Agnieszka Kudra

Dzień Edukacji Narodowej- 14.10.

W poniedziałek-14.10. w  naszym przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Były wiersze, tańce, piosenki i życzenia.  Nasze BIEDRONKI  także zaprezentowały swoje umiejętności taneczne.

Informacje dla Rodziców

Podobny obraz

 

 

14.10. 19r.(poniedziałek)– w przedszkolu będą wykonywane dzieciom zdjęcia -FOTO GAMA –w  formie KALENDARZA , a także odbędzie się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej w związku z tym prosimy Rodziców o uroczysty strój dziecka.

Prosimy także Rodziców o przyniesienie poduszki dla dziecka (podpisanej)- dzieci odpoczywają  po obiedzie.

Dziękujemy!

Co powinien umieć trzylatek

Po pierwsze: biega i skacze

Większość trzylatków biega, potrafi przeskoczyć przeszkodę, zejść po schodach, nawlec na sznurek duży koralik. Maluchy w tym wieku uwielbiają harce. Oczywiście jedne dzieci są sprawniejsze, inne mniej, jednak dzieci w tym wieku powinny już sprawnie się poruszać i umieć korzystać z urządzeń na placu zabaw. Jeśli twoje dziecko jest mało sprawne fizycznie:

 • wspieraj je i pokaż mu jego mocne strony- najważniejsze, by w siebie wierzyło, bo postawa „i tak się nie uda” tylko pogłębia problem,
 • proponuj zabawy ruchowe, które mu się podobają- maluch, który nie lubi biegać, być może chętnie będzie tańczył albo kopał piłkę,
 • nie podnoś poprzeczki zbyt wysoko- lepiej nie stawiaj dziecka przed zadaniami, które je przerastają, bo szybko się zniechęci i z zabawy nic nie wyjdzie.

Tak nie rób! Obserwuj dziecko uważnie, ale nie porównuj je do rówieśników. Takie słowa ranią i wbrew pozorom nie mobilizują do działania.

Po drugie: trzylatek koncentruje się

Większość trzylatków potrafi się skupić tylko przez kilka, kilkanaście minut. I tyle wystarczy. Jeśli twój maluch ma kłopot z koncentracją:

 • nie rozpraszaj go- trudno się skupić na puzzlach czy rysowaniu, gdy wokół są porozrzucane zabawki, gra telewizor i ktoś ciągle przerywa,
 • chwal za dokończenie zadania- nieważne, czy chodzi o posprzątanie zabawek, narysowanie kółka czy zbudowanie wieży z klocków. Najważniejsze, że zadanie zostało wykonane do końca,
 • czytaj mu książki- to bardzo rozwija umiejętność koncentracji,

Po trzecie: 3 latek próbuje się samodzielnie ubierać

Nie martw się, twój maluch nie musi jeszcze umieć ubrać się od stóp do głów. Chodzi o to, by nie czekał, aż ktoś go obsłuży. Powinien już wiedzieć (i na pewno to wie), na jakie części ciała zakłada się poszczególne elementy garderoby, i próbować, próbować, próbować. Jeśli ma z tym kłopoty:

 • pomagaj, pokazuj, ale nie wyręczaj- jak wiemy, dziecko potrafi długo celować nóżką w nogawkę, ale kiedyś musi się nauczyć zakładać spodnie samodzielnie. Jeśli ma z czymś duże kłopoty, pomagaj, ale tylko trochę, np. wciągnij skarpetkę na nóżkę do połowy i poproś, by malec dokończył zadanie,
 • nie popędzaj- ale za to mobilizuj. To jest lepsze!
 • wybieraj „proste w obsłudze” ubranka- buty na rzepy, bluzy z dużymi otworami na głowę, spodenki na gumce – to naprawdę ułatwia naukę.

