Aktualności Leśne Ludki 2019-2020

Dziecięcy Koncert Noworoczny

Drodzy Rodzice!

Przypominamy, że w piątek 10 stycznia o godz. 17.00 odbędzie się Dziecięcy Koncert Noworoczny. W związku z tym prosimy o odebranie dzieci z przedszkola do godz. 15.00. 

Spotykamy się przed występem w MOK-u -w holu– o godz. 16.15 przy tabliczce z napisem „Leśne Ludki”

Prosimy Rodziców o ubranie dzieci z grupy Leśne Ludki w kolorze białym lub ecru. Dziewczynki spódniczka, bluzka, włosy uczesane w kucyk z białą kokardą. Chłopcy koszulka i długie spodnie (spodnie chłopców mogą być również w kolorze jasnoszarym bez nadruków). Prosimy, aby dzieci miały zmienne obuwie.

Dziękujemy!

WOŚP

Drodzy Rodzice!

Nasze przedszkole bierze udział w akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W dniu jutrzejszym (czwartek – 9 stycznia) do sal przedszkolnych wejdą wolontariusze z puszkami. Jeżeli wyrażają Państwo życzenie dzieci mogą przekazać datki wrzucając pieniążki do puszek.  W tym roku zbierane będą  środki na zakup najnowocześniejszych  urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji.

Dziękujemy!

Ważna informacja dla Rodziców

Przypominamy, że w dniu jutrzejszym 04.01.2020 r. o godz. 15.00 w Bazylice św.Ap. Piotra i Pawła w Zawierciu odbędzie się próba generalna jasełek, na którą prosimy przyprowadzić dzieci.

Jasełka odbędą się w Bazylice w niedzielę 05.01.2020 r. o godz. 12.00.  Prosimy Rodziców o ubranie dziewczynek w stroje aniołków, a chłopców w stroje pasterzy – według pomysłu i kreatywności Rodziców.

Ogólnopolski Konkurs Czytelniczy

Serdecznie zapraszamy do udziału w Ogólnopolskim Konkursie „Wielka Liga Czytelników”.

Konkurs skierowany jest do wszystkich naszych przedszkolaków oraz ich rodziców. Ma on na celu zachęcenie młodego pokolenia do czytania książek oraz skupienia wokół wspólnego czytania dzieci wraz z rodzicami. Misją wydarzenia jest promowanie czytelnictwa jako ciekawej i rozwijającej formy spędzania czasu wolnego. Celem konkursu jest również wyłonienie najlepszych czytelników.
Aby wziąć udział w konkursie zgłoś chęć udziału w konkursie wychowawcy grupy swojego dziecka. Zostaniesz poinformowany o szczegółach konkursu – to bardzo proste.
Nie zwlekaj – dołącz do grona czytelników, zapraszamy!

Chęć udziału w konkursie można zgłaszać do 10.01.2020 r.

 

Cała Polska Czyta Dzieciom

17.12.2019 r. mama Kubusia Pani Joanna Nawara-Skipirzepa w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom, przyszła do naszego przedszkola poczytać dzieciom bajki. Czytanie miało miejsce w godzinach poobiednich. Dzieci słuchały z zainteresowaniem w miłej, bezstresowej atmosferze zabawy. Dziękujemy Pani Joannie za poświęcony czas.

WSZYSCY CHCEMY, ABY NASZE DZIECI WYROSŁY NA MĄDRYCH, DOBRYCH I SZCZĘŚLIWYCH LUDZI. JEST NA TO SPOSÓB – CZYTAJMY DZIECIOM!

Informacja

W dniu 10.01.2020 r. o godz. 17.00 w Sali widowiskowej MOK „Centrum” odbędzie się „Dziecięcy Koncert Noworoczny”, w którym wystąpią wszystkie dzieci z naszego przedszkola. Prosimy Rodziców o ubranie dzieci z grupy Leśne Ludki w kolorze białym lub ecru. Dziewczynki spódniczka, bluzka, włosy uczesane w kucyk z białą kokardą. Chłopcy koszulka i długie spodnie (spodnie chłopców mogą być również w kolorze jasnoszarym bez nadruków).

Ważna informacja dla Rodziców

W dniu 05.01.2020 r. o godz. 12.00 odbędą się jasełka w Bazylice św.Ap. Piotra i Pawła w Zawierciu. Prosimy Rodziców o ubranie dziewczynek w stroje aniołków, a chłopców w stroje pasterzy – według pomysłu i kreatywności Rodziców. Próba generalna odbędzie się w Bazylice  04.01.2020 r. o godz. 15.00, na którą prosimy przyprowadzić dzieci.

Warsztaty Świateczne

13.12.2019 r. w grupie Leśnych Ludków odbyły się Warsztaty Świąteczne z udziałem Rodziców. Warsztaty miały na celu kultywowanie tradycji bożonarodzeniowych, rozwijanie ekspresji plastycznej dzieci oraz integrację rodziców ze środowiskiem przedszkolnym. W świątecznej atmosferze rodzice przedszkolaków odkrywali swoje talenty plastyczne i wspólnie z dziećmi zamienili się w prawdziwych artystów zdobiąc bombki oraz wykonując choinki z najróżniejszymi zdobieniami. Nie zabrakło słodkiego poczęstunku.