Aktualności Biedronki 2019-2020

Sznupek w przedszkolu- 18.10.

W piątek- 18.10. w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z policjantami z Komendy Powiatowej  Policji w Zawierciu. Pani policjantka tłumaczyła jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się  o pomoc w sytuacji zagrożenia. Na zakończenie spotkania dzieci odwiedził Sznupek– maskotka policji. Było to bardzo ciekawe spotkanie, które na długo pozostanie w pamięci naszych dzieci!

Zajęcia dodatkowe

Podobny obrazJ.angielski

Poniedziałek-10.00-10.30

Wtorek   12.00-12.30

Prowadząca: mgr Katarzyna Celejowska

     Rytmika Podobny obraz

Środa-11.00-11.30

Prowadząca: mgr Anna Peterek

Podobny obraz   Kółko badawcze            

Ostatni czwartek miesiąca   

10.30-11.00 

Prowadząca: mgr Justyna Tokarska

Kółko  plastycznePodobny obraz

I i III wtorek miesiąca

11.30-12.00  

Prowadząca: mgr Roksana Drabek

Alarm przeciwpożarowy- 17.10.

Dzisiaj w trosce o bezpieczeństwo wszystkich przedszkolaków w  naszym przedszkolu   został przeprowadzony próbny alarm przeciwpożarowy nadzorowany  przez strażaków. Dzieci usłyszały sygnał, po którym wszyscy opuścili budynek przedszkola. Po sprawnej ewakuacji dzieci mogły obejrzeć wóz strażacki. Cieszymy się, że akcja ewakuacji przebiegła bardzo sprawnie, ale jednocześnie mamy nadzieję, że umiejętność szybkiego opuszczania zagrożonego budynku nigdy nam się nie przyda.

 

Dzień Edukacji Narodowej- 14.10.

W poniedziałek-14.10. w  naszym przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Były wiersze, tańce, piosenki i życzenia.  Nasze BIEDRONKI  także zaprezentowały swoje umiejętności taneczne.

Informacje dla Rodziców

Podobny obraz

 

 

14.10. 19r.(poniedziałek)– w przedszkolu będą wykonywane dzieciom zdjęcia -FOTO GAMA –w  formie KALENDARZA , a także odbędzie się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej w związku z tym prosimy Rodziców o uroczysty strój dziecka.

Prosimy także Rodziców o przyniesienie poduszki dla dziecka (podpisanej)- dzieci odpoczywają  po obiedzie.

Dziękujemy!

Taaaka dynia!- 11.10.

Dzisiaj na zajęciach Biedronki  bawiły się dyniami. Biedronki toczyły dynie po dywanie, nazywały ich kolory, dowiedziały się jak wyglądają w środku a także wyklejały  taaaką wielką dynię papierem kolorowym. To była świetna zabawa.

Pasowanie na Przedszkolaka- 9.10.

Pasowanie na przedszkolaka to pierwsza uroczystość w życiu dzieci, które we wrześniu tego roku po raz pierwszy rozpoczęły „przygodę z przedszkolem”. To wyjątkowa uroczystość, która w naszej grupie odbyła się dzisiaj- 9 października. W tym dniu gościliśmy Pana Prezydenta Miasta Zawiercie oraz Panią Dyrektor naszego przedszkola. Biedronki śpiewały, tańczyły, a rodzice rozwiązywali zagadki. Pan Prezydent dokonał pasowania każdego dziecka na przedszkolaka. Nie zabrakło dyplomów, upominków i słodkiego poczęstunku. Dla przedszkolaków i rodziców był to dzień pełen miłych wrażeń i emocji. Gratulujemy Wam Biedroneczki!  Dziękujemy wszystkim Państwu za liczne przybycie.

Dziękujemy Rodzicom za pomoc w organizacji Pasowania na Przedszkolaka, a szczególnie Trójce Grupowej- Pani Angelice, Pani Sylwii i Pani Magdzie.

Zapasy na zimę- 3.10.

Dzisiaj na zajęciach BIEDRONKI przygotowywały zapasy  na zimę- kompoty. Ciekawym doświadczeniem dla maluszków było robienie kompotów z jabłek, gruszek i śliwek. Biedronki  aktywnie uczestniczyły w układaniu owoców w słoikach. Biedroneczki z dnia na dzień stają się prawdziwymi przedszkolakami. Wielkimi krokami zbliża się PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA – uroczystość odbędzie się w sali gr. „Misie”. Serdecznie zapraszamy i czekamy na Was Kochani Rodzice!

Nasze zabawy- 3.10.

BIEDRONKI  chętnie biorą udział w różnych zabawach i zajęciach, aktywnie w nich uczestniczą.