Aktualności Leśne Ludki 2019-2020

Mikołaj

06.12.2019 r. w sali Pajacyków zebrały się wszystkie grupy przedszkolne i czekały na gościa – Mikołaja.  Kiedy nadszedł dzieci radośnie przywitały go piosenką. Mikołaj obdarował wszystkie dzieci prezentami, z których bardzo się ucieszyły. Każdy przedszkolak mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z Mikołajem.

Wizyta Górników

02.12.2019 r. odwiedzili nas Górnicy z Kopalni „Janina” w Libiążu. Przybyli w pełnym galowym stroju, dzięki czemu dzieci mogły przyjrzeć się ich świątecznym strojom w skład których wchodzi: mundur z odznaczeniami oraz czapki „czako” z pióropuszami w  czterech kolorach. Panowie opowiadali również o swoich codziennych, roboczych, kopalnianych ubraniach oraz o ciężkiej i niebezpiecznej pracy górnika.  Zaprezentowali niektóre z akcesoriów niezbędnych w ich codziennej pracy oraz odpowiadali na pytania, których nie brakowało. Przedszkolaki śpiewały i tańczyły dla górników. „Leśne Ludki” zaprezentowały taniec „Krakowiak”, a na koniec wręczyły Panom podziękowanie. Miłym zakończeniem spotkania był słodki poczęstunek – cukierki – jaki nasi goście przygotowali dla wszystkich uczestników uroczystości.

Andrzejki

29.11.2019 r. Leśne Ludki brały udział w Spotkaniu Andrzejkowym, na które przybyły gościnnie Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Niegowonicach. Zaśpiewały oraz zatańczyły dla dzieci, zapoznały je także z tradycją andrzejkową. Przedszkolaki także śpiewały i mówiły wierszyki. Następnie z udziałem zaproszonych Pań miały miejsce wróżby i zabawy andrzejkowe.

Wizyta listonosza

27.11.2019 r. w naszym przedszkolu gościliśmy Panią Listonosz Beatę Miłosz-Tomala z Urzędu Pocztowego w Zawierciu. Zaprezentowała nam mundur, torbę na listy, zapoznała dzieci z drogą listu oraz przekazała wiele ciekawych informacji o swojej trudnej i odpowiedzialnej pracy związanej z doręczaniem listów, przesyłek i paczek prosto do adresatów. Wdzięczni za wizytę, na zakończenie spotkania, wręczyliśmy Pani listonosz dyplom – podziękowanie.

 

 

Światowy Dzień Pluszowego Misia

25.11.2019 r. Leśne Ludki uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym „przyjacielem”. Można było zobaczyć misie małe, duże, brązowe, białe, różowe, szare. Wszystkie były wspaniałe. Dzieci z radością o nich opowiadały. W tym wesołym dniu „Leśne Ludki” brały udział w zabawach ruchowych, konkursach, quizach, zgadywankach, śpiewały piosenki o misiach oraz wykonały kolorowe opaski z misiami. Ku radości dzieci nie zabrakło misiowego podarunku – każdy otrzymał nowego małego przyjaciela, za co bardzo dziękujemy mamie Antosia.  Na zakończenie dzieci otrzymały medal pluszowego misia, z którym dumie wychodziły z przedszkola.

Teatrzyk SKRZAT

21.11.2019 r. w naszym przedszkolu gościliśmy teatrzyk SKRZAT z Krakowa z przedstawieniem „Dyzio leniuszek”. Dzieci śledziły przygody leniwego Dyzia, któremu nic się nie chciało robić i był niegrzeczny. Nie używał magicznych słów: proszę, dziękuję, przepraszam, co bardzo przeszkadzało innym. Aktorzy starali się przedstawić dzieciom czym jest lenistwo oraz jakie niesie za sobą konsekwencje. Dzieci z zainteresowaniem oglądały przygody Dyzia, który po kilku ważnych radach i pomocy postanowił się zmienić.

Dzień Niepodległości

8.11.2019 r. Leśne Ludki wraz z pozostałymi grupami przedszkolnymi brały udział w akademii z okazji Dnia Niepodległości. Podczas uroczystości każda z grup zaprezentowała ciekawy program artystyczny.  Leśne Ludki recytowały wiersze oraz zaśpiewały piosenkę „Mój dom”. Nie zabrakło wiersza pt.  „Katechizm polskiego dziecka” J. Bełzy,  czy też  „Barwy ojczyste” Cz. Janczarskiego. Grupa „Smerfy” zaprezentowała taniec „Trojak”.  Na zakończenie został odśpiewany hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”.

Na uroczystości byli obecni  przedstawiciele  z Centrum Rozwoju Lokalnego – Pan Mateusz Franczyk i Dawid Wiejata, którzy przeprowadzili  z dziećmi zajęcia o tematyce Niepodległa Polska.

Halloween

29.10.2019 r. w ramach zajęć z języka angielskiego odbyło się Halloween Party. Dzieci brały udział w zabawach i konkursach w języku angielskim zorganizowanych przez Panią Kasię.

Wizyta Policjanta

W dniu 18.10 2019 r. do naszego przedszkola przybyli policjanci z Komendy Powiatowej w Zawierciu. Na spotkaniu z dziećmi zwrócili uwagę na bezpieczeństwo w domu i na ulicy. Dzieci miały także możliwość dowiedzieć się jak zachowywać się w kontaktach z nieznajomymi oraz w razie ataku psa. Policjanci przypomnieli dzieciom numery alarmowe oraz do kogo mogą się zwracać w sytuacji zagrożenia. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonych gości.

Dzień Edukacji Narodowej

14.10.2019 r. Przedszkole Bajkoludki wraz z grupą Leśne Ludki obchodziło Dzień Edukacji Narodowej. Uroczystość ta odbyła się z udziałem Dyrektor przedszkola Pani Krystyny Koczur, nauczycieli oraz pracowników obsługi. W uroczystości wzięła także udział radna Rady Miejskiej Pani Martyna Gajos oraz przedstawiciele Rady Rodziców Pan Jarosław Kulpiński oraz Pani Martyna Gaj. Dzieci zaprezentowały występ artystyczny: śpiewały, tańczyły oraz recytowały wierszyki. Dziękujemy Radzie Rodziców za przepiękne upominki.