Aktualności Biedronki 2020-2021

Urodziny Milenki

 

 

Dzisiaj w przedszkolu obchodziliśmy po raz pierwszy urodziny naszych kochanych ,,Biedroneczek”.

Jubilatką była Milenka.

Na torcie z pewnością będą świeczki. Złożyliśmy Milence życzenia, odśpiewaliśmy ,,100 lat”.

Wszystkie dzieci poczęstowane były przez naszą jubilatkę cukierkami. 

 

MILENKO ! Życzymy wszystkiego najlepszego!!

Międzynarodowy dzień języków obcych

Świnka Peppa | Peppa Wiki | Fandom

Podczas piątkowych zajęć z języka angielskiego Pani Kasia opowiedziała nam o rodzinie Świnki Peppy. Wysłuchaliśmy czytany tekst i oglądaliśmy ciekawe ilustracje. Poznaliśmy nowe słowa oraz bawiliśmy się przy muzyce. Świetnie bawiliśmy się przyczepiając ogonek Peppie z zastawionymi oczami.Każdy z nas mógł zrobić sobie zdjęcie w foto budce. Na koniec – niespodzianka! Zostaliśmy obdarowani ciasteczkami z buzią Świnki Peppy! Były smakowite!

Bardzo dobrze bawiliśmy się na języku angielskim.

16-latka przez większość życia dubbinguje świnkę Peppę. Zarabia 1000 funtów na godzinę - WP Teleshow

 

Sadzimy drzewka

Sadzenia Grafika - sadzenie drzewek owocowych, sadzenie stockowe wektory i  ilustracje | Depositphotos

 

23 września, w środę sadziliśmy drzewka w ramach ogólnopolskiej akcji SadziMY. Sadzonki otrzymaliśmy od Nadleśnictwa Siewierz. Inicjatorem tej Akcji jest Prezydent RP. Dzieci bardzo chętnie brały udział w sadzeniu nowych drzew. Z zainteresowanie oglądały sadzonki, porównywały ich wielkość, oglądały korzenie. Może w przyszłości będą z nich przyrodnicy lub ekolodzy?

 

Dzień przedszkolaka

We wtorek, 22 września,  obchodziliśmy ,,Dzień Przedszkolaka”. Rozpoczęliśmy zabawę piosenką ,, Jestem sobie przedszkolaczek”. Dzieci naśladowały ruchem tekst piosenki i tańczyły w rytm muzyki. Na pytanie –  ,, Jaki powinien być super  przedszkolaczek? – dzieci opowiadały, jak powinien się zachowywać i jakim być dla innych dzieci, krótko przypomnieliśmy sobie zasady, poznane na zajęciach. Przy muzyce tańczyliśmy z balonikami, łapaliśmy bańki mydlane i rozwiązywaliśmy krótkie zagadki. Po zabawie muzycznej każde z dzieci dostało obrazek z konturem buźki. Zadaniem dzieci było uzupełnienie jej o oczy, nos i usta. Po zabawie ,, Roztańczone przedszkolaki” dzieci otrzymały dyplomy ,, Super przedszkolaka”. Z okazji ,,Dnia Przedszkolaka” w naszej sali mogliśmy się bawić w baseniku pełnym kolorowych piłeczek.

 

Prośba dziecka…..

Samodzielność dziecka w wieku przedszkolnym - Przedszkole Terapeutyczne Zielony Dzwoneczek, przedszkole integracyjne dla niepełnosprawnych Szczecin, specjalne, autyzm szczecin, Asperger Szczecin, afazja Szczecin

Mamo, Tato – proszę….

