Kamila Madej

ALURON VIRTU CMC ZAWIERCIE – 14.01.2020 r.

Dnia 14.01.2020 r. nasze przedszkole odwiedzili bardzo ważni goście – zawodnicy klub sportowego Aluron Virtu Cmc Zawiercie. Klub reprezentowali : Wojciech Ferens i Łukasz Swodczyk.  Przedszkolaki przywitali gości słynnym klubowym „Walczykiem”  i z ogromnym zaciekawieniem słuchali zawodowych siatkarzy, którzy opowiadali o swoim życiu siatkarskim , pokazywali jak odbijać piłkę, zrobili krótką rozgrzewkę a także zrobili sobie z dziećmi pamiątkowe zdjęcia. Na koniec nauczyli nas sportowego okrzyku. Trzymamy kciuki za Aluron Virtu Cmc Zawiercie i życzymy dalszych sukcesów.

Ratownik medyczny w przedszkolu – 13.01.2020 r.

Dnia 13.01.2020r. nasze przedszkole odwiedził ratownik medyczny Pan Zbigniew Fielek.  Pan ratownik udzielił nam cennej lekcji nt. zachowania bezpieczeństwa podczas ferii zimowych oraz pierwszej pomocy. Wszystkie przedszkolaki bardzo chętnie wzięły udział w ćwiczeniach proponowanych przez pana ratownika. Została nam zaprezentowana pierwsza pomoc w postaci resuscytacji dorosłych , dzieci i niemowląt . Utrwaliliśmy numery alarmowe- teraz każdy przedszkolak zna je bezbłędnie 🙂 Bardzo dziękujemy za tak cenną lekcję !

Dziecięcy Koncert Noworoczny

10.01.2020 r. w Miejskim Ośrodku Kultur odbył się Dziecięcy Koncert Noworoczny – Muzyki i dzieci słuchaj sercem, nie uszami . Honorowym patronem Koncertu został Prezydent Miasta Zawiercie- Pan Łukasz Konarski. W Koncercie wzięły udział wszystkie dzieci z Naszego przedszkola. Grupa Smerfy zaprezentowała przepiękny „Taniec wróżek”, „Zimową orkiestrę” oraz ” Rapowaną kolędę” . Dziękujemy przedszkolakom i ich rodzicom za ogromną pomoc , zaangażowanie i obecność.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Jak co roku Nasze Przedszkole przyłączyło się do Akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.  Orkiestra w naszym przedszkolu grała 9 stycznia w czwartek. W tym  roku celem akcji była pomoc  najmłodszym – zapewnienie najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. Do akcji  w naszym przedszkolu przyłączyli się nasi wychowankowie, ich rodzice oraz personel przedszkola.

 

Spektakl teatralny w Szkole Podstawowej nr 6 w Zawierciu.

Dnia 09.01.2020r. grupa Smerfy została zaproszona na spektakl teatralny do Szkoły Podstawowej Nr. 6 im. Janusza Korczaka w Zawierciu. Spotkanie rozpoczęło się od krótkiego przemówienia Pana Dyrektora Dariusza Bednarza, który powitał zgromadzonych gości i zaprosił do obejrzenia przedstawienia pt. „Dwanaście Miesięcy”. Spektakl przygotowali uczniowie klas III A, III B oraz III C. Przedstawienie zrobiło na przybyłych gościach duże wrażenie. Aktorzy przebrani byli w piękne, kolorowe stroje. Całości dopełniała misterna dekoracja oraz oprawa muzyczna. Spektakl bardzo się spodobał zgromadzonej widowni, co zostało wyrażone gromkimi brawami. Przedszkolaki poprzez inscenizację „rozmowy” Starego Roku ze swoimi dziećmi – Dwunastoma Miesiącami nauczyły się, że wytrwałość i owocna praca popłacają, a lenistwo nie prowadzi do niczego. Na zakończenie spotkania Pani Dyrektor Krystyna Koczur rozdała wszystkim zgromadzonym słodkie upominki. Dodatkową atrakcją dla przedszkolaków była możliwość zwiedzenia budynku szkoły. Dzieci miały możliwość obejrzenia: sali komputerowej, biblioteki, hali sportowej, sekretariatu oraz gabinetu pani pielęgniarki. To był naprawdę bardzo udany dzień 😀 Smerfy wróciły do przedszkola bardzo podekscytowane dzisiejszym wydarzeniem. Składamy podziękowania dla Pana Dyrektora Dariusza Bednarza z Pań wychowawczyń oraz uczniów klas III A, III B oraz III C za zaproszenie oraz miłe przyjęcie

