Aktualności Pajacyki 2019-2020

Mikołaj w przedszkolu

6.12.2019r  nasze przedszkole odwiedził bardzo miły i długo oczekiwany gość – MIKOŁAJ. Przedszkolaki czekały na niego z niecierpliwością i z radością go przywitały. Mikołaj obdarował  wszystkie dzieci prezentami a spotkanie przebiegało w przyjemnej atmosferze, na twarzach dzieci malowała się radość i przejęcie. Mikołaju dziękujemy za odwiedziny i prezenty 🙂

Wyniki konkursu plastycznego

Z przyjemnością pragnę zawiadomić, że nasza koleżanka Zuzia Staśko zajęła I miejsce w konkursie ,,Bożonarodzeniowa Kartka Społem” – organizowanym przez Centrum Inicjatyw Lokalnych oraz PSS Społem w Zawierciu, gratuluję też udziału w konkursie pozostałym Pajacykom – Frankowi Ciesielskiemu, Kacprowi Dembskiemu, Ani Janus, Natalce Król, Tomkowi Masłoń, Maksowi Szmal, Filipowi Szych, Karolinie Włoch 🙂 Dzięki wszystkim uczestnikom nasze przedszkole uzyskało bon o wartości 150,-, za największą ilość wykonanych prac plastycznych. Dochód ze sprzedaży zwycięskiej kartki przeznaczony zostanie na pomoc dla Domu Dziecka w Górze Włodowskiej.

Oto nasze prace i laureaci:

Witamy Górników

Z okazji zbliżającej się Barbórki – w dniu 2.12.2019r gościliśmy w naszym przedszkolu górników z ZG ,,Janina” w Libiążu.            Górnicy opowiadali nam o swoim stroju zarówno galowym jak roboczym, o symbolach górniczych i narzędziach pracy. Przedszkolaki zaprezentowały górnikom tańce i piosenki, wręczyły upominki a najmilszym punktem spotkania był słodki poczęstunek. Było to bardzo ciekawe doświadczenie 🙂

INFORMACJA

Podobny obraz

Przypominam rodzicom, że 2.12.2019r. (poniedziałek) z okazji zbliżającej się Barbórki, odbędzie się spotkanie z Górnikami.

Prosimy Państwa, aby dzieci w tym dniu były odświętnie ubrane. Dziękujemy!

 

Spotkanie Andrzejkowe

29.11.2019r tuż przed imieninami Andrzeja aby tradycji stało się zadość – w naszym przedszkolu miało miejsce uroczyste Spotkanie Andrzejkowe, którego gospodarzami była grupa Pajacyków. Gościliśmy u siebie panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Niegowonicach i wszystkie przedszkolaki – dobre wróżki z Pajacyków zatańczyły do piosenki, którą zaśpiewali im chłopcy oraz wysłuchaliśmy wierszyków w wykonaniu Maksa i Kacpra. Swój repertuar przedstawiły także Gospodynie z Niegowonic, z którymi zatańczyliśmy a potem w salach powróżyliśmy sobie – było wesoło i ciekawie 😉 oraz z lekkim przymrużeniem oka 😉                Cała uroczystość była przygotowana z dużym zaangażowaniem rodziców, z naszej grupy – DZIĘKUJEMY 😉

mamie Nikoli – pani Katarzynie C.

mamie Franka – pani Ilonie C.

mamie Zosi – pani Joannie K.

mamie Leona – pani Magdalenie M.

mamie Maksa – pani Katarzynie Sz.

Listonosz w przedszkolu

27.11.2019r odwiedziła nasze przedszkole pani listonosz, Beata Miłosz – Tomala. Opowiedziała nam o ciężkiej i odpowiedzialnej pracy listonosza. Poznaliśmy pojęcia związane z pocztą i drogą listu oraz innych przesyłek pocztowych,  przypomnieliśmy sobie dlaczego ważna jest znajomość adresu. Mieliśmy bardzo dużo pytań do pracownika poczty a na koniec wręczyliśmy naszemu gościowi podziękowanie.

Góry, Śląsk, Kujawy…regiony Polski

Taki temat miały zajęcia dla przedszkolaków, dnia 26.11.2019r. –  w ramach Interdyscyplinarnego Programu Edukacji Medialnej i Społecznej – ,,Kino Przedszkole”. Obejrzeliśmy bajki animowane o wymienionych – w tytule regionach i dowiedzieliśmy się wiele ciekawych rzeczy o nich – poznaliśmy stroje i piosenki regionalne, pracę górników i zajęcia górali a nawet śląską i góralską gwarę. Pan, który prowadził zajęcia zadawał zagadki, prezentował i objaśniał ilustracje oraz wesoło się z nami bawił.

Dzień Pluszowego Misia

25.11.2019 r. Pajacyki obchodziły  Dzień Pluszowego Misia. Dzieci przyniosły do przedszkola swoje ulubione misie. Nasi ulubieńcy towarzyszyli nam przez cały dzień podczas wspólnych zabaw. Dowiedzieliśmy się jak wyglądał pierwszy pluszowy miś i jaka jest jego historia. Na koniec zorganizowaliśmy zabawę taneczną dla naszych najukochańszych misiów i dostaliśmy dyplomy Przyjaciela Pluszowego Misia.

Kino Przedszkole

Przypominamy Rodzicom, że 26.11.2019r (wtorek) wychodzimy z dziećmi do MOK w Zawierciu na zajęcia w formie zabawy edukacyjnej związanej z treścią filmów animowanych dla dzieci:

,,Na zbójeckich dróżkach” z serii Wędrówki Pyzy;

,,Wuj Karlik” z serii Bolek i Lolek wśród górników;

,,Wesele kujawskie” z serii Wędrówki Pyzy;

Prosimy o ubranie dzieci stosownie do pogody. Dziękujemy 🙂