Aktualności Smerfy 2019-2020

Wycieczka do Żor

11 października Leśne Ludki i Smerfy wzięły udział w wycieczce do Żor.

Najpierw odwiedziliśmy Muzeum Ognia- obiekt, który łączy w sobie funkcje edukacyjne i rozrywkowe. Zwiedzanie rozpoczęliśmy obejrzeniem 15 minutowego filmu na temat ognia.  Ekspozycja tego centrum nauki poświęcona jest wiedzy na temat ognia od czasów najdawniejszych do współczesności. Wystawę w nim zaprojektowano w ten sposób, by umożliwić odwiedzającym samodzielne zapoznanie się z jej zawartością.Drugim punktem naszej wycieczki było Miasteczko Westernowe Twinpigs- park rozrywki pełen atrakcji rodem z Dzikiego Zachodu. Tajemnicze podziemie 5D, park linowy, strzelnica Texas, wioska indiańska, restauracja Mexico  ( w której zjedliśmy przepyszny obiad), batyskaf, karuzela „Beczka” , kolejka „Gąsienica”,  to tylko niektóre z  atrakcji , które tam na nas czekały.

Był to wspaniały dla wszystkich czas nauki i zabawy

 

 

Dzień Języków Obcych – język angielski.

26 września został ogłoszony Dniem Języków Obcych i również my go obchodziliśmy. Pani Kasia przygotowała dla nas moc atrakcji i zabaw. Dzięki przygotowanym rekwizytom przez moment czuliśmy się jak w Londynie.  Było dużo pozytywnych emocji i radości . Poznaliśmy nowe piosenki i zabawy angielskie.

Japoński w przedszkolu.

Dnia 23 września w naszym przedszkolu gościliśmy Panią Karolinę Janosik – lektorkę języka japońskiego. Pani Karolina jest stypendystką Rządu Japońskiego. Ukończyła studia dalekowschodnie (moduł japoński) na Uniwersytecie Jagiellońskim.  Pani Karolina przybliżyła nam geografię i kulturę Japonii. Dzięki interesującej prezentacji przedszkolaki poznały wiele ciekawostek dotyczących Kraju Kwitnącej Wiśni m.in. : alfabet japoński (Hiragana, Katakana, Kanji) , zwyczaje żywieniowe. Dzieci uczyły się posługiwać pałeczkami, choć nie jest to łatwa sztuka naszym Smerfom wyszło to wyśmienicie.  Przedszkolaki poznały również zwroty grzecznościowe w języku japońskim oraz sztukę origami.

 

Dzień Przedszkolaka

Co roku w całej Polsce 20 września przedszkolaki świętują swój dzień – Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Nasza grupa świętowała 21 września w bardzo aktywny sposób. Nasze dzielne Smerfy kilkukrotnie na rowerach przemierzyły park miejski aby później w towarzystwie wychowawczyń i rodziców bawić się na nowym placu zabaw. Dodatkową atrakcją były kiełbaski z grilla. Był wysiłek, radość, zabawa i śmiech – co uczyniło ten dzień wyjątkowym. Serdecznie dziękujemy rodzicom za udział i ogromną pomoc w organizacji tego dnia.

Sprzątanie Świata

20.09.2019 r. zgodnie z tradycją nasze przedszkole wzięło udział w akcji Sprzątania Świata. Temat tegorocznej edycji to „Nie śmiecimy – sprzątamy – zmieniamy!” . Nasze dzielne przedszkolaki zaopatrzone w rękawiczki i worki zebrały wszystkie śmieci w przydzielonej nam okolicy. Dzieci z ogromnym entuzjazmem i zaangażowaniem włączyły się w akcję. Brawo Smerfy!

 

 

Dzień Latawca

W dniu 16.09.2019 r. obchodziliśmy Dzień Latawca. Przedszkolaki w tym dniu przyniosły przepiękne, ręcznie wykonane latawce.   W ogrodzie przedszkolnym  dzieci puszczały latawce – śmiechu, radości było co niemiara. Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i poświęcony czas.