Koncert Kolęd

Dnia 5.01.2020 r. odbył się „Koncert kolęd” w wykonaniu naszych przedszkolaków. ” Aniołki ” i „Pasterze” w przepiękny sposób zaprezentowali swoją interpretację kolęd.  Przedszkolaki przy udziale skrzypków zaśpiewali 4 przepiękne kolędy : „Przybieżeli do Betlejem”, ” Świeć gwiazdeczko świeć”, ” Lulajże Jezuniu”  oraz „Cicha noc”. Był to cudownie , wspólnie spędzony czas. Dziękujemy za zaangażowanie rodziców i dzieci .

Informacja dla rodziców

Drodzy rodzice,

jutro tj. 4.01.2010r. (sobota) o godz.15.00 odbędzie się generalna próba „Koncertu Kolęd” w Bazylice św.Ap. Piotra i Pawła w Zawierciu. Prosimy o dużą frekwencję 🙂

Dnia 5.01.2020 r. (niedziela) o godz. 12.00 odbędzie się „Koncert Kolęd”. Prosimy o ubranie dziewczynek w stroje aniołków a chłopców  w stroje pasterzy.

Dziękujemy.

DZIECIĘCY KONCERT NOWOROCZNY

W dniu 10.01.2020 r. o godz. 17 odbędzie się w sali widowiskowej  Miejskiego Ośrodka Kultury Dziecięcy Koncert Noworoczny, w którym biorą udział wszystkie przedszkolaki z naszego przedszkola.

Dziewczynki, które tańczą ” Taniec wróżek” mają być ubrane jak wróżki  na biało ze skrzydełkami. Wszyscy łącznie z wróżkami mają mieć zimowe części garderoby: czapkę , szalik i rękawiczki . Jeśli ktoś ma to może założyć bluzkę z zimowym akcentem.  Chłopcy powinni mieć ciemne spodnie a pozostałe dziewczynki w strojach galowych.

Serdecznie zapraszamy!

Gabinet logopedyczno- terapeutyczny

20 grudnia odbyło się otwarcie sali logopedyczno – terapeutycznej. Pomieszczenie zostało przygotowane specjalnie z myślą o dzieciach ze spektrum autyzmu w tym z zespołem Aspergera, niedosłuchem obustronnym oraz zaburzeniami mowy. Sala powstała dzięki wsparciu przedsiębiorstwa AXA Stenman Poland, producenta i wiodącego dostawcy produktów i rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa. Prezydent Zawiercia Łukasz Konarski wraz z Panem Miłoszem Garbarczukiem – dyrektorem zakłądu Axa Stenman w Zawierciu dokonał oficjalnego otwarcia gabinetu. Z tej okazji przedszkolaki przygotowały występ artystyczny .

Gwiazdka dla Gabrysi

W dniu 18 grudnia 2019r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Zawierciu odbył się charytatywny koncert połączony z kiermaszem świątecznym pt. „Gwiazdka dla Gabrysi”. Na scenie zaprezentowały się dzieci z zawierciańskich przedszkoli prezentując piękne i efektowne występy w bożonarodzeniowym klimacie. Przedstawiciele grup Smerfy oraz Leśne ludki wcieliły się w role elfów prezentując piękną sekwencję układów choreograficznych w muzycznej, świątecznej oprawie. Dochód z kiermaszu został przekazany Rodzinie Gabrysi, aby wspomóc dziewczynkę w leczeniu i rehabilitacji.