Aktualności Biedronki 2019-2020

Informacja dla Rodziców!

Znalezione obrazy dla zapytania: bal karnawałowy napisDrodzy Rodzice!

W czwartek- 20 lutego- BAL  KARNAWAŁOWY .

Prosimy Rodziców o przyprowadzenie dzieci w tym dniu ( w strojach karnawałowych) do godz. 7.45, o godz. 8.00 będą  wykonywane dzieciom zdjęcia -FOTO GAMA. BAL rozpoczynamy po śniadaniu. Dziękujemy!

Dzień Zabawek

Każdy poniedziałek jest w naszej grupie Dniem Zabawki. Tego dnia BIEDRONKI mogą przynieść swoją ulubioną zabawkę z domu. W pozostałe dni dzieci bawią się zabawkami znajdującymi się w przedszkolu. Przypominamy, że do przedszkola przynosimy tylko jedną bezpieczną zabawkę, unikajmy zabawek małych i zawierających niebezpieczne elementy, złożonych z małych części.

Znalezione obrazy dla zapytania: zabawki

 

 

„Młody Ekolog” – 12.02.2020r.

Dzisiaj- 12 lutegoBIEDRONKI  wspólnie ze SMERFAMI brały udział w „ekologicznej lekcji”- „Młody Ekolog”  z programu „Dzieci uczą rodziców” realizowanego przez  Centrum Rozwoju  Lokalnego. Przedszkolaki dowiedziały się jak należy dbać o przyrodę oraz segregowały śmieci. Biedronki bardzo dobrze  poradziły sobie z tak trudnym zadaniem.

Ptaki u przedszkolaków- 10.02.2020r.

Dzisiaj- 10 lutego– w naszym przedszkolu odbyły się „odlotowe zajęcia”. Bohaterami tych zajęć były ptaki- puszczyk, sowa, jastrząb, które przybyły do nas ze swoimi opiekunami. BIEDRONKI mogły poznać ptaki prezentujące swoje wdzięki oraz zobaczyć ich lot. Przedszkolaki dowiedziały się także kilku ciekawostek odnośnie życia, zwyczajów i wyglądu ptaków.

Teatrzyk „Skrzat” z Krakowa- 4.02.2020r.

Dzisiaj- 4 stycznia–  odwiedzili nas aktorzy  Teatrzyku „Skrzat” z Krakowa z przedstawieniem „Cztery mile za piec”. Była to pełna humoru opowieść o przygodach Zosi, która poszukiwała swojej zaginionej laleczki Petroneli. Zosia musiała się udać do magicznej krainy. Na swojej drodze spotkała  różne postacie, które pomogły jej odnaleźć  laleczkę. Przedstawienie bardzo się Biedronkom  podobało.

 

Dzień Babci i Dziadka w naszej grupie- 31.01.2020r.

„Niechaj Dziadzio z Babunią, tak nam długo żyją                                                                                                                                          Póki komar i mucha morza nie wypiją…”

W piątek- 31 styczniaBIEDRONKI gościły swoje Babcie oraz Dziadków na uroczystości z okazji ich święta. Przedszkolaki od samego rana z niecierpliwością wyczekiwały zaproszonych gości, nie mogąc się ich doczekać. Babcie i Dziadkowie  podziwiali  swoje wnuczęta podczas tańców, piosenek i zabaw muzycznych, a także nasi gości brali udział w zabawach muzycznych ze swoimi wnuczętami. Biedronki wręczyły gościom upominki i zaprosiły Babcie i Dziadków na słodki poczęstunek. To był wyjątkowy dzień pełen  uśmiechu, radości i dumy.  Dziękujemy kochanym Babciom i kochanym Dziadkom za przybycie na uroczystość i wspólnie spędzone chwile.

Dziękujemy Rodzicom za pomoc w organizacji słodkiego poczęstunku, a szczególnie Pani Angelice, Pani Magdzie  i Pani Justynie.

 

Siatkarze w Przedszkolu- 14.01.2020r.

Dzisiaj- 14 stycznia– odwiedzili nas w przedszkolu przedstawiciele Aluron Virtu CMC Zawiercie. Jest to męski klub siatkarski z Zawiercia.  Sportowcy opowiedzieli dzieciom ile muszą ćwiczyć, jak wcześnie należy rozpocząć treningi oraz ile osób liczy drużyna. Siatkarze przeprowadzili z dziećmi rozgrzewkę oraz nauczyli sportowego okrzyku. Dziękujemy za spotkanie!

Ratownik w Przedszkolu- 13.01.2020r.

Dzisiaj-13 stycznia– w naszym przedszkolu gościliśmy Pana Ratownika Medycznego – Zbigniewa Fielka. Rozmawialiśmy o bezpiecznym zachowaniu się podczas ferii zimowych, utrwaliliśmy telefony alarmowe. Następnie przedszkolaki  z wielką uwagą przyglądały się jak pan ratownik demonstrował sztuczne oddychanie i masaż serca na przywiezionych przez siebie fantomach. Później  przedszkolaki próbowały same udzielać pierwszej pomocy pod bacznym okiem instruktora. BIEDRONKI wspaniale poradziły sobie z tak trudnym zadaniem – brawo!

Dziękujemy ! To była dla nas wszystkich bardzo cenna lekcja.

Dziecięcy Koncert Noworoczny- 10.01.2020r.

W piątek- 10 stycznia – w  MOK-u odbył się Dziecięcy Koncert Noworoczny pod patronatem Prezydenta Miasta Zawiercie.  Na scenie zaprezentowało się także nasze przedszkole. BIEDRONKI  wykonały taniec skrzacika. Dzieciom mocno kibicowali rodzice i członkowie rodzin, którzy śledzili występy swoich pociech. To były występy!

Dziękujemy wszystkim Rodzicom za piękne stroje i obecność!