Aktualności Pajacyki 2019-2020

Kino Przedszkole

Przypominamy Rodzicom, że 22.10.2019r (wtorek) wychodzimy z dziećmi do MOK w Zawierciu na zajęcia w formie zabawy edukacyjnej związanej z treścią filmów animowanych dla dzieci:                                                                                          ,,Morska przygoda” z serii Bolek i Lolek na wakacjach;                                                                                                          ,,Historyczna kuchnia” z serii Mami Fatale;                                                                                                                          ,,Poławiacze pereł” z serii Podróże kapitana Klipera.

Prosimy o ubranie dzieci stosownie do pogody. Dziękujemy 🙂

Bezpieczny przedszkolak

18.10. 2019r.  (piątek) w naszym przedszkolu odbyło się kolejne spotkanie z cyklu ,,Bezpieczny przedszkolak”. Odwiedzili nas tym razem policjanci z Komendy Powiatowej  Policji w Zawierciu. Pani policjantka wyjaśniła, jak należy zachować się w kontaktach z obcymi osobami i groźnymi psami, jak dbać o bezpieczeństwo oraz do kogo zwracać się o pomoc w wypadku zagrożenia. Na zakończenie spotkania dzieci odwiedził Sznupek – maskotka policji.

Próbna ewakuacja ze strażakami

17.10.2019r. podobnie, jak co roku – w naszym przedszkolu został przeprowadzony próbny alarm przeciwpożarowy. Pajacyki zostały zapoznane z groźnymi sytuacjami, w których interweniują strażacy, dowiedziały się o konieczności przeprowadzania ćwiczeń w razie potrzeby szybkiego opuszczenia przedszkola. Po usłyszeniu alarmu ostrzegawczego – sprawnie się ubrały i wyjściem ewakuacyjnym opuściły przedszkole a na placu spotkały się z dziećmi z innych grup i strażakami:

Nasza żyrafa urosła :-)

15.10.2019r. (wtorek) odwiedziła nas żyrafa Ola i opowiadała o sobie, o naszych emocjach i problemach, o tym jak rozwiązywać konflikty i radzić sobie z nimi. Była znacznie większa niż ta, z którą bawimy się na codziennych zajęciach. Wspólnie układaliśmy historyjkę obrazkową na podstawie opowiadania, śpiewaliśmy i tańczyliśmy, było to duże przeżycie i z żalem pożegnaliśmy naszą przyjaciółkę żyrafę.

Dzień Edukacji Narodowej

14.10. w  naszym Przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Dzieci z grupy Smerfów wraz z kolegami i koleżankami z młodszych grup przygotowały występ artystyczny, podczas którego nie zabrakło wierszy, piosenek i tańców. Nasze Pajacyki również zaprezentowały swoje umiejętności wokalne i taneczne 🙂

Dzień zabawek :-)

Znalezione obrazy dla zapytania: zabawki ilustracje

Dziękujemy Rodzicom, którzy pamiętają wspólnie z dziećmi o obowiązującym w naszej grupie Dniu zabawek.

Przypominamy, że jest to poniedziałek.

Jeżeli dziecko bardzo przeżywa i nie może rozstać się z zabawką to proponujemy                                                          aby czekała ona w szatni przedszkolnej.

DZIĘKUJEMY  😉

My, zwierzaki i nasze przysmaki

Ta galeria zawiera 20 zdjęć.

Był dzień Przedszkolaka i Chłopaka a 4.10.19r. obchodziliśmy Światowy Dzień Zwierząt. Przypomnieliśmy sobie wiadomości o zwierzętach domowych, leśnych i egzotycznych. Rozmawialiśmy o ich przysmakach i zwyczajach, składaliśmy życzenia naszej przedszkolnej żyrafie, która często uczestniczy w naszych zajęciach 🙂 Na koniec wykonaliśmy owocowe szaszłyki i wspólnie zajadaliśmy się tym witaminowym przysmakiem. Święto zwierząt zbiegło się z urodzinami naszego kolegi Kacperka, któremu jeszcze raz życzymy wszystkiego najlepszego 🙂

Dzień Chłopaka

30 września świętowaliśmy Dzień wszystkich Chłopców. Było dużo radości i uśmiechu. W przedszkolu pojawiła się fotobudka. Nasi chłopcy tańczyli z dziewczynkami do znanych dziecięcych przebojów, a następnie otrzymali fantastyczne niespodzianki i medale Super Chłopaka. Na koniec chłopcy zaprosili dziewczynki na wspólne ucztowanie. To był wspaniały dzień!
Dziękujemy Mamie Zosi, Mamie Leona i Mamie Maksa za nieocenioną pomoc w zorganizowaniu wydarzenia.

 

Dzień Języków Obcych

We wtorek, 24 września na zajęciach z J. Angielskiego obchodziliśmy Dzień Języków Obcych. Pani Kasia zabrała nas w podróż do Londynu. Poznaliśmy nowe piosenki i zabawy. Było dużo śmiechu i emocji, gdy robiliśmy zdjęcia w specjalnie przygotowanych na tę okazję fotobudkach.

dav

dav

dav

dav

dav

dav

dav

dav

dav

dav

dav

dav

dav

dav

dav

dav

dav

cof

dav

rpt