bez kategorii

Bezpieczne ferie – wizyta ratownika 04.02.2019

Podczas wizyty ratownika dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek dotyczących zasad udzielania pierwszej pomocy.

RYTMIKA

Przypominamy, że w tym tygodniu nastąpiła zmiana dnia, w którym odbywa się Rytmika.

Zamiast w środę 6.02.2019r. – rytmika odbędzie się 7.02.2019r. (czwartek).

Godzina nie ulega zmianie – Misie bawią się od 12.30 do 13.00

Bal karnawałowy 31.01.2019

W dniu 31.01.2019 w naszym Przedszkolu odbył się Bal Karnawałowy. Tego dnia już od rana w Przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, delikatne motylki, rycerzy, piratów, policjantów, Spider-Mana, Batmana, …nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci.Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. W pierwszej kolejności dzieci miały możliwość pozowania do zdjęcia grupowego oraz zdjęć indywidualnych. Następnie wszyscy uczestnicy balu przeszli do sali balowej. Wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy. Na tą wyjątkową okazję zaprosiliśmy do prowadzenia balu wodzireja, który zachęcał wszystkich do tańca przygotowaną muzyką. Dzieci świetnie się bawiły uczestnicząc wspólnie ze swoimi paniami w zabawach. Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę balową. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom.

Przedszkolna Barbórka 04.12.2018

Dziś w przedszkolu odbyły się uroczyste obchody Dnia Górnika, zaproszeni górnicy z kopalni „Sobieski”  z Jaworzna zaprezentowali nam stroje górnicze: galowy i roboczy. Opowiedzieli o trudnej pracy górnika. Dzieci pięknie się zaprezentowały, zaśpiewały, powiedziały wierszyki i oczywiście zatańczyły najbardziej, wszystkim  podobał się wspólny taniec z górnikami. Na koniec wręczono górnikom podziękowania a górnicy obdarowali dzieci koszem słodkości:)

 

Teatrzyk

W naszym przedszkolu gościł teatrzyk ” Skrzat”, który przybliżył nam legendy i tradycje krakowskie. Przedstawienie bardzo nam się wszystkim podobało.

Dzień Pluszowego Misia

Każdy z nas, nie ważne czy duży, czy mały uwielbia pluszowe misie. Dzisiaj obchodziliśmy jego święto w naszej grupie. dzieci dowiedziały się skąd pochodzi święto misia i zatańczyły misiowy taniec.

Teatrzyk

W naszym przedszkolu gościliśmy Teatrzyk ” Skrzat” z Krakowa. Wszyscy od rana wyczekiwaliśmy aktorów. Kiedy wreszcie do nas zawitali obejrzeliśmy cudne przedstawienie, z którego dowiedzieliśmy się o tradycjach i legendach Krakowa.

KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Jest to wspaniały czas a zarazem dobry moment na przygotowanie ozdób świątecznych, wspólnie z dziećmi. Prosimy państwa o przygotowanie i przyniesienie ozdób do przedszkola, najpóźniej do 14 grudnia. Liczy się pomysł, kreatywność i dobre chęci. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na pomoce dydaktyczno naukowe dla dzieci – tablice multimedialne.

Zachęcamy do udziału i życzymy przyjemnej pracy 🙂

100-lecie Odzyskania Niepodległości

Wczoraj w przedszkolu odbyły się uroczyste obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości. Dzieci z wszystkich grup odświętnie ubrane z przypiętymi kokardami narodowymi recytowały piękne wiersze. Wspólnie odśpiewaliśmy hymn narodowy. ,,Leśne Ludki” zaprezentowały taniec do piosenki ,,Jesteśmy Polką i Polakiem”. Później wszystkie dzieci wyszły na dwór i posadziły dąb w ramach akcji ,,100 drzew na 100-lecie” i jeszcze raz wspólnie odśpiewaliśmy hymn 🙂