Aktualności Misie 2019-2020

Koreczki owocowe

1.10.2019 r. Misie w nawiązaniu do omawianego tematu „Owocowy zawrót głowy” robiły w przedszkolu koreczki owocowe. Zajęcia praktyczne poprzedzone były instrukcją mycia rąk, utrwaleniem nazw owoców i dostrzeganiem rytmów. Dzieci po umyciu rąk samodzielnie przygotowały kolorowe koreczki, a następnie ze smakiem zjadły wykonane przez siebie owocowe kompozycje 🙂

Język angielski

Pasowanie na przedszkolaka 10.10.2019

Dnia 10.10.2019- ta data pozostanie na długo w naszej pamięci – Misie stały się prawdziwymi przedszkolakami!

„Pasowanie na przedszkola” to pierwsza ważna uroczystość dla dzieci z grupy „Misie”. Przedszkolaki zaprezentowały krótki występ artystyczny a następnie dzieci zostały pasowane przez  Panią Poseł na Sejm Danutę Nowicką, która przygotowała dla dzieci upominki. Pani Dyrektor Krystyna Koczur przekazywała gratulacje a wychowawczyni Drabek Roksana dyplomy. Po uroczystości na dzieci czekał słodki poczęstunek. Dla najmłodszych było to ogromne przeżycie ale trzymały się bardzo dzielnie 🙂 Dzieciaki gratulujemy!

Serdecznie dziękuję wszystkim rodzicom zaangażowanym w przygotowanie poczęstunku i prezentów dla dzieci.

Dzień Przedszkolaka 20.09

„Każdy przedszkolak dobrze wie,
że kiedy 20 wrzesień zbliża się,
od najmłodszego, aż po starszaka,
wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka”

20 września – to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce bowiem Sejm przyjął uchwałę ustanawiającą ten dzień Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i  ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego. Nasze przedszkolaki świętowanie rozpoczęły w piątek 20 września od nadmuchiwania kolorowych baloników, które przyczyniły się później do wspaniałej zabawy.

Sprzątanie świata 20.09

Tradycyjnie co roku włączamy się do akcji „Sprzątania Świata”, by od najmłodszych lat uczyć dzieci zasad dbania o środowisko. Przedszkolaki z chęcią i radością przyłączyły się do akcji, by posprzątać „naszą Ziemię”. Co prawda maluszki sprzątały tylko naszą sale, ale starsze dzieci zbierały śmieci w okolicy przedszkola. Dzieci dzielnie zbierały papierki, worki foliowe, kartoniki, butelki i segregowały je do odpowiednich worków. Widząc, jak dużo jest śmieci wokół nas i jak trudno to wszystko posprzątać, przedszkolaki nauczyły się, że czystość otoczenia, w którym przebywamy, zależy tylko od nas.