bez kategorii

Przedszkolna Barbórka 04.12.2018

Dziś w przedszkolu odbyły się uroczyste obchody Dnia Górnika, zaproszeni górnicy z kopalni „Sobieski”  z Jaworzna zaprezentowali nam stroje górnicze: galowy i roboczy. Opowiedzieli o trudnej pracy górnika. Dzieci pięknie się zaprezentowały, zaśpiewały, powiedziały wierszyki i oczywiście zatańczyły najbardziej, wszystkim  podobał się wspólny taniec z górnikami. Na koniec wręczono górnikom podziękowania a górnicy obdarowali dzieci koszem słodkości:)

 

Teatrzyk

W naszym przedszkolu gościł teatrzyk ” Skrzat”, który przybliżył nam legendy i tradycje krakowskie. Przedstawienie bardzo nam się wszystkim podobało.

Dzień Pluszowego Misia

Każdy z nas, nie ważne czy duży, czy mały uwielbia pluszowe misie. Dzisiaj obchodziliśmy jego święto w naszej grupie. dzieci dowiedziały się skąd pochodzi święto misia i zatańczyły misiowy taniec.

Teatrzyk

W naszym przedszkolu gościliśmy Teatrzyk ” Skrzat” z Krakowa. Wszyscy od rana wyczekiwaliśmy aktorów. Kiedy wreszcie do nas zawitali obejrzeliśmy cudne przedstawienie, z którego dowiedzieliśmy się o tradycjach i legendach Krakowa.

KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Jest to wspaniały czas a zarazem dobry moment na przygotowanie ozdób świątecznych, wspólnie z dziećmi. Prosimy państwa o przygotowanie i przyniesienie ozdób do przedszkola, najpóźniej do 14 grudnia. Liczy się pomysł, kreatywność i dobre chęci. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na pomoce dydaktyczno naukowe dla dzieci – tablice multimedialne.

Zachęcamy do udziału i życzymy przyjemnej pracy 🙂

100-lecie Odzyskania Niepodległości

Wczoraj w przedszkolu odbyły się uroczyste obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości. Dzieci z wszystkich grup odświętnie ubrane z przypiętymi kokardami narodowymi recytowały piękne wiersze. Wspólnie odśpiewaliśmy hymn narodowy. ,,Leśne Ludki” zaprezentowały taniec do piosenki ,,Jesteśmy Polką i Polakiem”. Później wszystkie dzieci wyszły na dwór i posadziły dąb w ramach akcji ,,100 drzew na 100-lecie” i jeszcze raz wspólnie odśpiewaliśmy hymn 🙂

W zdrowym ciele zdrowy duch !!!

„Gimnastyka to dobra sprawa …” tak własnie wyglądają nasze zajęcia gimnastyczne. Lubimy się ruszać i ćwiczyć by wzmocnić naszą sprawność fizyczną. To nasze ulubione zajęcia, podczas których świetnie się bawimy i robimy dużo dobrego dla naszego zdrowia, zapraszamy do galerii 🙂

 

OGŁOSZENIE

OGŁOSZENIE

W dniu 30.10.2018r. ( wtorek) odbędzie się ZABAWA HALLOWEEN’OWA w grupach Leśne ludki i Smerfy.

Chętne dzieci zapraszamy do przebrania się w stroje halloween’owe.

Przebrania nie są obowiązkowe.

Wyjście do MOK Zawiercie

Podobny obraz

W dniu 26.10.2018r (piątek) planowane jest wyjście do MOK w  Zawierciu, na przedstawienie teatralne –             ,,Duch skrzyni i różnorodność kultur Europy”.

Wyjście nastąpi w godzinach przebywania dzieci w przedszkolu. Prosimy o dostosowanie ubioru do warunków pogodowych. Dziękujemy 🙂