Aktualności Smerfy 2018-2019

W naszej grupie- 12.12.

SMERFOM w przedszkolu szybko mija czas. Doskonale wykonują stawiane im zadania. SMERFY liczą, odkrywają nowe litery, śpiewają, tańczą, rysują, wykonują ćwiczenia gimnastyczne i oczywiście mają czas na swobodną zabawę. A tak wyglądał dzisiejszy dzień SMERFÓW.

Urodziny Oli – 10.12.2018

Dziś mieliśmy okazję złożyć życzenia urodzinowe naszej Oluni. Dzieci pięknie zaśpiewały 100 lat, były również tańce i to co dzieci bardzo lubią czyli wspólne zabawy przy muzyce. Solenizantka poczęstowała wszystkich przyniesionymi słodyczami. Jeszcze raz życzymy Ci dużo radości i uśmiechu Olu 🙂

Mikołaj w przedszkolu- 5.12.

Jadą sanie z Mikołajem…

… a do naszego przedszkola przyjechały dzisiaj- 5 grudnia. Od samego rana dzieci z niecierpliwością wyczekiwały spotkania z Mikołajem. Mikołaj nie zawiódł  dzieci i nie kazał długo na siebie czekać, odwiedził przedszkolaki przynosząc wspaniałe prezenty.  Dziękując za prezenty przedszkolaki śpiewały piosenki. Żegnając się z dziećmi Mikołaj obiecał, że wróci za rok.

Dziękujemy Rodzicom za mikołajkowe czapeczki.

Przedszkolna Barbórka 04.12.2018

Dziś w przedszkolu odbyły się uroczyste obchody Dnia Górnika, zaproszeni górnicy z kopalni „Sobieski”  z Jaworzna zaprezentowali nam stroje górnicze: galowy i roboczy. Opowiedzieli o trudnej pracy górnika. Dzieci pięknie się zaprezentowały, zaśpiewały, powiedziały wierszyki i oczywiście zatańczyły najbardziej, wszystkim  podobał się wspólny taniec z górnikami. Na koniec wręczono górnikom podziękowania a górnicy obdarowali dzieci koszem słodkości:)

 

HARMONOGRAM GRUDZIEŃ 2018

SMERFY – harmonogram na grudzień 2018

04.12.2018 r. (wtorek) – Dzień Górnika

Spotkanie z górnikami z kopalni węgla w Jaworznie.

Występ artystyczny, prosimy aby dzieci, które mówią wierszyki ubrane były na galowo, tj. biała bluzeczka i granatowa spódniczka/spodnie. Są to Jakub, Izunia i Maks.

05.12.2018 r. (środa) – Podsumowanie konkursu Społem

Kartka Bożonarodzeniowa”

Uroczyste rozdanie nagród w MOK. Udział w nim wzięło 14 przedszkoli i ponad 200 prac, które zostały dostarczone na konkurs. W tym ta nasza zwycięska wykonana przez Huberta z Leśnych Ludków – koordynatorem akcji w naszym przedszkolu była Pani Monika Kluza

05.12.2018 r. (środa) – Mikołaj

Spotkanie ze św. Mikołajem.

Prosimy rodziców aby dzieci w tym dniu przyniosły czapeczki mikołajkowe.

11.12.2018 r. (wtorek) – Pierniczki

Na zajęciach dydaktycznych wypiekać będziemy świąteczne pierniczki. Lista składników niezbędnych do ich wykonania zostanie podana dzieciom z wyprzedzeniem. Produkty rozdzielimy tak by składniki nie powielały się, aby też niczego nie brakło. Prosimy rodziców o ich dostarczenie do poniedziałku 10.12.2018 r.

14.12.2018 (piątek) – Kiermasz

Rozpoczynamy Świąteczny Kiermasz Bożonarodzeniowy. Prosimy o przynoszenie ozdób zbiórka będzie trwała do 14.12.2018 r.