  1. Chciałbym się sam ubierać i rozbierać, ale Wam ciągle się spieszy.
  2. Sam zjadać posiłki, ale Wy boicie się, że znów pobrudzę swoje najlepsze ubranko.
  3. Sam w łazience myć ręce i buzię, rękawy, które się przy tym zmoczą naprawdę wkrótce wyschną.
  4. Sam korzystać z toalety i wytrzeć, co trzeba, ale myślicie, że nikt nie zrobi tego lepiej od Was.
  5. Sam malować, wycinać i lepić z plasteliny, ale Wy uważacie, że przy tym tyle bałaganu, a do tego ŻADNEGO (!!!) efektu.
  6. Sam sprzątać zabawki, kiedy idę do domu, a nie czekać, aż zrobi to za mnie ktoś inny.
  7. Od czasu do czasu sam zdecydować w co się ubrać, ja też mam swój gust.
  8. PROSZĘ – pomóżcie mi w tym, bym był z każdym dniem coraz bardziej samodzielny, a sobie w tym, by Wasza pociecha nie była mazgajem i ślamazarą.

,,Pomóż mi zrobić to samemu” M. Montessori

Archiwa: samodzielność dziecka - Ponad Wszystko

Rozwijając samodzielność naszego dziecka wzmacniamy i wspieramy:

a) pewność siebie

b) poczucie bezpieczeństwa

c)podstawowe potrzeby: działania,  samodzielności i osiągnięć

d) gromadzenie doświadczeń

e) otwartość na nowe wyzwania

f) motywację do pokonywania trudności

 

Naukę samodzielności należy rozpocząć możliwie jak najwcześniej.

Pamiętajmy,że drogę do samodzielności można przejść tylko małymi, ale konsekwentnymi kroczkami. Pośpiech jest niewskazany,a pojawiające się przeszkody są po to, by je pokonywać.   

Sprzątanie świata

18 września uczestniczyliśmy w ogólnopolskiej akcji ,, Sprzątanie świata”. Najpierw w przedszkolu rozmawialiśmy o tym, dlaczego trzeba dbać o porządek w naszym otoczeniu. Słuchaliśmy o tym, jak trzeba chronić środowisko i segregować śmieci. Zabraliśmy ze sobą worek na śmieci i poszliśmy porządkować nasz ogród przedszkolny. 

Straż Miejska w przedszkolu

W czwartek , 17  września, nasze przedszkole odwiedzili Strażnicy Miejscy. Przyjechali do nas, aby opowiedzieć nam o swojej pracy. Mogliśmy zobaczyć ich samochód i posłuchać, jak należy się zachować w miejscach publicznych ogólnie dostępnych. Strażnicy opowiadali o tym  jak chronić siebie i innych przed niebezpieczeństwem. Zobaczyliśmy, jak wygląda mundur Strażnika i dowiedzieliśmy się dlaczego nam mundurze jest herb naszego miasta.

Nazywamy kolory po angielsku……

Dzisiaj dzieci nazywały i wskazywały kolory w języku angielskim. W czasie zabawy odszukiwały nazwane kolory, odnajdywały je wśród innych. Utrwaliły sobie piosenkę i tańczyły w rytm muzyki.

Język angielski w naszej grupie – 11 września ( piątek)

Zajęcia z języka angielskiego wzbudziły u dzieci zainteresowanie. Bardzo chętnie bawiły się z Panią Kasią. Słuchały muzyki, tańczyły, osłuchiwały się z językiem angielskim. Powtarzały słowa w czasie zabawy, potrafiły odpowiedzieć na powitanie i pożegnanie. Najbardziej zainteresował je Ciasteczkowy Potwór. Powtarzały nazwy kolorów ciasteczek, karmiły Potwora. Za aktywny udział dzieci otrzymały kolorowe naklejki.

Dzisiaj na podwórku przedszkolnym..

Dzisiaj po raz pierwszy wyszliśmy na podwórko przedszkolne. Po wspólnych zabawach dzieci chętnie korzystały z urządzeń terenowych i huśtawek. Spędziliśmy miło czas. Nie chcieliśmy wracać na obiad. Jutro też wyjdziemy na plac przedszkolny.