Aktualności Leśne Ludki 2019-2020

Alarm przeciwpożarowy – 17.10.

17.10. Leśne Ludki wzięły udział w próbnym alarmie przeciwpożarowym nadzorowanym przez Ochotniczą Straż Pożarną w Zawierciu. Cała akcja przebiegła sprawnie i bez zakłóceń. Dzieci bezpiecznie i szybko opuściły budynek, a następnie udały się na plac w ogrodzie przedszkola. Wielką atrakcją był oczywiście wóz strażacki. Przedszkolaki miały możliwość dowiedzieć się na czym polega praca strażaka.

ZAPASY NA ZIMĘ – 1.10.

Jesienią przygotowujemy zapasy na zimę. Zrobiły to także Leśne Ludki, które pod czujnym okiem nauczycielki z zapałem zabrały się do robienia kompotów z jabłek, gruszek oraz śliwek. Po wykonaniu zadania były niezmiernie dumne i zadowolone. Obecnie kompoty znajdują się w naszym  kąciku przyrody.

DZIEŃ CHŁOPAKA

30 września Leśne Ludki obchodziły Dzień Chłopaka. Zostały zorganizowane ciekawe zabawy i konkurencje, w których wykazali swe umiejętności wszyscy chłopcy. Dziewczynki dopingowały, zachęcając do wysiłku. Wybraliśmy więc „Piłkarskiego Mistrza”, „Mistera Najszybszego Liczenia”, „Mistera Celnego Oka”, „Mistrza Samochodowej Kierownicy”, „Najbardziej Rozskakanego Mistera”, „Najbardziej Roztańczonego Mistera”, oraz „Najbardziej Wysportowanego Mistera”. Chłopcy otrzymali książkę „Bajki dla Chłopców”, a wszyscy – również dziewczynki słodki upominek.

Dzień Języków Obcych – język angielski

24 września Leśne Ludki obchodziły Dzień Języków Obcych. Pani Kasia przygotowała wiele atrakcji. Były gry i zabawy językowe, wesołe zabawy taneczne oraz „podróż do Londynu” uwieczniona dzięki specjalnie przygotowanym „autobusom” oraz „budkom telefonicznym” wprost z ulic Londynu. Dzieci były zachwycone i chętnie pozowały do zdjęć.

 

 

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

20.09. świętowaliśmy w naszej grupie Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Były wesołe gry i zabawy zespołowe, tańce oraz nadmuchiwanie balonów. Dzieci wykonywały zaczarowaną koronę przyklejając błyszczące ozdoby. Na koniec każdy otrzymał Dyplom Przedszkolaka.

HYMN PRZEDSZKOLAKA

„Wszyscy swoje święto mają, święto mają
Tańczą skaczą i śpiewają, i śpiewają
Przedszkolaki przykład dają, przykład dają
I też swoje święto mają, święto mają”…

 

 

SPRZĄTANIE ŚWIATA

20.09. dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie świata”. Leśne Ludki „uzbrojone” w rękawice ochronne z zapałem posprzątały teren wokół pobliskiego skateparku. Pełne entuzjazmu prześcigały się w zbieraniu śmieci, dzięki czemu wyznaczony teren został oczyszczony. Dzieci uzbierały dwa worki śmieci głównie z odpadami szklanymi i plastikowymi.

WYJŚCIE DO BIBLIOTEKI

11.09. Leśne Ludki udały się do Miejskiej Biblioteki Publicznej znajdującej się przy ulicy Powstańców Śl. 6, która posiada księgozbiór dla dzieci i młodzieży. Pani bibliotekarka zapoznała dzieci z regulaminem, zasadami wyszukiwania interesujących nas książek oraz sposobem zapisu do biblioteki. Dzieci dowiedziały się jakie książki znajdują się w tutejszych zasobach oraz mogły je obejrzeć przechodząc wesołym wężykiem pomiędzy półkami bibliotecznymi.

 

WITAMY PO WAKACJACH

Wrzesień – nowy szkolny rok,
witamy przedszkole, to nasz pierwszy krok.
Nasza pani na nas czeka,
pięknie do nas się uśmiecha.
Kraina przygód się otwiera
i wszystkie dzieci w podróż zabiera.
Teraz codziennie w naszej krainie
nic ciekawego nas nie ominie.
Będziemy śpiewać, czytać, malować,
Bawić się, tańczyć, z klocków budować”…

Serdecznie witamy grupę LEŚNE LUDKI w przedszkolu w nowym roku szkolnym 2019/2020.

Do wspólnych działań i zabaw zapraszają wychowawczynie grupy:

mgr Mariola Sobczyk oraz mgr Joanna Drabek