Roksana Drabek

Joga w naszym przedszkolu

ZAJĘCIA ODBYŁY SIĘ W DNIU

14.11.2019R

Dzieci to urodzeni jogini, dlatego nic nie stoi na przeszkodzie, by już kilkulatki ćwiczyły jogę. Małe dzieci zakładają nogi za głowę, bez trudu siada”ją w kwiecie lotosu czy wyginają kręgosłup w koci grzbiet. Dzięki elastycznym stawom maluchy mogą przyjmować pozycje, które są prawie niemożliwe dla dorosłych. Choć joga to nie tylko ćwiczenia fizyczne, ale również np. medytacja, to dla dzieci praktyka jogi może być świetną zabawą.

Na czym polega joga dla dzieci?

Joga dla dzieci to głównie zabawa i spontaniczność. Na zajęciach wykonuje się m.in. asany zwierzęce – przyjmując te pozycje, dzieci naśladują zwierzęta. Wywołuje to dużo śmiechu, pobudza kreatywność i wyobraźnię dziecka, zachęca do wesołej komunikacji z rówieśnikami”.

Urodziny Asi S.

Nasza Asia w dniu 8.11.2019 obchodziła swoje 3 urodzinki, jeszcze raz wszystkiego najlepszego !

Wycieczka 7.11.2019 fotorelacja

Wycieczka już za nami, było rewelacyjnie, dzieci oczarowane tym cudownym wprost bajkowym miejscem!

Na początku dzieci zwiedziły fabrykę oraz zobaczyły etapy powstawania bombek a następnie samodzielnie dekorowały  bombkę, którą zabrały ze sobą do domu. Podróż autokarem przebiegła bardzo spokojnie, dzieci podziwiały widoki i były bardzo grzeczne!

 

 

WYCIECZKA INFORMACJA

7.11. 2019 ( CZWARTEK)

GRUPA I MISIE I GRUPA II PAJACYKI

jadą na wycieczkę do Zakładu Produkcyjnego DECORA w Miechowie.

PROSIMY O PRZYPROWADZENIE DZIECI  TYM DNIU NAJPÓŹNIEJ NA GODZINĘ 8:00 – WYJAZD O GODZINIE 8:30

Dzieci przed wyjazdem zjadają śniadanie w przedszkolu i przyjeżdżają na obiad około godziny 13:30.

 

Halloween

Happy Halloween  29.10.2019

Super zabawa zorganizowana w ramach zajęć z języka angielskiego! Były gry, zabawy  w języku angielskim oraz czarowanie dyni!

Wizyta Policjanta

Wizyta Policjanta

18.10.2019r.

Celem spotkania było zapoznanie dzieci z zasadami bezpieczeństwa oraz poruszania się po jezdni.

Język angielski

Dzień języków obcych 24.09.2019r.

W ramach zajęć z języka angielskiego dzieci miały możliwość poznać kulturę i zwyczaje Wielkiej Brytanii, urozmaiceniem były zdjęcia w fotobudce 🙂

Pasowanie na przedszkolaka 10.10.2019

 

Dnia 10.10.2019- ta data pozostanie na długo w naszej pamięci – Misie stały się prawdziwymi przedszkolakami!

„Pasowanie na przedszkola” to pierwsza ważna uroczystość dla dzieci z grupy „Misie”. Przedszkolaki zaprezentowały krótki występ artystyczny a następnie dzieci zostały pasowane przez  Panią Poseł na Sejm Danutę Nowicką, która przygotowała dla dzieci upominki. Pani Dyrektor Krystyna Koczur przekazywała gratulacje a wychowawczyni Drabek Roksana dyplomy. Po uroczystości na dzieci czekał słodki poczęstunek. Dla najmłodszych było to ogromne przeżycie ale trzymały się bardzo dzielnie 🙂 Dzieciaki gratulujemy!

Serdecznie dziękuję wszystkim rodzicom zaangażowanym w przygotowanie poczęstunku i prezentów dla dzieci.

 

 

 

Dzień Przedszkolaka 20.09

„Każdy przedszkolak dobrze wie,
że kiedy 20 wrzesień zbliża się,
od najmłodszego, aż po starszaka,
wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka”

20.09.2019 to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce bowiem Sejm przyjął uchwałę ustanawiającą ten dzień Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i  ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego. Nasze przedszkolaki świętowanie rozpoczęły w piątek 20 września od nadmuchiwania kolorowych baloników, które przyczyniły się później do wspaniałej zabawy.

Sprzątanie świata 20.09

20.09.2019

Tradycyjnie co roku włączamy się do akcji „Sprzątania Świata”, by od najmłodszych lat uczyć dzieci zasad dbania o środowisko. Przedszkolaki z chęcią i radością przyłączyły się do akcji, by posprzątać „naszą Ziemię”. Co prawda maluszki sprzątały tylko naszą sale, ale starsze dzieci zbierały śmieci w okolicy przedszkola. Dzieci dzielnie zbierały papierki, worki foliowe, kartoniki, butelki i segregowały je do odpowiednich worków. Widząc, jak dużo jest śmieci wokół nas i jak trudno to wszystko posprzątać, przedszkolaki nauczyły się, że czystość otoczenia, w którym przebywamy, zależy tylko od nas.