Aktualności Smerfy 2020-2021

KOMUNIKAT!!!

DRODZY PAŃSTWO!

PRZEDSZKOLE  NR 8  W  ZAWIERCIU  INFORMUJE  RODZICÓW,  ŻE  ZGODNIE  Z  OPINIĄ  SANITARNĄ  PAŃSTWOWEGO  POWIATOWEGO  INSPEKTORATU  SANITARNEGO

OD  DNIA  26  PAŹDZIERNIKA 2020R  DO  DNIA  13  LISTOPADA  2020R.   NASTĘPUJE  ZAWIESZENIE  ZAJĘĆ  W  PRZEDSZKOLU  NR 8  W  ZAWIERCIU.

PRZECHODZIMY  NA  PRACĘ  ZDALNĄ.

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ 14.10.2020.

Dziękujemy wszystkim „Smerfom” za przepiękne przygotowanie na dzisiejszą uroczystość oraz za przepiękne laurki!!!

PODZIĘKOWANIA

Składamy serdeczne podziękowania Rodzicom Antosia P., Wiktorka K., Igorka H. za pomoc w urządzeniu kącika przyrody i Rodzicom Antosia P. za podarowanie dzieciom ozdobnych ołówków.
Serdeczne podziękowania składamy Tacie Kubusia S. za podarowanie dzieciom wygrawerowanych tabliczek z imionami.  

Dziękujemy!

 

 

INDIAŃSKI DZIEŃ CHŁOPAKA 30.09.2020.

W Dniu Chłopaka zamieniliśmy się w małych Indian. Każdy z nas wybrał dla siebie indiańskie imię. Rozmawialiśmy na temat odwagi i zręczności. Swoją indiańską sprawność potwierdziliśmy uczestnicząc w grach i zabawach sportowych. Na koniec otrzymaliśmy talizmany przygotowane przez dziewczynki oraz puzzle i samochodziki od Rady Rodziców. Dziękujemy!

SADZIMY DRZEWKA 23.09.2020.

Ta galeria zawiera 12 zdjęć.

W środę, na powitanie jesieni, wzięliśmy udział w akcji „SadziMy”, której inicjatorem jest Prezydent RP. Sadziliśmy sosny, świerki i brzozy. Sadzonki drzewek otrzymaliśmy od Nadleśnictwa Siewierz. Za kilka lat przyjdziemy zobaczyć, jak urosły nasze drzewka!

 

Dzień Przedszkolaka – 22 września 2020r.

Co roku w całej Polsce 20 września przedszkolaki świętują swój dzień – Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Nasza grupa świętowała 22 września w aktywny sposób. Na przedszkolaki czekały liczne  atrakcje.  Wśród nich znalazły się: foto budka, zawody sportowe, malowanie balonów, dyskoteka przy piosenkach dziecięcych, zabawy z balonami i chustą animacyjną. Na przedszkolaki czekały również medale , dyplomy i słodki poczęstunek.

Zapraszamy do fotorelacji 🙂

 

Sprzątanie Świata

W tym roku nasze Smerfy wzięły udział już w 27 edycji akcji „Sprzątanie Świata” Polska 2020 pod hasłem przewodnim ,,„Plastik? Rezygnuję. Redukuję.Segreguję. Sprzątanie świata to międzynarodowa kampania odbywająca się na całym świecie w trzeci weekend września. Polega na zbiorowym sprzątaniu śmieci zalegających poza miejscami przeznaczonymi do ich składowania. Jej celem jest wzrost świadomości ekologicznej społeczeństwa.W Polsce akcja pod nazwą “Sprzątanie świata – Polska”, odbywa się począwszy od 1994 r. Krajowym patronem i koordynatorem akcji jest Fundacja Nasza Ziemia. Nasze dzielne przedszkolaki przepięknie oczyściły teren w okolicach przedszkola.  Brawo Smerfy!

Wizyta Strażników Miejskich

Dnia 17 września 2020r. nasze przedszkole odwiedzili ważni goście, którzy na co dzień dbają o bezpieczeństwo nas wszystkich. Mowa tutaj o strażnikach miejskich. Dzięki wizycie przedszkolaki  przypomniały i utrwaliły sobie zasady poruszania się po drodze. Przedszkolaki utrwaliły i usystematyzowały swoje wiadomości dotyczące właściwego postępowania w przypadku kontaktu z osobą nieznajomą, obcą. Goście opowiedzieli dzieciom, na czym polega ich praca, w jakich okolicznościach należy wzywać Straż Miejską oraz omówili elementy  munduru. Natomiast dzieci zaprezentowały swoje umiejętności w zakresie znajomości numerów alarmowych: do Straży Pożarnej, Policji, Pogotowia Ratunkowego, a dzięki spotkaniu wzbogaciły swoją wiedzę o znajomość kolejnego numeru do Straży Miejskiej, jakim jest 986.