Aktualności Pajacyki 2018-2019

Nasze zajęcia i zabawy

Spotkania z rytmiką

W naszym przedszkolu prowadzone są zajęcia rytmiczne, które cieszą się dużym zainteresowaniem dzieci. Pani Ania, co tydzień w środę uczy dzieci słuchać muzyki, uczy reakcji na sygnał dźwiękowy, wdraża dzieci do skupienia uwagi i wykonywania poleceń 🙂 Nie jest to łatwe zadanie ale niezbędne w wychowaniu przedszkolnym przygotowującym dzieci do podjęcia nauki w szkole. Dzieci tańczą, poznają piosenki, inscenizują ich treści, rozwijają poczucie rytmu i słuch muzyczny a przy okazji świetnie się bawią:

Konkurs plastyczny

27.11.2018r rozstrzygnięto kolejną edycję konkursu plastycznego „Bożonarodzeniowa Kartka Społem”, zorganizowanego przez:    Centrum Inicjatyw Lokalnych, Kuźnię Młodych Talentów, PSS Społem Zawiercie i ARK Jobs.

W konkursie wyróżniona została praca naszego kolegi Łukasza S. a  dyplomy otrzymali: Ola P., Emilka O., Antoś G.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach 🙂

Mikołajki 5.12.2018r

Tuż przed Mikołajkami nasze przedszkole odwiedził Mikołaj. Obejrzeliśmy przedstawienie w wykonaniu Smerfów i Leśnych Ludków. Biedroneczki zaśpiewały i zatańczyły a na koniec wszystkie dzieci razem zaśpiewały piosenkę dla Mikołaja.                            Potem poszliśmy szukać prezentów pod choinkami w swoich salach….. i o dziwo znaleźliśmy 🙂  🙂  🙂

MIKOŁAJ DOCENIŁ TO, ŻE BYLIŚMY BARDZO GRZECZNI 🙂 Dziękujemy Ci Mikołaju 🙂

BARBÓRKA W PRZEDSZKOLU 4.12.2018.

W Barbórkowe święto gościliśmy w naszym przedszkolu górników z kopalni „Sobieski” w Jaworznie. Nasza grupa zaprezentowała taniec ludowy „Grozik” i miała przyjemność bawić się wspólnie z górnikami. Na zakończenie spotkania górnicy poczęstowali nas cukierkami. Dziękujemy za spotkanie!

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY MAMUSI NADII ZA PRZYGOTOWANIE PIĘKNEJ DEKORACJI NA TĘ UROCZYSTOŚĆ!

ANDRZEJKOWE TRADYCJE 29.11.2018.

W dawnych czasach, pod koniec każdego roku, kiedy dni stawały się krótsze, a wieczory dłuższe, dzieci, młodzież i dorośli zbierali się w jednym domu, aby wspólnie śpiewać i bawić się. Wieczory poprzedzające święta Katarzyny i Andrzeja, należały do ważniejszych spotkań. Był to okres wróżb. Chłopcy wróżyli sobie w katarzynki, a dziewczęta na świętego Andrzeja. Z czasem katarzynkowe wróżby zanikły, a tradycja andrzejek pozostała do dziś.
My również bawiliśmy się we wróżenie, co może przynieść los, razem z Kołem Gospodyń Wiejskich z Rokitna Szlacheckiego. Serdecznie dziękujemy za uświetnienie andrzejkowego spotkania!

Spotkanie z wierszem 28.11.2018r

Wczoraj gościliśmy uczniów z Liceum Katolickiego w Zawierciu, którzy przedstawili  nam wiersze  J.Brzechwy  i J.Tuwima. Razem z Biedronkami i Misiami oglądaliśmy występy starszych kolegów i nagrodziliśmy ich brawami. Następnie wesoło bawiliśmy się razem przy muzyce. Przedszkolaki rysowały też bohaterów z przedstawianych wierszyków.

Dziękujemy za miłe spotkanie 🙂

Misiaki – pluszaki 23.11.2018r

Wczoraj przed świętem Pluszowego Misia, honorowym uczestnikiem naszych zajęć był przedszkolny Miś. Opowiedział nam o swoim święcie i o bajkowych Misiowych bohaterach. Przyniósł na zajęcia reklamówkę z ubrankami i poprosił abyśmy go odpowiednio do zimowej pory ubrali. Oczywiście żeby uchronić go przed chorobą i  jako prawdziwi przyjaciele pluszaków oraz innych zabawek nie mogliśmy mu odmówić 🙂

Zajęcia z Misiem nie obyły się bez wspólnej zabawy z naszymi domowymi i przedszkolnymi zabawkami, bez kolorowania naszego świętującego przyjaciela a na koniec oczywiście otrzymaliśmy Odznakę Przyjaciela Pluszowego Misia 🙂