Wanda Bochenkiewicz

Teatrzyk w przedszkolu

Znalezione obrazy dla zapytania teatr obrazki

21.11.19r.(czwartek) o godz. 9.00 odbędzie się przedstawienie Teatrzyku „Skrzat” z Krakowa –  „Dyzio leniuszek”.

Ze względu na wcześniejsze śniadanie prosimy o przyprowadzenie dzieci w tym dniu do godziny 8.30.

Dziękujemy!

 

UWAGA KONKURS

Znalezione obrazy dla zapytania konkurs plastyczny - obrazki

Zapraszamy wszystkie Pajacyki do udziału w konkursie plastycznym organizowanym

przez Centrum Inicjatyw Lokalnych, Ark Jobs Sp z o.o. Kuźnię Młodych Talentów oraz PSS Społem Zawiercie

pod nazwą ,,Bożonarodzeniowa Kartka Społem”

Prace powinny być w formacie A4 – mogą być rysunkiem, wyklejanką, wycinanką, nie mogą być pracami przestrzennymi.

Powinny mieć umieszczone w widocznym miejscu  logo SPOŁEM – Uśmiechnięte zakupy.

Jesteśmy wynalazcami

9.11.2019r. obchodziliśmy Europejski Dzień Wynalazcy, dlatego – wynalazcom poświęcone były dzisiejsze zajęcia. Dzieci poznały zawody sprzyjające nowym odkryciom, poznały współczesne i dawniejsze wynalazki, zastanawiały się – kto to jest wynalazca i odkrywca. Pajacyki też zostały wynalazcami, bo znalazły inne zastosowanie plastikowych opakowań – zrobiły z nich miniaturowe bębenki 🙂 Na koniec zajęć każdy otrzymał dyplom za udział w Europejskim Dniu Wynalazcy.

Niepodległa Polska

8.11.2019r. Bajkoludki obchodziły Święto Niepodległości – o godzinie 11.11 wspólnie odśpiewaliśmy hymn narodowy a wcześniej oglądaliśmy występy dzieci z wszystkich grup. Pajacyki zaprezentowały Katechizm polskiego dziecka – ,,Kto ty jesteś?” Uroczystość była poprzedzona cyklem zajęć o naszej ojczyźnie – poznaliśmy mapę Polski, barwy i symbole narodowe oraz wykonaliśmy prace plastyczne na ten temat.

Podczas Uroczystości odwiedzili nas panowie z Centrum Rozwoju Lokalnego – Mateusz Franczyk i Dawid Wiejata, którzy przeprowadzili z nami zajęcia nt. Niepodległa Polska.

Dzień Postaci z bajek

5.11.2019r. obchodziliśmy bajkowe święto – nazywaliśmy tytuły bajek rozpoznając je po fragmentach i bohaterach. Układaliśmy historyjkę obrazkową opartą na bajce ,,Jaś i Małgosia”, segregowaliśmy według kształtów i kolorów oraz przeliczaliśmy ,,pierniki” z chatki baby Jagi. Bawiliśmy się przy piosence ,,Baśnie” i kolorowaliśmy pianino dla naszej żyrafy Oli, która przedstawiła nam bajkę muzyczną o Jasiu i Małgosi 🙂

My też pamiętamy

W związku z obchodzonymi świętami poznaliśmy tradycje halloweenowe ale również nasze polskie. W związku z tym i w związku ze zbliżającym się Świętem Odzyskania Niepodległości odwiedziliśmy Grób Nieznanego Żołnierza. Zapaliliśmy symboliczne znicze a rozmowa o żołnierzach wzbudziła duże zainteresowanie wśród dzieci, szczególnie chłopców.

JEDZIEMY NA WYCIECZKĘ :-)

7.11.2019r (czwartek) nasza grupa razem z grupą I Misie                                                                                                    jedzie na wycieczkę do Zakładu Produkcyjnego DECORA w Miechowie.

Prosimy o przyprowadzenie dzieci w tym dniu najpóźniej na godz. 8.00 – wyjeżdżamy o godzinie 8.30

Dzieci przed wyjazdem zjadają śniadanie w przedszkolu a przyjeżdżają na obiad około godziny 13.30  🙂

Mali miłośnicy przyrody

31.10.2019r. odwiedziła nas pani Julianna Frącisz z Urzędu Miasta w Zawierciu. Przedstawiła nam prezentację multimedialną na temat ,,Zwierzęta – dokarmianie i pomaganie”. Ponieważ już wkrótce rozpocznie się zima musimy wiedzieć, jak pomóc zwierzętom w tym trudnym dla nich okresie. Dowiedzieliśmy się czym dokarmiać małe i duże ptaki, jak dbać o karmniki, jak zachować się wobec dzikich zwierząt. W prezencie dostaliśmy piękne karmniki, które umieścimy w naszym przedszkolnym ogrodzie 🙂

Morze nasze morze

Taki temat miały zajęcia dla przedszkolaków, dnia 22.10.2019r. –  w ramach Interdyscyplinarnego Programu Edukacji Medialnej i Społecznej – ,,Kino Przedszkole”. Emocji było co nie miara, gdyż niektóre dzieci były pierwszy raz w kinie i bardzo się cieszyły z tego powodu 🙂 Obejrzeliśmy morskie bajki animowane i dowiedzieliśmy się wiele ciekawych rzeczy o morzu Bałtyckim i nie tylko. Pan, który prowadził zajęcia zadawał nam zagadki, prezentował i objaśniał ilustracje oraz wesoło się z nami bawił – ,,zarzucaliśmy sieci, łowiliśmy ryby, podciągaliśmy żagle, wiosłowaliśmy itd.”