Agnieszka Kudra

Witaj Święty Mikołaju!- 6.12.2019r.

6 grudnia – jak dobrze wiecie,
Święty Mikołaj chodzi po świecie.

Dzisiaj- 6 grudnia– nasze przedszkole odwiedził bardzo miły i długo oczekiwany gość- MIKOŁAJ. Wszystkie  BAJKOLUDKI czekały na Mikołaja. Przedszkolaki z radością przywitały gościa piosenką. Następnie Mikołaj obdarował  wszystkie dzieci prezentami. Spotkanie przebiegało w bardzo radosnej atmosferze.  Na twarzach dzieci malowała się wielka radość i przejęcie. Święty Mikołaju bardzo dziękujemy za odwiedziny i do zobaczenia za rok!

 

Górnicy w Przedszkolu- 2.12.2019r.

Dzisiaj- 2 grudnia– w  naszym przedszkolu   pojawili się niezwykli goście – górnicy z Kopalni Węgla Kamiennego Janina w  Libiążu. Górnicy opowiadali przedszkolakom o tym, jak wygląda ich praca w kopalni oraz omówili wygląd galowego munduru i czapki, która nazywa się czako. Dzieci śpiewały, tańczyły  i wręczyły podziękowania Górnikom.

Dziękujemy Rodzicom za wianuszki i czapki górnicze.

Drodzy Rodzice!

 

Grudzień to miesiąc magiczny i zaczarowany – i taki też będzie w naszym przedszkolu- pełen spotkań, niespodzianek i niezapomnianych wrażeń.

Znalezione obrazy dla zapytania górnik obrazki dla dzieci„Górnik świdrem węgiel kruszy,
z latarenki światło spływa.
Już wagonik z węglem ruszył,
winda w górę go porywa”.

2.12.19r. (poniedziałek) z okazji Barbórki spotkanie z Górnikami. Prosimy Państwa, aby dzieci w tym dniu były odświętnie ubrane oraz prosimy o wianuszek dla dziewczynek  i czapkę górniczą dla chłopców. Dziękujemy!

 

 

 

„Jadą sanie z Mikołajem dzeń dzeń dzeń ,                        Znalezione obrazy dla zapytania sanie z mikołajem obrazek                                                                

Co prezenty w mig rozdaje dzeń dzeń dzeń …”

 

… do naszego przedszkola sanie z Mikołajem przyjadą 6.12.19r. ( piątek) o godz.10.00. Czapeczki Mikołajowe Biedronki otrzymają w przedszkolu. Dziękujemy Mamie Marcelka za pomoc w zakupie czapek mikołajowych.

 

 

„Idą święta, piękne święta”

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia zapraszamy Rodziców na Warsztaty Świąteczne 13.12.19r. (piątek) o godz.16.00. Wykonywać będziemy wspólnie z dziećmi ozdoby świąteczne. Serdecznie zapraszamy na warsztaty i czekamy na Was Kochani Rodzice!

Podobny obraz

 

 

 

Andrzejki w Przedszkolu- 29.11.2019r.

„Andrzejkowe święto!                                                                                                                                                                  Dobrze zapamiętaj,                                                                                                                                                                       które z twoich marzeń,                                                                                                                                                               wosk w wodzie pokaże”.

Dzisiaj- 29 listopada– gościliśmy Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Niegowonicach, które śpiewały piosenki oraz zapoznały nas z tradycją  andrzejkową. Następnie BIEDRONKI przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych.

Wizyta Listonosza w Przedszkolu- 27.11.2019r.

Dzisiaj- 27 listopada – w przedszkolu odwiedziła nas Pani Listonosz –pracownik Poczty w Zawierciu. Przedszkolaki dowiedziały się co to jest poczta, kto to jest listonosz. Na zakończenie spotkania przedszkolaki wręczyły Pani Listonosz podziękowanie.

Światowy Dzień Pluszowego Misia- 25.11.2019r.

„Miś pluszowy, miś kudłaty, biały, czarny lub łaciaty.
Wszystkie misie My kochamy, bo ich święto dzisiaj mamy”.

Dzisiaj – 25 listopada– nasze BIEDRONKI  obchodziły  Światowy  Dzień  Pluszowego Misia.  
Tego dnia dzieci przyniosły do przedszkola  swojego  małego lub dużego  przyjaciela – MISIA. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Biedroneczki  tańczyły ze swoimi misiami, śpiewały piosenki, tańczyły, układały „misiowe” puzzle i wykonały misia z kolorowych kółek.

 

 

Informacja dla Rodziców

Podobny obraz

 

                                             

                                              Drodzy Rodzice!

25.11.19r.  (poniedziałek)- 

BIEDRONKI będą obchodzić

Dzień Pluszowego Misia,

w związku z tym prosimy, aby każde dziecko przyniosło do przedszkola

pluszowego misia.

                                                                                                   Dziękujemy!

Ogłoszenie

  Podobny obraz 

 W naszym przedszkolu 21.11.19r.(czwartek)o godz.9.00 odbędzie się przedstawienie Teatrzyku „Skrzat” z Krakowa-  „Dyzio leniuszek”. W tym dniu śniadanie będzie o godz.8.30, w związku z tym prosimy Państwa o przyprowadzenie dzieci do godziny 8.30.

Dziękujemy!

 

                     

Zabawy z wodą- 13.11.2019r.

Dzisiaj- 13 listopada– na zajęciach Biedronki stały się „małymi badaczami”. Wykonywały doświadczenia z wodą- robiły „bąbelki” w kubeczku z wodą, „łapały” bańki mydlane a najwięcej radości sprawiło dzieciom robienie piany. To były zabawy pełne uśmiechu i radości.

Święto Niepodległości- 8.11.2019r.

11 listopada obchodzimy Święto Niepodległości. W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, wpajamy szacunek dla polskich symboli. W naszym przedszkolu dzisiaj-8 listopada odbyła się uroczystość z okazji Święta Niepodległości. Podczas występu dzieci recytowały wiersze patriotyczne, śpiewały piosenki oraz tańczyły.  O godzinie  11:11 wszyscy  odśpiewali  „Mazurka Dąbrowskiego”, włączając się w ogólnopolską  akcję  „Szkoła do hymnu”. Po uroczystości  dzieci kolorowały flagę Polski- kolorowankę, którą otrzymały od przedstawicieli Centrum Rozwoju Lokalnego obecnych na naszej uroczystości. Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach  przedszkolaki od najmłodszych lat  uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.