Aktualności Smerfy 2018-2019

Zebranie z rodzicami

 

 

ZEBRANIE Z RODZICAMI

Informujemy, że dnia 26.02.2019 r. (wtorek) o godzinie 17.00 odbędzie się zebranie z rodzicami.

Tematem zebrania będzie podsumowanie pierwszego semestru roku szkolnego 2018/2019.

Obecność obowiązkowa. 

                                                                                             Dyrekcja i wychowawcy

 

Kolorowe zabawy-15.02.

Pierwszy tydzień ferii związany był z kolorami. W piątek podsumowaliśmy cały tydzień: wyszukiwaliśmy różne przedmioty w danym kolorze, bawiliśmy się kostką kolorów i wykonaliśmy „drzewo pełne kolorów”. Były wesołe zabawy przy muzyce i tańce.

Ferie na sportowo-12.02.

Ferie w przedszkolu spędzamy bardzo wesoło i pracowicie: rysujemy, malujemy farbami, tańczymy przy wesołej muzyce i … ćwiczymy swoją sprawność fizyczną! Dzisiaj wszystkieBajkoludki” panią Lucyną, Agnieszką i Iwoną wybrały się na halę OSiR Uczestniczyły  tam w zajęciach sportowych z elementami piłki ręcznej pod opieką TRENERÓW.  Były różnorodne zabawy. Po rozgrzewce dzieci brały udział w wyścigach rzędów, rzucały piłką do celu, przechodziły przez tunel, chodziły po kładce, na sygnał gwizdka ustawiały  się w rzędzie i odliczały do sześciu. Zabawy z  piłkami dostarczyły wszystkim wiele radości!! Mimo włożonego wysiłku przedszkolaki wcale nie były zmęczone. To była super zabawa!!! Atmosfera była fantastyczna, na pewno pójdziemy tam jeszcze nie raz.

Dziękujemy  organizatorom za doskonale przeprowadzone zajęcia!!!

Ferie 2019

Wszystkim dzieciom życzymy udanych i bezpiecznie spędzonych ferii.

Zabawa na lodowisku 08.02.2019

Kolejny wspaniały dzień na jazdę na łyżwach za nami 🙂

Wycieczka do Szkoły Podstawowej nr 2 dnia 07.02.2019

W ramach współpracy ze Szkołą Podstawową nr 2, grupa starszaków odwiedziła klasę pierwszą. Wycieczka była bardzo interesująca. Poznaliśmy budynek szkoły, zasady w niej obowiązujące, siedzieliśmy w ławkach z uczniami. Uczestniczyliśmy w lekcji języka angielskiego, wspólnie z pierwszakami rozwiązywaliśmy zadania. Uczniowie oraz Pani Kasia bardzo się postarali przygotowali dla przedszkolaków urocze upominki. Po tej lekcji zaproszono nas na salę gimnastyczną gdzie miała miejsce super zabawa! Specjalnie dla nas przygotowany tor przeszkód, zabawa na ściance wspinaczkowej oraz mecz piłki nożnej. Pan od wf-u nad wszystkim czuwał i wyjaśniał na czym polegają zadania. Było fantastycznie! Dziękujemy za przygotowanie dla nas tak ciekawych i atrakcyjnych lekcji.

Bezpieczne ferie – wizyta ratownika 04.02.2019

Podczas wizyty ratownika dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek dotyczących zasad udzielania pierwszej pomocy.

Wycieczka do sklepu z zabawkami 30.01.2019

Kolejnym krokiem w realizacji projektu zabawki była wycieczka do pobliskiego sklepu z zabawkami. Panie bardzo chętnie zaprezentowały sklep, przedstawiły dzieciom szczegóły swojej pracy i odpowiadały na pytania dzieci, na koniec spotkania przygotowały konkurs z nagrodami. Bardzo dziękujemy Paniom za profesjonalne przygotowanie się do naszej wizyty.

Zajęcia dydaktyczne prowadzone METODĄ PROJEKTU 29.01.19

Podczas dzisiejszych zajęć dzieci wykazały się ogromna kreatywnością wykonały zabawkę według własnego pomysłu. Sala Smerfów przez chwilę zamieniła się w fabrykę zabawek.

PODSUMOWANIE AKCJI PRZEDSZKOLAKI DLA SCHRONISKA 24.01.19

W czwartek 24.01.2019 r. Smerfy odbyły wycieczkę do miejscowego schroniska dla psów. Celem wizyty było przekazanie karmy, którą dzieci zbierały w przedszkolu.