Po czwarte: trzylatek powinien umieć rozstać się z mamą

Dziecko w tym wieku powinno już rozumieć, że rozstanie z mamą nie oznacza końca świata, bo ona przecież wraca. Maluchy, których mamy pracują, rozumieją to już dobrze. Trudniej tym, które dotąd były z nimi nieustannie. Jeśli twój malec nie opuszczał cię dotąd nawet na chwilę:

 • przyzwyczajaj smyka do rozstań- zostawiaj go na trochę pod opieką babci, dziadka, opiekunki itd. Na początku na pół godzinki, potem na całą, dwie, a na koniec na wieczór. Dzięki takiemu treningowi zrozumie, że rozstanie to nic strasznego i że zawsze po niego wracasz,
 • przekonaj samą siebie, że to jest dla niego dobre- niektóre mamy tak naprawdę wolałyby, by ich pociechy wciąż były małe i uczepione ich spódnicy. W efekcie zarażają swoje „maleństwa” własnymi lękami.

 

Taaaka dynia!- 11.10.

Dzisiaj na zajęciach Biedronki  bawiły się dyniami. Biedronki toczyły dynie po dywanie, nazywały ich kolory, dowiedziały się jak wyglądają w środku a także wyklejały  taaaką wielką dynię papierem kolorowym. To była świetna zabawa.

Pasowanie na Przedszkolaka- 9.10.

Pasowanie na przedszkolaka to pierwsza uroczystość w życiu dzieci, które we wrześniu tego roku po raz pierwszy rozpoczęły „przygodę z przedszkolem”. To wyjątkowa uroczystość, która w naszej grupie odbyła się dzisiaj- 9 października. W tym dniu gościliśmy Pana Prezydenta Miasta Zawiercie oraz Panią Dyrektor naszego przedszkola. Biedronki śpiewały, tańczyły, a rodzice rozwiązywali zagadki. Pan Prezydent dokonał pasowania każdego dziecka na przedszkolaka. Nie zabrakło dyplomów, upominków i słodkiego poczęstunku. Dla przedszkolaków i rodziców był to dzień pełen miłych wrażeń i emocji. Gratulujemy Wam Biedroneczki!  Dziękujemy wszystkim Państwu za liczne przybycie.

Dziękujemy Rodzicom za pomoc w organizacji Pasowania na Przedszkolaka, a szczególnie Trójce Grupowej- Pani Angelice, Pani Sylwii i Pani Magdzie.

Zapasy na zimę- 3.10.

Dzisiaj na zajęciach BIEDRONKI przygotowywały zapasy  na zimę- kompoty. Ciekawym doświadczeniem dla maluszków było robienie kompotów z jabłek, gruszek i śliwek. Biedronki  aktywnie uczestniczyły w układaniu owoców w słoikach. Biedroneczki z dnia na dzień stają się prawdziwymi przedszkolakami. Wielkimi krokami zbliża się PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA – uroczystość odbędzie się w sali gr. „Misie”. Serdecznie zapraszamy i czekamy na Was Kochani Rodzice!

Nasze zabawy- 3.10.

BIEDRONKI  chętnie biorą udział w różnych zabawach i zajęciach, aktywnie w nich uczestniczą.

Zaproszenie

Znalezione obrazy dla zapytania napis pasowanie na przedszkolaka

Znalezione obrazy dla zapytania ogłoszenie o pasowaniu na przedszkolakaDzieci z grupy  BIEDRONKI”

serdecznie zapraszają swoich Rodziców  

na uroczystość

PASOWANIA NA PRZEDSZKOLAKA,

która  odbędzie się dnia  9.10.2019r. (środa) o godz. 9.30.

J.angielski- 24.09.

W  każdy poniedziałek i wtorek BIEDRONKI  biorą udział w zajęciach języka angielskiego. W świat obcego języka wprowadza je pani Kasia. Najmłodsze przedszkolaki poznają język obcy przez zabawę. Uczestniczą w zabawach muzycznych, ruchowych, śpiewają piosenki w języku angielskim. Biedroneczki aktywnie i z wielkim zaangażowaniem uczestniczą w tych zajęciach.

Sprzątanie Świata- 20.09.

Już od wielu lat nasze przedszkole bierze udział w ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie świata”. W piątek 19 września  BAJKOLUDKI uczestniczyły  w tej  akcji. Także BIEDRONKI włączyły się w akcję Sprzątanie Świata i sprzątały…swoją salę. Robiły to z wielkim zaangażowaniem. Brawo Biedroneczki!