warzywa zjadamy!”- 02.10.2020

W piątek rozpoczęliśmy realizację autorskiego programu edukacji zdrowotnej „Zdrowo się odżywiamy, owoce – warzywa zjadamy!”, którego celem jest uświadomienie dzieciom znaczenia spożywania warzyw i owoców dla zdrowia. Najpierw dzieci obejrzały teatrzyk kukiełkowy pt.” Na straganie” J.Brzechwy następnie własnoręcznie wykonały szaszłyki, które na koniec zjadły.

Międzynarodowy Dzień Muzyki – 01.10.2020

Międzynarodowy Dzień Muzyki obchodzony jest 1 października. Celem tego dnia jest promowanie muzyków i podkreślanie , jak ważną rolę muzyka odgrywa w życiu człowieka. Międzynarodowy Dzień Muzyki to doskonała okazja, aby przyblizyć dzieciom postacie kompozytorów oraz różne gatunki muzyki. Mieliśmy okazję poznać Jana Sebastiana Bacha, Ludwiga van Betovena i Fryderyka Chopina. Słuchaliśmy fragmentów: jazzu, country disco i muzyki klasycznej. Największą przyjemność sprawiły dzieciom prawdziwe lutnicze skrzypce.

Piracki Dzień Chłopaka

30.09.2020r. w grupie Leśne Ludki obchodziliśmy chłopięce święto. Dzieci z uwagą wysłuchały opowiadania o Piracie Kamaronio, który bał się wody. Jednak dla odszukania skarbu przezwyciężył strach, rzucił się do morza i uratował swojego przyjaciela. Chłopcy świetnie poradzili sobie z ,,Pirackim quizem”.  Dziewczynki dla swoich kolegów narysowały piękne serca i osobiście się pod nimi podpisały, zagrały dla nich ,,pirackie fanfary” i zaśpiewały piosenkę. Na koniec odbyły się zabawy z balonikami, nie zapomnieliśmy o zdjęciach w ,,Pirackiej foto – budce” oraz o prezentach dla chłopców – samochodzie i pirackiej odznace.

Dziękujemy Rodzicom za pomoc w organizacji Święta Chłopców 🙂

Zmysły – czwartek 24.09.2020 r.

Dzisiaj w ramach tygodnia ” Jaki jestem” rozmawialiśmy o zmysłach. Dzieci świetnie poradziły dobie że sprawdzianem wiedzy na ten temat. Wzorowo rozwiązały quiz.

Powitanie jesieni

23.09.2020r rozpoczęła się jesień – pożegnaliśmy lato a powitaliśmy nową porę roku. Leśne Ludki z tej okazji stworzyły mini teatrzyk z wykorzystaniem pantomimy – ,,aktorzy” zainscenizowali ,,Kolorową jesień”. Widownia natomiast z zainteresowaniem śledziła przedstawienie – poznaliśmy dary jesieni z pól i ogrodów, dowiedzieliśmy się jak inaczej możemy wykorzystać ziemniaka. Zamienił się on w stempelki, które farbą ozdobiły włosy i strój Pani Jesieni 😉 Na koniec jesiennych zajęć posadziliśmy drzewka liściaste i iglaste w ogrodzie przedszkolnym, które zostały nam podarowane przez Nadleśnictwo Siewierz 🙂