Aktualności Smerfy 2019-2020

ALURON VIRTU CMC ZAWIERCIE – 14.01.2020 r.

Dnia 14.01.2020 r. nasze przedszkole odwiedzili bardzo ważni goście – zawodnicy klub sportowego Aluron Virtu Cmc Zawiercie. Klub reprezentowali : Wojciech Ferens i Łukasz Swodczyk.  Przedszkolaki przywitali gości słynnym klubowym „Walczykiem”  i z ogromnym zaciekawieniem słuchali zawodowych siatkarzy, którzy opowiadali o swoim życiu siatkarskim , pokazywali jak odbijać piłkę, zrobili krótką rozgrzewkę a także zrobili sobie z dziećmi pamiątkowe zdjęcia. Na koniec nauczyli nas sportowego okrzyku. Trzymamy kciuki za Aluron Virtu Cmc Zawiercie i życzymy dalszych sukcesów.

Ratownik medyczny w przedszkolu – 13.01.2020 r.

Dnia 13.01.2020r. nasze przedszkole odwiedził ratownik medyczny Pan Zbigniew Fielek.  Pan ratownik udzielił nam cennej lekcji nt. zachowania bezpieczeństwa podczas ferii zimowych oraz pierwszej pomocy. Wszystkie przedszkolaki bardzo chętnie wzięły udział w ćwiczeniach proponowanych przez pana ratownika. Została nam zaprezentowana pierwsza pomoc w postaci resuscytacji dorosłych , dzieci i niemowląt . Utrwaliliśmy numery alarmowe- teraz każdy przedszkolak zna je bezbłędnie 🙂 Bardzo dziękujemy za tak cenną lekcję !

Dziecięcy Koncert Noworoczny

10.01.2020 r. w Miejskim Ośrodku Kultur odbył się Dziecięcy Koncert Noworoczny – Muzyki i dzieci słuchaj sercem, nie uszami . Honorowym patronem Koncertu został Prezydent Miasta Zawiercie- Pan Łukasz Konarski. W Koncercie wzięły udział wszystkie dzieci z Naszego przedszkola. Grupa Smerfy zaprezentowała przepiękny „Taniec wróżek”, „Zimową orkiestrę” oraz ” Rapowaną kolędę” . Dziękujemy przedszkolakom i ich rodzicom za ogromną pomoc , zaangażowanie i obecność.

Koncert Kolęd

Dnia 5.01.2020 r. odbył się „Koncert kolęd” w wykonaniu naszych przedszkolaków. ” Aniołki ” i „Pasterze” w przepiękny sposób zaprezentowali swoją interpretację kolęd.  Przedszkolaki przy udziale skrzypków zaśpiewali 4 przepiękne kolędy : „Przybieżeli do Betlejem”, ” Świeć gwiazdeczko świeć”, ” Lulajże Jezuniu”  oraz „Cicha noc”. Był to cudownie , wspólnie spędzony czas. Dziękujemy za zaangażowanie rodziców i dzieci .

Informacja dla rodziców

Drodzy rodzice,

jutro tj. 4.01.2010r. (sobota) o godz.15.00 odbędzie się generalna próba „Koncertu Kolęd” w Bazylice św.Ap. Piotra i Pawła w Zawierciu. Prosimy o dużą frekwencję 🙂

Dnia 5.01.2020 r. (niedziela) o godz. 12.00 odbędzie się „Koncert Kolęd”. Prosimy o ubranie dziewczynek w stroje aniołków a chłopców  w stroje pasterzy.

Dziękujemy.

DZIECIĘCY KONCERT NOWOROCZNY

W dniu 10.01.2020 r. o godz. 17 odbędzie się w sali widowiskowej  Miejskiego Ośrodka Kultury Dziecięcy Koncert Noworoczny, w którym biorą udział wszystkie przedszkolaki z naszego przedszkola.

Dziewczynki, które tańczą ” Taniec wróżek” mają być ubrane jak wróżki  na biało ze skrzydełkami. Wszyscy łącznie z wróżkami mają mieć zimowe części garderoby: czapkę , szalik i rękawiczki . Jeśli ktoś ma to może założyć bluzkę z zimowym akcentem.  Chłopcy powinni mieć ciemne spodnie a pozostałe dziewczynki w strojach galowych.

Serdecznie zapraszamy!

Gabinet logopedyczno- terapeutyczny

20 grudnia odbyło się otwarcie sali logopedyczno – terapeutycznej. Pomieszczenie zostało przygotowane specjalnie z myślą o dzieciach ze spektrum autyzmu w tym z zespołem Aspergera, niedosłuchem obustronnym oraz zaburzeniami mowy. Sala powstała dzięki wsparciu przedsiębiorstwa AXA Stenman Poland, producenta i wiodącego dostawcy produktów i rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa. Prezydent Zawiercia Łukasz Konarski wraz z Panem Miłoszem Garbarczukiem – dyrektorem zakłądu Axa Stenman w Zawierciu dokonał oficjalnego otwarcia gabinetu. Z tej okazji przedszkolaki przygotowały występ artystyczny .

Gwiazdka dla Gabrysi

W dniu 18 grudnia 2019r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Zawierciu odbył się charytatywny koncert połączony z kiermaszem świątecznym pt. „Gwiazdka dla Gabrysi”. Na scenie zaprezentowały się dzieci z zawierciańskich przedszkoli prezentując piękne i efektowne występy w bożonarodzeniowym klimacie. Przedstawiciele grup Smerfy oraz Leśne ludki wcieliły się w role elfów prezentując piękną sekwencję układów choreograficznych w muzycznej, świątecznej oprawie. Dochód z kiermaszu został przekazany Rodzinie Gabrysi, aby wspomóc dziewczynkę w leczeniu i rehabilitacji.

Wigilijne warsztaty z Najbliższymi

W dniu 12.12.2019r. w naszym przedszkolu grupa Smerfy gościła swoich Najbliższych na Wigilijnych warsztatach. Spotkanie rozpoczęło się od występu przedszkolaków. Dzieci zaprezentowały przybyłym Gościom fragment przedstawienia przygotowanego z okazji świątecznego koncertu pt. „Gwiazdka dla Gabrysi”. Po części artystycznej dzieciaki wraz z Najbliższymi ochoczo przystąpili do tworzenia bożonarodzeniowych ozdób, które zostały przekazane na świąteczny kiermasz- dochód ze sprzedaży otrzyma Rodzina Gabrysi na rzecz leczenia oraz rehabilitacji dziewczynki. Fotorelacja z wydarzenia poniżej. Zapraszamy!

6 grudnia to magiczny dzień, szczególnie dla dzieci.

6 grudnia 2019r. od rana w naszym przedszkolu panował gwar i radość. Przedszkolaki z wielką niecierpliwością oczekiwały na przyjście niezwykłego gościa – Świętego Mikołaja. Na jego cześć każde dziecko włożyło na głowę charakterystyczną czerwoną czapkę, by było bardzo Mikołajkowo. Usłyszeliśmy rozbrzmiewające dzwoneczki, a to oznaczało, że Mikołaj jest tuż, tuż. I nagle się pojawił! To był naprawdę niezwykły gość, który obdarował prezentami wszystkie dzieci. Przedszkolaki za otrzymane upominki podziękowały Mikołajowi piosenką i wręczyły mu wykonane przez siebie kartki z życzeniami. Oczywiście zaprosiły go jeszcze do domów oraz poprosiły, aby przyjechał do nich za rok. Spotkanie zakończyło się pamiątkowymi fotografiami z Mikołajem. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia poniżej