17.12.2018 r. (poniedziałek)- spotkanie warsztatowe „ Wigilijny stroik”

Zapraszamy rodziców do udziału w tym bardzo ciekawym wydarzeniu. Każdy niech przyniesie jakąś ozdobę lub element niezbędny do wykonania stroika np. gąbkę florystyczną, doniczkę czy podstawek na stroik, bombki wstążki, suszone plastry mandarynki, cynamon, orzechy itp. Każdy po spotkaniu zabierze ze sobą piękny stroik, który wykona własnoręcznie lub z pomocą innej osoby. Stroik ten będzie mógł być piękną ozdobą każdego wigilijnego stołu. Planowana godzina rozpoczęcia warsztatu to 16.00

31.12.2018 r. (poniedziałek) Sylwestrowe wspomnienia

W tym dniu symbolicznie pożegnamy Stary Rok. Zadanie domowe: co w tym roku ważnego wydarzyło się w moim życiu. Proszę z dziećmi porozmawiać wcześniej na ten temat. Podczas zajęć odbędzie się rozmowa inspirowana tegorocznymi wydarzeniami. Po rozmowie zabawa taneczna!

DODATKOWO

  • W grudniu planujemy zakończyć trzyletni projekt ogłoszony przez Śląską Sieć Promującą Zdrowie, wiąże się to z zaprezentowaniem organizatorom projektu oraz zaproszonym gościom występu artystycznego (data jeszcze nie ustalona)

  • Kończymy akcję Góra Grosza, bardzo prosimy o przynoszenie grosików, chcemy zebrać rekordową kwotę! Wiemy, że możemy na Państwa liczyć:)

  • Planujemy wyjście w ramach współpracy, do Szkoły Podstawowej nr 6 w Zawierciu (czekamy na wskazanie daty przez szkołę)

  • W pierwszej połowie grudnia rusza nasza nowa inicjatywa „ Smerfne zabawy na lodowisku”, o której poinformowani zostali wszyscy rodzice.

Kalendarz Adwentowy 30.11.2018 r.

Adwentowy czas oczekiwania to świetna okazja do czynienia dobrych uczynków, dlatego postanowiliśmy zrobić Kalendarz Adwentowy, w którym umieszczone zostały zadania jakie mają wykonać dzieci każdego dnia. Najpierw zebraliśmy odpowiednie materiały następnie wszyscy zabraliśmy się do pracy, efekt bardzo się wszystkim podobał. Dzieci czekają już z niecierpliwością na poniedziałek 🙂

Andrzejkowe tradycje z gośćmi z Rokitna Szlacheckiego :)

Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Rokitna Szlacheckiego zaprezentowały nam regionalne utwory muzyczne, opowiedziały nam o tradycjach andrzejkowych, oraz wróżbach. Dzieci chętnie uczestniczyły w zabawach i bardzo podobały im się stroje, w których Panie się zaprezentowały.  To było doskonałe doświadczenie współpracy międzypokoleniowej. Brawo:) Dziękujemy Paniom za przyjazd i oczywiście zapraszamy za rok!

Smerfna gimnastyka 27.11.2018

Ruch to zdrowie – wie każdy przedszkolak, dlatego tak pilnie uczestniczymy w każdych zajęciach gimnastycznych.

Zabawy matematyczne- 30.11.

Na dzisiejszych zajęciach SMERFY zostały małymi matematykami. Przeliczały różne elementy, wykonywały zadania matematyczne dodając i odejmując w zakresie 6. Potem przyszedł czas na ćwiczenia w kartach pracy, z którymi SMERFY świetnie sobie poradziły.

Wiersze i wierszyki- 28.11.

Dzisiaj nasze przedszkole odwiedzili uczniowie zaprzyjaźnionego z nami Katolickiego Liceum, którzy przedstawili  wiersze  J.Brzechwy  i J.Tuwima. SMERFY z zaciekawieniem oglądały występy starszych kolegów, których występ nagrodzili gromkimi brawami. Nie zabrakło wspólnych zabaw przy muzyce. Przedszkolaki także wykonały  prace plastyczne na konkurs organizowany przez Szkołę Katolicką          „ Bajki i legendy polskie”. Dziękujemy za spotkanie i mile spędzony czas.